Moon (2009)

Od začátku se budete bát klišé, které nepřijde. Každý tak může vidět, že kvalitní scifi se dá udělat i s nulovým rozpočtem.

Tore tančí (2013)

Ultimátní film, který vás uhrane. Celou dobu je hlavní kladný hrdina tak napřesdržku, že se záporňákům ani moc nedivíte. A o to jde - mikroklima, které ovlivní život více než zákony či cokoliv jiného. Neschopnost si ve společnosti ustát svá rozhodnutí. Bomba, zvlášť drsně jistě bude působit v méně ateistických zemích, než je ČR.

Fruitvale (2013)

Film, u kterého vás bude zajímat více realita (tedy události ve Fruitvale), než samotný snímek. I když je poměrně akčně natočený, představuje hlavního hrdinu přes jeho předchozí prohřešky jako nejhodnějšího z hodných. Nikdo takový však reálně není. Jde jen o subjektivní pohled jedince... Kdyby se ho snažil Coogler méně "posvěcovat", mohl vzniknout hodnotný film.

Být mrtev a být šťastný (2012)

Nejenže vás snímek jistě uspí, navíc budete naprosto zbytečně přemýšlet o významu jeho děje. Nepřehledná zápletka spojená s nelogickým dějem tvoří dohromady festivalový odpad. Jedinými plusy je exotika filmu pro českého diváka a jedno prso.

Strašák (1973)

Charaktery propracované, herecké výkony skvělé. Vedlejší postavy vtipné, zvláštně podivná sexualita "Frenchy". Tak proč pouze čtyři hvězdy? No přece kvůli konci a nedotáhnutým podnětům. Doporučuji všem, kdo si chtějí užít Al Pacina za mlada, nebude se líbit lidem, kteří chtějí děj a nikoliv sílu doby.

Něha (2013)

Ač dávám pouze tři hvězdičky, film mne i mé kamarády uhranul. Jde o nezávislou moralitku na téma: Buďte na sebe hodní, život vám stejně problémy vytvoří a.budete rádi, pokud je zvládnete. Představte si své skoro ideální já, o kterém se natočí film. Nic velkého, maličká.zápletka, ale protože je film o vás, tak zaujme. Po odchodu ze sálu budete přemýšlet o tom, proč byl film natočený, ale budete.mít "nežnou" náladu. Viděno na MFFKV 48. th

Sto krvavých akrů (2012)

Snímek musí potěšit každého, kdo se chce ze srdce zasmát parodiím na nejrůznější masakry. V australském provedení uvidíte vytváření toho "správného hnojiva". Na dívčí vkus je ve filmu trochu moc krve, ale má to švih, glanc a hlavně pointu. 75%

Lola běží o život (1998)

SPOILER ALERT: Po shlédnutí filmu mne jen mrzí, že neumím německy a nevnímal jsem texty písní, které se (alespoň doufám) u každého běhu mění. Základní pohádková trojice, která je zde podepřená třemi hlavními muži, kteří děj ovlivňují (Manni, Houmí a Tatíček) s jednou domninantní ženou není nakonec tak pohádkově laděná. Zvlášť když vlastně ve šťastném vyvrcholení se přemístí zbraň do rukou bezdomovcových, a otec jako zdroj všeho zla v příběhu umírá...

Viděl jsem ďábla (2010)

Jak jednou ochutnáte, tak už musíte pokračovat. Platí to jak pro lidské maso, tak pro tento místy až filozofický film. Dvě a půl hodiny Vám utečou jako krev do řeky a stále přemýšlíte, zda vůbec někdo přežije. Vychutnejte si pomstu ve stylu východního režiséra, kterému by se mohla většina amerických tvůrců klanět.

Kroužek sebevrahů (2001)

Je to úchylné a japonské. Ale! Pocit uniformity, který z filmu vyznívá je natolik silný, že si člověk říká, jak se v Japonsku vlastně žije. Tedy jak se dá v Japonsku přežít, jste-li teenager... Několik snových scén a prolnutí brutality s "realitou" dělají z filmu prvotřídní snímek, který vás ohromí. Nádherných 80%, už za zpěv transvestity.