• Krátkometrážní

Panic je nanic (2006) odpad!

Už niekoľkýkrát nechápem, čo má byť vtipné na sexuálnom živote puberťákov. Druhá vec, ktorú nechápem je, ako sa môžu niektorí ľudia oslovovať "herci".

Plump Fiction (1997) odpad!

Základom dobrej paródie je podľa mňa používať inteligentný humor. Slovo odpad je slabé slovo. To je všetko.

Trainspotting (1996)

K filmu som sa dostala vďaka skladbe Born Slippy. Keď som zistila, že rieši drogovú tématiku, potešila som sa, lebo takéto filmy obľubujem. No Trainspotting prekonal očakávania. Humorné a pritom tak vážne, scéna s WC, ktorú ľudia milujú... Smejeme sa a na druhej strane súcitime s postavami. Všetko to je iba o tom - "Vybrať si život." Kedysi revolučný, teraz klasika filmových priaznivcov.

Ztraceno v překladu (2003)

Niečo tak jemné, citlivé a jednoduché sa len tak nevidí. Bill Murray je herecká kapacita už nejakú tú dobu, ale Scarlett Johansson som začala považovať za herečku až po pozretí tohto filmu. Dej odohraný prostredníctvom dvoch postáv, zobrazenie maximálne intímneho vzťahu dvoch ľudí (aj keď sa vlastne nič nestalo :), súzvuk duší a stelesnenie pochopenia. Geniálny soundtrack a magické čaro Tokia. Zažiť to, čo zažili oni, zatúži každý...

Requiem za sen (2000)

Na začiatku strhne hudba. Clint Mansell ňou dokonale dotvoril a umocnil dej. Kamera v tomto filme dostala nový rozmer. Strhujúci strih. Herci možno nie svetoznámi, ale po zhliadnutí sa ich tváre vryjú do pamäte, šialené oči Ellen Burstyn si dokážem vybaviť aj teraz. Režisér Daren Aronofsky je po tomto diele pre mňa pán režisér. Téma filmu je nadčasová a aj po niekoľkonásobnom pozretí človek zostane zdesene sedieť s otvorenými ústami. Jednoducho skvost.