• Thriller

Až vyjde měsíc (2012)

Je to tak mile hravé, až člověk snadno přehlédne drama. Asi bych byl spokojenější, kdyby to víc "bolelo". Ale i tak - dobré.

Stud (2011)

Je asi pravda, že sobeckých singlů je dnes víc než kdy v dějinách, a je to tedy zajímavý společenský jev. Jako lidský typ ovšem není nový, takoví jedinci existovali vždycky. A je už dávno umělecky dokonale prozkoumán. --- Takže, když McQueen 100 minut popisuje tuhle banalitu, a onen aktuální společenský přesah je neviditelný, je to pro mě zajímavé asi jako když schne lak.

Krvavý stát (2011)

Rozvržení postav se vymyká zavedeným šablonám, takže zápletka se vyvíjí docela nepředvídatelně. Měl-li však obsah nebo název filmu nabízet nějaké politické konotace, hodnotím takový záměr negativně. Nikdo není dokonalý - to je pravda, se kterou žádná politika nic nenadělá. --- Dobrý film, zajímavý.

Idioti (1998)

Originální nápad, ale už dlouho před koncem jsem se začal nudit. Snad že jakýkoli údajný myšlenkový přesah téhle hry jde mimo mě. Nemíním hloubat nad záměnou pojmů - idiocie i zdravý rozum jsou docela bezpečně definované kategorie.

Zlověstné ticho (2007)

Chodit potmě s baterkou po opuštěných starých barácích je pro horror povinný základ, ale přece jenom by to mělo být o něčem.

Oddělen (2011)

Film hodnotím pozitivně. Vzhledem k umělecké úrovni, pochopitelně, protože jeho sdělení určitě pozitivní není. Apatické očekávání zániku, zprvu převážně ve školském prostředí, později stále více zobecněné, symbolicky uzavřené citací slavné Poeovy povídky, a to bez posluchačů. --- Je to jemné, hezké. A polovičaté. Neptá se to po příčinách, nechce to přijít věci na kloub, nechce to nic podniknout. Jen konstatuje a apaticky očekává nevyhnutelné.

Požáry (2010)

Limonáda. Teplá. Zvětralá.

Star Trek (2009)

Tedy, já se v tom tak nevyznám, ale myslím že hodní vyhráli a zlí spadli do díry.

Agent bez minulosti (2002)

Zabiják který obratně maří snahu jiných zabijáků ho zabít. Bylo mi předem jasné, že tohle není můj nejoblíbenější žánr, ale když na to všichni pějí takovou chválu... --- Tak jsem to zkusil a jsem jaksi zaražený. Přesně stejné zápletky měly filmy už v mých dětských letech. Pravda, tenkrát neměli mobilky, počítače a podobná udělátka. Ale to by se taky dalo říct, že film je skvělý, protože v něm jezdí auta jaká dřív neexistovala a obrázky mají víc puntíků na čtvereční palec. Fakt, neviděl jsem nic, ale vůbec nic, co bych neviděl už aspoň stokrát. A mnohdy v chytřejším vydání.