The Alchemist's Letter (2015)

i když krásný a poetický. chybí tomu trochu víc hloubky a víc obrazů. na 5* rozhodně ne. na 4* jen kdyby to bylo něco nového pro mě osobně.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Pilot mě dostal zhruba na **** zaokrouhleno nahoru. série jako taková určitě dostane menší hodnocení, protože se opět nevyhnou patosu. ale vidět v americký televizní show důstojníka SS je fakt nátěr :D :D :D nebo šleny jednotek SA na ulicích nočního New Yorku je taky velká libost :D těším se, jaké další momentky k popukání mi tento kousek ještě přinese.

Přípravy na konec světa (2012) (TV film)

je strašně fajn vědět, že při započatí konce světa je elita US v "absolutním" bezpečí... spíš mi přijde, že je to cíleně natočení pro nejvrchnější 1% populace, než aby to někomu ze zbylých 99% mohlo nějak pomoc.

Letecké bitvy (2008) (seriál)

no to je teda super akčňák... nečekal jsem nic převratnýho, ale to, že komentář nám předčítá klidný dabink a v pozadí pořád mele ten (cenzura) jako že z rádia, je prostě známkou nekvality... animace stojí za starou Bellu. hodnota informací je jen minimální. reálné záběry moderních strojů jsou hodně statické. co dodat. hvězda právě za ty statické záběry replik a veteránů v detailu.

Jupiter vychází (2015)

shrnuto. minimálně jeden z bratří wachowskich určitě někdy vedl boj s byrokracií, minimálně jeden z bratří Wachowskich se opravdu stal ženou, Minimálně jeden z bratrů Wachowskich už byl bez peněz... velice přeakčněná záležitost, kde dokonce i ukrajinka za prachy hraje rusku... zajímalo by mě, co jí na to její pravá maminka řekla :D

Kingsman: Tajná služba (2014)

mno... cílovka je trochu někde jinde, než jsem já. jde o na dnešní poměry poměrně dobře zvládnutej akční film, kterej nabízí zábavu britský přízvuk na každém rohu... nebýt tam tolik reklam a tak silná podprahová zpráva budoucí generaci, asi by se to vyšplhalo na 4*, ale s odstupem několika hodin to udělat prostě nemůžu. a proč? protože se o tomhle díle mluvilo jako o legendární a kultovní věci. ale ona to není tak docela pravda. hlášek po málu (rozhodně ne takoví, který za pár let ještě od někoho uslyšíte), obleky na míru dneska taky prostě nefrčej a upřímně, mops je prostě hnusnej čokl.

Zpráva o Europě (2013)

tento zajímavý poddruh sci-fi/dokumentu jsme si oblíbil už když jsem poprvé viděl studentský film Ropáci. tohle je celkem slušně dějově a příběhově zvládnutá záležitost, ale k dokonalosti chybělo mnohé. ovšem ve sci-fi podžánru "ukaž co nejmíň" je to nepoměrně dobrá záležitost, až na nevyužitý potencionál s psychickým rozpadem posádky během 22 měsíční cesty.

Živý v Joburgu (2005)

že by lehčí (hodně těžká) předehra k District 9? :D no celkově je to prostě kvalita, jen je škoda, že postupem času a přílivem peněz se to Neillovi kazí.

Píseň krtka: Tajný agent Reiji (2013)

je to potrhlí, akční, ujetý a hlavně zábavný. a to všechno po japonsku. teď je jen naskýtá otázka "Proč neodpovídá na její sexy fotky?" :D

Je těžké být Bohem (1989)

opravdu dobré fantasy, které je na svou dobu a místo vzniku dovedně natočené, herecké výkony jsou kvalitní, ale celkoví dojem u mě zničil více než odporný jazyk originálního znění... prostě je to odporný, ale přetrpěl jsem to a výsledkem mi bylo velice příjemné osvěžení moderních výkalů.