Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

Taarg

Jde o snímek, který vám přijde buď trochu hloupý, nebo nekonečně vtipný. Jelikož se věnuji improvizačnímu divadlu, řezal jsem se od začátku do konce. Všechny žertíky na téma realita nebo divadelní fikce jsou v podání Murrayho doopravdy k popukání, od oceňování "hereckého výkonu" u mrtvol, po jeho největší problém - hrát impro před diváky. ()

Ex_Machina

Nevedomím patrí svet, pretože ich nič netrápi, stačí im málo a vedia sa baviť každou maličkosťou. Nevedomý Bill Murray sa na potulkách Londýnom stane takmer druhým Jamesom Bondom a ako nešikovný hrdina pritom zachráni mnoho životov, rozprávkovo zbohatne a nájde svoju životnú lásku. ()

Specs

Hlášky: Lorelei 'Lory': - "Kdo jste? C.I.A., Mafie?" Wallace: - "Obojí." & Lorelei 'Lory': - "Podáte mi to Martini, nebo ho musím vypít odtud?" & Wallace: - "Prosím, nepoužívejte moje pravé jméno. Ničíte postavu, kterou tu představuju." ()

joker2

Uf, uf, uf. Jen 63 %? Za komedii bez jediné chybičky? One-man show Billa Murraya, který jako zneuznaný herec dokáže zlikvidovat několik nájemných zabijáků, uniknout ze spárů smrti a zamezit mezinárodnímu spiknutí. A to vše bez toho, aniž by si byl čehokoliv vědom!!! Naprosto nepřekonatelný scénář, který rozehrává situace naivity ad absurdum. A Bill, kterému musíte všechno věřit. Film Alfreda Hitchcocka Muž, který věděl příliš mnoho jsem neviděl, takže nemohu posoudit, zda se jedná o parodii, či zda byl parodován pouze název. Hezká odpočinková komedie na přijemně strávený večer, která ničím neurazí a párkrát pobaví ("Tohle jsem chtěl vždycky zkusit." říká Murray při honičce s policajty a rozrazí zátarasy). Těm, co neviděli přeji příjemnou zábavu. Je to čtyřhvězdičkový film, ale dal jsem pět, abych zvednul průměrné hodnocení... ()

Fiftis

Tak neviem, snáď si nikoho nepohnevám ale ja som nikdy neprišiel úplne na chuť Billovi Murraymu. Určite je to dobrý herec, ale mne sa nikdy nezdal dobrým komikom. Rozhodne je lepší a výraznejší vo vážnych rolách. Patrím medzi fanúšikov filmov z 90.rokov minulého storočia, vtedy sa filmy ešte vedeli točiť, bola to akoby druhá zlatá doba Hollywoodu. Tento film som nikdy nevidel vo svojom detstve, nikdy som si ho ani náhodou nepožičal na VHS kazete vo videopožičovni a asi už aj viem prečo. Nie je ničím výrazný. Nič, čo by sa vám zapísalo do pamäte. Len tak si plynie a neurazí. Chýbajú ďalšie výrazné postavy, chýba väčšia dávka humoru. Na komédiu slabé. Akoby sa chcel len režisér raz pochváliť, že natočil jeden film. Navyše v ktorom hrá ten známy Bill Murray. Ale to nestačí. ()

• Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)
  • Natáčanie prebiehalo na rôznych londýnskych miestach, vrátane Three Mills Studios v londýnskom East Ende a Elstree Film Studios, a v meste a Borehamwood (Anglicko). Obdobie natáčania trvalo od 7. októbra 1996 do 12. januára 1997. (Arsenal83)