• Krátkometrážní

Hvězdný prach (2007)

Úvodné hviezdne nebo a vedela som, že dopozerám do konca. :) Krásne efekty, Claire, ktorej som totálne uverila, že žiari. Rozkošný De Niro, aj v krinolíne. "Rozprávka" ako stvorená pre mňa!

Černá labuť (2010)

Ani som nepadala zo stoličky a ani som neprestávala dýchať. Čo je škoda, lebo som myslela, že to tak bude. Čo ma sklamalo a ubralo filmu na kvalite - že som vedela až príliš predvídať dej. Ubrať samozrejme nemôžem herečkám, lebo ich úlohy boli zimomravo presvedčivé. Znova geniálne scény, hudba, Aronofskeho detaily. Príbeh dooosť slabší, čo je jediným dôvodom, prečo nie som z toho mimo.

Pan Nikdo (2009)

Pristupovala som skepticky... Nový Butterfly Effect? Nie, veď to mu nemôžu spraviť, filmovému priemyslu. Ale mohli. A spravili to dobre. Chaotickejšie, lepšie, pestrejšie, lepšie, výraznejšie, lepšie a... hovorila som už lepšie? :) Osobne ma okúzlila rola pubertálnej Anny. A Jared tradične fenomenálny pre mňa. Tomuto sa povie po dlhej dobe mega filmový zážitok. A uvedomujete si, že keby som do tohto komentáru pridala čo i len o jedno písmenko navyše, zmenil by sa mi celý život? :)

Hledáme Ydol (2006)

Aj jáj, mohlo to byť tak dobré, keby... Keby sa nasilu netlačil humor všade. Keby bol namiesto Mandy Moore hocikto iný (alebo keby mala aspoň hnedé vlasy :)). Keby tú trápnu superstar menej odflákli. Keby som nevedela, ako to dopredu dopadne. Keby bol prezident za debila trošičku jemnejším štýlom........... a tak ďalej, a tak ďalej...

Okamžik zlomu (2007)

V podstate priemerný thriller, ale má dve veci, ktoré z neho robia niečo viac. Prvá vec sú Hopkinsove oči, ktoré ma mrazia ešte od čias, kedy mlčali jahniatka. A veľavýznamne hovoria, že "ja viem aj tak viac, ako vy." Druhá vec je Ryan Gosling, na ktorého mám istú slabosť a je pre mňa geniálny v každom dialógu, výraze, geste.

Je to i můj život (2009)

Plakali všetci. Iba ja nie... Netvrdím, film pekný, myšlienka bola, všetko, čo dojať má, tam bolo... Možno tým, že som od toho mala mimoriadne očakávania, tak to neprišlo. Téma rakoviny je v skutočnom živote totiž oveľa strašnejšia. Sprevádza ju strach zo straty blízkej osoby, ani nie strach, ale to, že viete, že tá osoba skôr či neskôr naozaj zomrie. Že ju nemôžete vziať z nemocnice na pláž, že reálne nemáte peniaze, ani možnosti na milión operácií. Je ťažké dívať sa na tento film, keď sa to človeka osobne dotýka. Tretiu * dávam Cameron za rolu matky. Tá bola z tohto všetkého asi najviac uveriteľná.

Taková normální rodinka (2008)

Ja teda neviem, ale označiť toto odpadom sa mi nezdá vhodné. Netvrdím, že je tento film nejaký vrcholový top, ale ja som si lúštila krížovku, pritom pozerala tento počin a celkom príjemne som si oddýchla - a to som od toho nečakala veľa, lebo veď Mádl :/ Až na skutočne trápnu rolu ukrajinskej babičky to bolo náhodou... fajn.

Čistá práce (2008)

Mám rada dobre premyslené filmy, od ktorých sa nedá odísť, lebo nepochopíte už vôbec nič. Tento film takým bol. Mňa očarila aj kostýmová časť, kulisová časť a tak ďalej, jednoducho pekne spravené. Tak staro charizmatické. Ide o tak veľa a pritom máte pocit, akoby to bolo nič, pohoda - darmo, šmrnc podľa skutočnej udalosti. Postavičky typické rôznorodými charaktermi, ako sa už na kriminálku tohto typu patrí... Škoda akurát chudáka Dave-a.

Osvícení (1980)

"Wendy, I´m home." Osobne dávam týchto päť hviezd hudbe. Famózne fenomenálne hororovej, ktorá dorobila to, čo filmu inak chýbalo. Jack Nicholson dostáva ***** za mimiku. Šialený úsmev akosi predvídal ešte na začiatku, že niečo nebude v poriadku. For ever, and ever, and ever. Wendy a jej smiešna vytreštená zmätenosť a nádherné mihalnice malého Dannyho... Ani horor, ani thriller, zmes množstva minimálnych vecí, ktoré vytvorili maximálnu desivosť. Och, prečo sú len okná na kúpelňách také malé?!

Krajní meze (1995) (seriál)

Mrazilo už pri "Chyba není ve vašem přijímači... Vysílání teď řídíme my..." A mrazilo aj potom. Veľmi dobrý seriál, takmer porovnateľný s Akty X.