Ať žije svoboda (2013)

Při druhém shlédnutí filmu jsem nebyl tak fascinovaný dějem a film se mi zdál trochu slabší než v karlovarském kině, kde se lidé hlasitě smáli. To víte, v té době vrcholila vládní krize... Zajímavý film o tom, jestli dokážeme zburcovat sami sebe a zda zvládneme podívat se politice do tváře.

Smrtihlav (1998)

Věřím, že mnoho lidí má takové povolání, že si doopravdy nepamatují, kdy naposledy viděli slunce. Atmosféra filmu je unikátní, takový noirový Burton. Kdo má rád strýýčka Festera, tak se u tohoto filmu rozhodně nudit nebude!

Tak jako v nebi (2004)

Zajímavý film, u kterého si občas budete připadat strašně trapně, že se na něj díváte. Ale myslím, že to tak režisér zamýšlel. Hudba je fajn, ale celou dějovou linku jste již nejspíše několikrát viděli. Přesto potěší, i když hlavní hrdina nemá žádný charakter, stejně jednorozměrnná je i většina ostatních postav.

Total Recall (2012)

Snímek přes svou výpravnou podívanou totálně opovrhuje skutečně silnými momenty svého předchůdce a i přirozeného děje. Film jako takový by měl být o příběhu, násilí, honičky a další devadesátkové vjemy pouze přináší informaci, že hlavní hrdina je doopravdy hrdinou. Zde však překrývají samotný příběh. Navíc je většina času natáčená v různých odstínech černé, což na různorodosti také nepřidá. Scifi (respektive kvalitní scifi) se většinou vyznačuje funkčním světem, který diváka zajímá, kvůli kterému člověk zapojuje mozek a přemýšlí, zda-li by naše společnost nemohla nějaký z vynálezů budoucnosti, či principů, na jakých dokonalejší futurum funguje, převzít. Zde však uvidíte společnost nedovysvětlenou a nefunkční. Pochopitelný není ani "politický a ekonomický útlak", o kterém se ve filmu tolikrát hovoří, prostě takhle lidé nefungují. Vždyť do práce jezdí "výtahem", je to součást jejich životů... A chyby jsou pak i logické. Bože, co by asi tak na "kontinentu" udělalo pár desítek tisíc droidů - to je jako kdyby lidé z Liberce chtěli obsadit Evropu... A proč je ten výtah tak maličký, vždyť jím musí cestovat miliony lidí... Přesto přese všechno dávám tři hvězdy. Troska skvělého příběhu zůstala. BTW: Přečtěte si originál od K.Dicka, udělá vám lépe, než tento film a budete ho mít v sobě o dost rychleji.

Osamělý jezdec (2013)

Tento film není určen pro evropské mladé oči, které neshlédly snímky o Lone Rangerovi z 50. let. Jde o nostalgický návrat (včetně hudby a hlášek) k době, která již není. Stejně jako již není doba pro Tonta.

V zajetí démonů (2013)

Film, u kterého se nebudete bát. Není totiž natočený jako horor, ale jako pseudodokument. V tomto případě jde jednznačně o velké plus, protože v samotném příběhu není nic nového a vlastně ani zajímavého. Prostě jenom duchařina... Styl natočení ale snímku přidává příjemnou auru.

Crash (2004)

Amerika (ale můžete si vztáhnout film částečně i k ČR) je zem, kde se plno lidí různých ras a národností nesnáší. Ti, kdo nejvíce nenávidí stereotypy, je sami automaticky přebírají. A nikdo není ani pouze černý, ani bílý. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl.

Veřejní nepřátelé (2009)

V Mannově pojetí je Dillinger takový jednodušší hoch, kterému se povedlo několik akcí. Proti němu stojí charismatický vyšetřovatel, který je líčený v zásadě pozitivněji než samotný hlavní hrdina. Z filmu si nejpíš neodnesete žádné ponaučení, protože tam prostě není. Po shlédnutí budete mít dojem, že jste si dvě a půl hodiny četli wikipedii, abyste na konci zjistili, že vás téma zas tolik nezajímalo. Největší problém filmu je asi stopáž, která by se klidně mohla o 20 minut zkrátit....

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Máte rádi nachos? Po tomto filmu si je buď zamilujete, nebo se připravte na pořídnou nenávist. Chtěl bych ochutnat Russelovi nachos. To je hlavní věta, co mi po shlédnutí zní v hlavě.

Průšviháři (2008)

Milá komedie.. Jde o typický americký žánr převedený do asijského prostředí, což v divácích zanechá stopu. Pokud se chcete odreagovat s přítelkyní, jděte do Průšvihářů.