Hulk (2003)

Film je horším béčkem, pokusem o směsici akce, biologie a psychologie. Jak se z molekulárního biologa stane lékař, je stejně nepochopitelné, jako jak se z Bruce Bannera stane Hulk a z jeho otce cosi zvlášního. Akční scény jsou fajn, střihy a prolínající obrazy přidávají na snesitelnosti, ale motivace postav je děsuplná. Bruce se snaží přijít na to, proč je bez emocí, což ještě docela jde. Ale postavy Rosse, který je vlastně "pouze" vojákem a Davida Bannera, jenž se snaží vzít všechnu sílu, jsou nepochopitelné. Škoda, kdyby se více rozpracovaly, když už se autor o tu psychoanalýzu snaží, mohl vzniknout snímek, který divákovi i něco dá. 40%

Vratné lahve (2007)

Velmi jemný snímek, ve kterém ale plno humorných scének dělají reálie. Když divák sleduje polovinu Divadla Járy Cimrmanna, které hraje skupinku starých dědků, tak bez znalosti toho, že pánové již spolupracují 40 let a jsou na tom "přibližně" stejně, humor nedosahuje takových výšin. Škoda scény, ve které je Svěrák sražený autem, působí velmi cize. Film, který potěší, ale nedosahuje kvality jiných děl od J. Svěráka.

Lidice (2011)

Viděno během akce Seznamu, zařazeno jako druhý film po Koljovi, na kterého snímek zdaleka nemá. Problémem filmu je už samotný koncept - příběh dvou lidí, kteří se připletli do chodu dějin, natočený s emotivními prvky. Různé druhy použitého světla přidávají ale do filmu epos, který bych u této "obyčejné zápletky" nečekal. Scéna s vypuštěnými králíky, kteří asi mají symbolizovat nevinné duše je silný kýč, stejně jako záběry na nebe. Začátek filmu je nezvládnutý, scéně "zabití syna" nelze uvěřit. Stejně divné je i porovnání scény, ve které si hlavní hrdina lehá na spálenou zem (nikde nic kromě plošiny), posypanou čerstvým sněhem, se závěrem, kde již na těchto místech stojí vzrostlé stromy, v pozadí se černá les. Herecké výkony jsou ale skvělé, zvláště se mi líbila Z. Bydžovská.

Cesta za horizont (2009)

Film je esteticky docela slušný, ale vzhledem k tomu, že dle režiséra jde o myšlenky před smrtí, představil bych si nějaký psychologický profil a posléze vývoj. Kvůli tomu, že hlavní postavy jsou psychicky úplně mimo (nemoc a zvláštní péče), nedá se vlastně zajímavost těchto okamžiků brát na jakoukoliv váhu, protože divák neví, co autor zamýšlel jako realitu a co již ne. Konec je doopravdy tragédie, ale co, byl jsem rád, že už přišel.

Eurotrip (2004)

U tohoto filmu se nasmějete, zvláště jste - li obyvatelé Prahy, neb všechny (nebo prakticky všechny) exteriérové scény byly natáčeny v Praze a můžeme proto vidět scénu z Německa na Andělu, Britániii u Rudolfina, Nizozemsko na Kampě atd.... Ještě za zmínku stojí maličká role Matta Damona, který v tomto filmu exceluje. Jinak je tento film jemně nadprůměrnou teenagerovskou komedií.