Happy! (2017) (seriál)

Happy vás v každém dílu něčím překvapí. Jako že něčím velkým. Shlédl jsem celou první sérii prakticky na jeden zátah, občas jsem si přál, aby hlavní hrdina byl trochu víc akční, ale tenhle noirovej styl se vám dostane pod kůži.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Kult ženy jako nadpozemského stvoření má plno komiksů (i jiných děl). V tomto snímku se dočkáme krasavic, které jsou nesnesitelně zlé, prostitutek, které se snaží být fajn a pak těch ostatních (vražedkyně Miho). Obrazově nádherný materiál schopných ale blbých mužů, kteří si svoje zbláznění uvědomují, je prostě fajn.

Chlapectví (2014)

Film, který uhrane svou délkou, pocitem pomíjivosti a vlastně vnitřní pohody. Život jde dál, tak co... Pokud budete chtít, tak všechno v každém věku leží před vámi. Smekám klobouk za to, že všichni herci vydrželi.

Slídil (2014)

Lou pracuje jako jeden z představitelů vysoce vážené profese - je kameraman/žurnalista. Film se vám bude tendenčně vypávět, že pouze novináři bez páteře a morálních standardů to můžou dotáhnout daleko. Ale není tomu tak. Vedlejší postava "šéfredaktora" je z našeho pohledu velmi morální, proto je jí špatně a nedokáže zasáhnout do vysílání v "jeho" televizi. Máme zde nový snímek, ze kterého si můžeme znovu odnést zbytky velkého Neila Postmana. Jo a jinak je to docela pecka.

Zvedá se vítr (2013)

Bude se líbit. A pak vyprchá. Stejně jako život. Velmi zvláštní sonda do žití někoho, kdo by z principu mohl být váš nepřítel. Diky M. a nezapomeňte - za všechno zlo může kráva a kuře!

Co jsme komu udělali? (2014)

Obsahově je film vtipný, fajn, přesně pro podvečerní pokoukání předtím, než přijdou Reportéři na ČT24. Jenže má jeden velký háček. I když je obsahově velmi vtipný, nefunguje timing. Prostě se neřežete u scén, u kterých víte, že by vás jinak pobavily. A pak druhý (maličkatý, jako když chytíte dvou metrovou štiku), jsou titulky... Zbytečně, trapné a prostě zbytečné... Sám film je fajn, velké plus za alespoň miniaturní rozkrytí postav "manželek". Cajk,

47 róninů (2013)

Odpočinkový americký film s neamerický film, který připomene, že život je už úplně jiný než na obrazovce.

Kazatel zla (2010)

U filmu vás po chvíli zajímá jenom konec. Motivace hlavního "padoucha"? Nezájem. Motivace hlavního hrdiny? Známá od začátku. Nuda s křesťanskou tématikou, občas ulítlý, ale jinak dosti slabé.

U konce s dechem (1960)

Je erotično nutně spojené s láskou? Řešíte většinu života svoje pocity a najednou se venku něco stane a jste vržení do věcí, které nemůžete ovlivnit? Můžete si vybrat, koho budete milovat? Poloakční šíleně nastříhaný film, který vás nenechá chladnými, zvlášť pokud jste v nějakém vnitřním přechodu.

Muž, který věděl příliš málo (1997)

Jde o snímek, který vám přijde buď trochu hloupý, nebo nekonečně vtipný. Jelikož se věnuji improvizačnímu divadlu, řezal jsem se od začátku do konce. Všechny žertíky na téma realita nebo divadelní fikce jsou v podání Murrayho doopravdy k popukání, od oceňování "hereckého výkonu" u mrtvol, po jeho největší problém - hrát impro před diváky.