Jadrná historie jaderných bomb (2014) (TV film)

ano. silně cítitelná německá ruka dokumentaristů. ovšem nemůžeme jim mít za zlé, že stejně jako my sloužily jako nárazová oblast sovjetům, oni sloužili jako nárazová zóna amíkům. stejně tak se nemůžeme divit tomu, že jako u nás měla imperialistické psy zastavit horda místních vojáků, u nich byl zvolen způsob čistě americký a jim vlastní... jaderné zbraně. oceňuju zejména užívání dobových záběrů.

True Skin (2012)

snad ne tolik vzdálená budoucnost, na kterou se už snad 15 let těšim jak malej Jarda. no poslední dobou mám i pocit, že se toho dožiju.

Hyper Future Vision GUNNM (1993)

chápu, proč právě tohle dílo je zapomenuto, ale na druhou stranu nechápu, jak by to mohl Cameron zfilmovat natolik kvalitně, aby se to zde vyprávěnému příběhu a světu alespoň trochu podobalo. nakonec z toho bude slátanina v podobě Elysia a to na beton, ale zpátky do Japonska. První díl s názvem Rusty Angel, nás zavede do ordinace nejlepšího kyberdoktora, co kdy tamní universum poznalo. nastíní nám situaci ve městě, obeznámí nás s charaktery a ukáže sílu kyborgů. druhý díl s názvem Tears sing, nám názorně ukáže robotí lásku, převypráví starý příběh o falešné naději, představí nám plačícího robota a jako vždycky u Japonců, bude láska ve stroji .-) za mě krásný 4* a rád se nechám nepřekvapit, jak tenhle velice ucházející námět zprzní ten Emeryckej profesionální Evatar.

Skuteční lidé (2012) (seriál)

mno. tenhle seriál má opravdu všechno. sexy Jihokorejku, robosexuáli, porušování Asimovových zákonů, robo-pornoherce a Ramba v jedné osobě, sexy švédku, zápletku, provázání, lesbickou katolickou farářku, kyborga, filosofické otázky, kroužek mladých komunistů a dokonce i krev. jedno mi ale chybí... a to zakončení. vzhledem k tomu, že se seriál natáčel od roku 2012, nemyslím si, že by švďáci natočili ještě další řady. uvidíme, jak moc se to chytne v Anglickém prostředí, kde od letoška točí kopii tohohle skvostu severské kinematografie.

Případ Adolf Hitler: analýza mysli diktátora (2005) (TV film)

tohle je orpavdu spíš průměrný dokument bez větších historických záběrů z bojů, nebo přehršle informací o válce jako takové. ovšem pro mě je to velké zpestření dnešního guláše dokumentů, který jenom gloryfikují válku. i když tady se také občas může zdát, že jde jen o ospravedlňování, ale především je to pohled psychologů, kteří koukají na každého člověka stejně a ryjí se jen v jeho minulosti. Hitler osobně několik let hledal a ničil všechny důkazy o svojí vlastní minulosti a moc dobře věděl, proč to dělá. ovšem i tak nezakryl to hlavní a to že byl jenom schizofrenik s touhou po moci.

Pancéřová holka (1995)

klasická ujetost ve filmovém podání ledacos postrádá, ale zase ledacos přidává :D kdysi se mi to dostalo do rukou v komiksové podobě a bavilo mě to hodně moc. a můžu s klidem říct, že tenhle film je snad ze všech filmů podle komiksů nejvěrnější předloze :)

Méďa (2012)

no. párkrát jsem se zasmál, ale prvotní nadšení rychle vyprchá. nedávno jsem zhlédl znova po pár letech a je to fakt nuda. Mila je prostě hnusná ženská a to mi nikdo nevymluví. Wahlberga jsem nikdy nějak neměl rád a méďa je hold klasickej debílek. co nejvíc hulit, co nejvíc chlastat, co nejvíc pařit, všude štětky... no co si tím asi tak tvůrci snaží kompenzovat??? asi svoje dospívání v katolický škole.

Sci-fi vizionáři (2011) (seriál)

pro mě je to hodně moc dobrej seriál. taky se počítám mezi futurology a tady je nám představeno pár mistrů tohoto oboru. kdysi dávno jsem měl tendence sám psát, ale před lety mi došlo, že všechny myšlenky se už jenom recyklují. tento dokument přibližuje osm spisovatelů, kteří psali dost možná ty originální nápady.

Kašlete na předsudky (2014) (studentský film)

poměrně tísnivá atmosféra beze slov je výborným příkladem lidské vychovanosti. osobně mám za sebou několik zážitků s absolutně stejnou pointou -:)

Griffinovi - Griffinovi vrací úder (2010) (epizoda)

tak za celou dobu jsem se pousmál asi 4x. to je poměrně málo od díla, které se bere jako parodie. Robot chicken tuhle hromadu výkalů totálně převálcuje na všech frontách, i když to nemá příběhovou linii, tady je pouze okopírovaná a vtipnýho tam toho zas tak moc není.