• Krátkometrážní

Zrodila se hvězda (2018)

Napadlo mi veľa viet, ktoré by som mohla napísať ako prvé, ale stále vo mne rezonuje, že to bolo pekné a príjemné. Aj keď ten príbeh vlastne nie je ani pekný, ani príjemný, tento pocit vo mne zostal. Nie je to nejaké vrcholné filmové veľdielo, dosť ma preto prekvapujú reči o oscarových nomináciách (dobre, ešte za hudbu by to šlo). Na režijnú prvotinu podarené, na herecký výkon neherečky Gagy podarené. Ja by som bola vlastne oveľa viac nadšená, nebyť toho koncertu na konci, čo mi už prišlo také pátosové. Páčila sa mi Lady Gaga, jej povaha, vzhľad a vlastne, túto ženu teraz budem vnímať akosi úplne inak :) A čo si idem pustiť? Shallow samozrejme ;)

Utøya, 22. července (2018)

Išla som si pekne napísať recenziu, začítala sa do hodnotení a nasrala sa. Že chcel režisér vyvolať zbytočné emócie? Povedzte mi, ktorá emócia v tomto filme bola zbytočná! Že tu boli zbytočné scény? Myslíte si, že tie decká sa v realite správali inak? Že boli racionálnejšie? Že sa nesnažili si navzájom pomôcť? Že im nevolali vystrašení rodičia? Že sa nevedeli lepšie ukryť? A ste vy normálni? V realite to muselo byť tak o 15646468x horšie. Nepredstaviteľne horšie, emotívnejšie, plné plaču, kriku, strachu, absolútnej totálnej hrôzy a paniky. Nič tu nebolo zbytočné, nič tu nebolo prehnané. Vo mne ostal jeden obrovský smútok z toho, keď si uvedomíte, čo sa na svete reálne deje a že sa to môže stať kedykoľvek a kdekoľvek, komukoľvek z nás.

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Milý príbeh, ktorého myšlienka mala ale podľa mňa trocha väčší potenciál, čo sa týka spracovania.Nechala by som človeka a yetiho Miga trocha dlhšie, nech sa oťukávajú, trocha dlhšie, kým sa prestanú báť jeden druhého... Čo mi na týchto nových rozprávkach ale vadí viac, je to, že sú prepchaté... Obrazmi, farbami, hudbami, zvukmi, všetkého je tam akosi príliš veľa. Myslím, že aj deti by si stihli v rozprávkach všímať viac detailov alebo sa viac sústrediť na príbeh, keby sa z toho celého jednoducho ubralo.

Dobrý časy (2017)

Tak mi ostalo akosi smutno, lebo tento film dokazuje, že niektoré sociálne slabšie skupiny ľudí na tomto svete akoby nedostali žiadnu šancu. A nech robia, čo robia, tak to bude len horšie a horšie a tým pádom aj oni sami robia len horšie a horšie rozhodnutia. Inak, je to snímka, ktorú si pozriete raz a bude vám to stačiť. O Robertovi Pattisonovi si poviete, že uaaau, tak toto chalan dobre zahral... A to vlastne tomuto filmu stačí.

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Príbeh tak absurdný a neuveriteľný a jeho pekné spracovanie ma úplne vtiahlo do deja a dalo nádej, že nič na svete nie je nemožné :)

Everything Sucks! (2018) (seriál)

Veľmi príjemná jednohubka, za jeden dlhší večer máte prvú sériu mrknutú. A krásne vás vráti do 90iek, hudobne, obrazovo, pocitovo... Príbeh nie je komplikovaný, nijako vás zrejme nešokuje, preto je to skôr nenáročná oddychovka. Mne osobne to celé pripomenulo seriálové letá na základnej a strednej škole, keď som cez prázdniny doobedia trávila pri podobných seriáloch. Objektívne - moja nostalgia je zrejme silnejšia, ako kvalita tohto seriálu, ale komu to vadí? :) Mne nie :)

Tajný život mazlíčků (2016)

Ja som sa teda slušne pobavila, neviem, či mi vekom klesá náročnosť, ale teraz som naraz hodnotila toto a Birdmana a Birdman dostal o hviezdičku menej. Niečo asi so mnou nebude v poriadku. Každopádne, je to milé, veselé, s pekne prevtelenými charaktermi skutočných zvieratiek do tých animovaných. Akože, nie je mi ľúto tej hodinky a pol, vôbec :)

Birdman (2014)

Išla som tento film pozerať s tým, že ma čaká nejaké artové šialenstvo, ktoré zasa nepochopím a keď sa o ňom budem chcieť porozprávať s artovými kamarátmi, nájdu tam tisíc odkazov a posolstiev, ktoré som ja nenašla a nebudem motivovaná zasa dlho pozerať žiadny ďalší film, ktorý budem dopredu považovať za artový. Nuž ale, tento film bol pre mňa úplne, ale úplne obyčajný a všedný (teraz by moji artoví kamaráti povedali, že som nikdy nezažila tvorivú krízu alebo pocit nedocenenia z môjho diela a preto mi tohto opovrhnutého umelca neprišlo ani trocha ľúto). Čo cením, bola kamera, ktorá ma zo začiatku vyvádzala z rovnováhy a potom ma začala neskutočne baviť. A ešte ma bavila Emma Stone, lebo je to miláčik a iba jej som to celé zhltla - asi preto, že nebola jednou z artových postáv :D

Predestination (2014)

Mám veľmi v obľube tento druh filmov s nečakaným zvratom, čo jedným, ale hneď niekoľkými, pomaly sa vám to nakladá, chvíľu chápete, čo sa deje, chvíľu zasa nie... Tak som sa tešila, lebo mi bolo povedané, že sa myšlienkovo stratím a zas nájdem. No ja som sa iba stratila. Absolútne mi ušla kľúčová myšlienka tohto celého, hrdinovia mi boli dosť závažne nesympatickí, -SPOILER- predstava kríženia jedného človeka samého medzi sebou zasa úplne nechutná a istým spôsobom pre mňa neprijateľná -SPOILER-. Nijako extra som z tohto neodpadla, skôr som to celé nejako prežila čakajúc na zázrak, ktorý sa nedostavil. Škoda.

Dáma ve zlatém (2015)

Niet čo vytknúť, Helen Mirren je dáma s veľkým D, ktorá je na túto úlohu ako stvorená. Príbeh pokryje všetky emócie a vlastnosti, ktoré od dobrého filmu očakávam... Smútok, smiech, zamyslenie, spravodlivosť, odvahu, živosť. Mrzí ma len jedno - že som začala filmom a nie knižkou. Inak tlieskam.