• Krátkometrážní

Fontána pro Zuzanu 3 (1999)

Povedzme si úprimne, toto už byť nemuselo. Vďaka aspoň za tú Vodu, čo držala nad vodou.

Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

Film, ktorý je ojedinelý svojho druhu v SVK kinematografii. Preto ****. Má zaiste svoje zápory, ale v dobe natočenia to bola istá snaha o vyrovnanie sa zahraničnej produkcii.

Kouř (1990)

Modravé oko Arnoštka a riadny song "Je to fajn, fajn, fajn, je to fajn, fajnový..." mi zostanú v pamäti naveky... Veď Arnoštek je prostě boží... :)

Horton (2008)

Tento film beriem ako počin určený pre deti. Nie ako Shrek alebo Doba ľadová, kde sa deti smejú len preto, aby sa smiali a dospelí chápu skryté pointy. Keby som bola dieťa, páči sa mi všetko do bodky. Milý príbeh, farebnosť farebná, chutné postavičky a najmilšia veta od najmilšej postavičky vôbec: "V mojom svete žijú samé poníky, ktoré papajú dúhu a kakajú motýle."

Gothika (2003)

Prehnaná reklama, prehnané herecké obsadenie, nič nové, nič prevratné. Možno boli iba veľké očakávania.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Obraz je hudbou, hudba príbehom a príbeh obrazom. Plné farieb, vôní a vášne. A vášne a vášne a vášne. Zosobnenie ženskosti, žiarlivosti, božská Penélope s cigaretou pri múriku. Páčilo sa natoľko, že chcem ísť do Barcelony :)

Sexy Pistols (2006)

Tieto dve ženské sú to, čo si predstavím, keď sa povie horúca krv. Dať ich do jedného filmu znamená BUM pre mužské oči. Mne sa na ne pozeralo tiež dobre, bol tu ľahký humor a nie je to podpriemerná trápna komédia. Na nedeľné popoludnie ako vyšité...

Osudový dotek (2004)

Každý nad tým premýšľa - čo by bolo, keby... Keby to a ono bolo inak, keby to vôbec nebolo, keby sa zachovám takto a takto... Evan si to vyskúšal. A prišiel na množstvo vecí - ja som vďaka tomu prišla na to, že všetko na svete je tak, ako má byť. Myšlienka filmu výborná, spracovanie tiež kvalitné, mínus hviezda za Ashtona - nebol zlý, ale mohol byť lepší. Vyzretejšieho Evana by som si vedela predstaviť.

Titanic (1997)

"Jacku! Jacku! Vraťte se... Vraťte se..." A potom čľup srdce oceánu a plačem celé titulky. A možno ešte chvíľu. No a čo, že to pozerám dvadsiatykrát?! Ten plač príde vždy. Príbeh, ktorý mal byť o lodi sa stal príbehom lásky. Možno známejším ako Rómeo a Júlia. Rose, tak krehko krásna a Jack so šarmom chlapca vytvorili pre mňa dvojicu storočia.

Fontána (2006)

Pán režisér sa zase raz ukázal v plnej kráse :) Pohľad Izzy na svet ma úplne dostal. Človek by ju chcel chytiť za ruku a vziať si trocha jej sily... Úloha ako urobená pre Jackmana. O hviezdu menej iba kvôli (pre mňa) občas nepochopiteľnému prelínaniu časov. Tu sa dá povedať, že v jednoduchosti je krása, čo sa týka témy filmu.