Osvícení (1980)

Horor pro všechny, kteří se neradi lekají. Zde na vás nic nevybafne, ale budete celou dobu trochu konsternováni.

Zombieland (2009)

Film, který mohl být špičkový, ale bohužel nebyl. Plno vtipně odvyprávěných reálií se střetává s pomalostí děje a snahou o vztahové klišé (i když samotná klišovitost je podle mne přiznaná). Buď víc vtipu, nebo víc akce. Nebo víc Billa Murrayho.

Poslední akční hrdina (1993)

Tento film jsem poprvé viděl v dětských letech v bývalém kině Moskva v Praze. Bylo to tak nádherně jiné od běžných projekcí jako byl Pan Tau, že jsem skoro přestal napětím dýchat. Nyní s odstupem dvou desetiletí musím konstatovat, že je to sice pěkný snímek, se spoustou vtipných scén (většinou parodie AS), ale děj neběží zas tak plynně, jak jsem si pamatoval. Nostalgické čtyřhvězdí.

Duna (1984)

Filmu chybí komplexnost Herbertova vesmíru, naopak si dosytosti vyhrává s ukrutností Harkonnenů a fašizoidními tendencemi prakticky všech rodů v CHOAM. Po posledním shlédnutí jsme se shodli, že v osmdesátých letech si režisér prostě musel uít nové technologie, takže jsme mu nakonec odpustili střelné zbraně, které se v knize prakticky nevyskytují. Stále platí - přečtěte si tu boží ságu, aby se vám mohl film líbit.

Adaptace (2002)

Jsem znechucen a nadšen celým filmem. Nedovedu si představit, jak jej mohli diváci sledovat v kinech, věřím že jich pěkný pár odešlo. Za vše ovšem vděčí scénáři, zbytek zas tak boží není. Ale stejně musím dát pět hvězdiček, hlavně za konec, který si Kaufman dotáhl tak, jak měl.

Podfukáři (2013)

Velká škoda, že američtí filmaři nepochopili, že nejlepší kouzelnické filmy jsou točené bez filmových triků - tedy tak, abyste věřili, že je vše ve snímku je skutečně možné. Tady vám to (ostatně jako vždy) musí vysvětlit Morgan Freeman.

Green Lantern (2011)

Zajímavý svět, který díky své "nadřazenosti" zelených mužíčků potírá jakoukoliv rozdílnost, kterou naopak bojovníci Lucerny používají k zápasu o vyšší dobro. Neexistuje kompromis, pouze vůle! Strach je potřeba potlačit, nesmí Vás ovládnout. Nejvtipnější mi přišla scéna finálního souboje, zcela dle mantry : Strach je malá smrt. Nechám ho projít skrze mne... z Franka Herberta..

Odcházení (2011)

Kdo chce vidět film, ať nechodí na tento. Kdo chce vidět vzpomínku a impresionistický záblesk společně s "nehynoucími" problémy, ať se dívá!

Volavka (2002)

Zatímco Američané zvládnou celý životní příběh hrdiny s jedním hercem, v tomto filmu si musíte zvyknout na to, že i deset let v ději je dlouhá doba a tudíž je třeba herce vystřídat. Brilantní dílo, u kterého se nebudete nudit, s tradičním proplétáním dějů.

Minority Report (2002)

Na první zkouknutí Vám bude film přpadat skvělý. Podíváte se po letech podruhé a zjistíte, že to zas tak boží není, a je dost možné, že Vás budou iritivovat všemožné logické chyby. Jednoduchost a čistota příběhu jich skrývá mnoho. Zvláště nepochopitelné jsou honičky, z nichž se hrdina dostává jako mávnutím kouzelného proutku. Naa druhou stranu Vás budou bavit vedlejší postavy, zejména kolegové Johna.