• Krátkometrážní

Hotel Transylvánie (2012)

Preklikávala som medzi dvomi a tromi hviezdami a zostala som pri dvoch. Očarujúci úvod, milé príšerky od výmyslu sveta, humor... Potom humor začal odchádzať, príšeriek bolo na mňa už akosi priveľa, začalo to byť ukričané a preplnené všetkým... Je to však jedna z tých rozprávok, ktoré by som ako dieťa milovala. Ako prerastené dieťa a infantilnú dospeláčku ma to zas až tak nepoložilo.

Skrýš (2010)

Vitaj, film na jedno pozretie. Neurazí, neublíži, miestami poteší, no je možné, že naň po čase zabudnete. Schizofrenický týpek chvíľu dobrý, chvíľu zlý - stará sa o neho pôvabná Julianne Moore a chce mu pomôcť. Pomáhať schizofrenikom sa však veľmi neoplatí, lebo sa proti vám môže otočiť ich podstata! A začína rošambo. Film by aj mal na to byť viac než len fajn, no bolo tam zopár logických nejasností alebo nelogických jasností, ktoré sme spozorovali viacerí diváci. Preto hodnotím priemerným priemerom. (inak, ten Meyers je vám celkom fešák!)

Sin City - město hříchu (2005)

Neviem, či som oprávnená hodnotiť tento film ako človek, ktorý sa neradí medzi fanúšikov komiksov... Dej, ktorý mi nedával veľmi zmysel - nehovorím, že hlboký zmysel, ale miestami žiadny - vraj má byť taký. Priateľ povedal, že komiksový svet je taký a mne nezostáva iné, než mu veriť. Vizuálne som sa dívala na mimoriadne podarené scény, hru farieb/respektíve nefarieb, ktorá ma udržiavala pri pozornosti a hladkala mi moje zrakové zmysly. No a potom prišla Jessica Alba. Ktorá by podľa mňa nemala prísť už asi nikdy do žiadneho filmu. Odpusťte mi prosím, všetci jej fanúšikovia, no pohľad na ňu a jej herectvo je pre mňa veľmi bolestný. Nehovoriac o tom, že som myslela, že bude mať vo filme s Bruceom vzťah a la otec & dcéra a bolo to, povedzme, trocha inak... Pffu. No čo, tie komiksovky asi nebudú celkom moje.

Kult hákového kříže (1998)

Áno, trvalo mi dlho dostať sa k tomuto filmu. Ale na dobré sa počkať oplatí. Od začiatku až do konca som bola nasratá, na všetkých, na všetko, na názory, na pomätencov, ktorí skutočne dokážu podporovať zvrátené choré ideológie. Zmes negatívnych emócií. Napriek tomu, že film mal pre mňa niekoľko nelogických prvkov (cesta od zla k dobru nikdy nie je jednoduchá - to je, ako keby ste neznášali sladké, no vyskúšate veľmi nechutný steak a následne si idete kúpiť veterník do cukrárne. Zistíte, že je to najlepšia vec na svete a ponúkate ho všetkým milovníkom steaku naokolo. A div sa svete. Zrazu už len stŕhate Hitlerove plagáty zo steny. wtf?)... Takže ešte raz, napriek tomu, že film mal pre mňa niekoľko nelogických prvkov, zostane mi v hlave. Aj s tými negatívnymi emóciami a hrôzou, že toto sa niekde vonku skutočne deje. A preto si odo mňa zaslúži celé ligotavé hviezdne nebo.

LEGO® příběh (2014)

Toto bolo obrovsky pozitívne prekvapenie! :D Smiech od začiatku do konca, výnimočne skvelý slovenský dabing (namiesto Dumbledora "Double Door" :D), moja najobľúbenejšia postavička je UniKitty a pieseň Everything is awesome mi znela v ušiach ešte dlho dlho potom... Kto neverí, nech uverí, fakt to stojí za to!

Láska na kari (2014)

Láska na kari bude skôr vizuálnym zážitkom ako príbehovým... Ten odhadnete veľmi rýchlo, a to ani nemusíte byť študovaný scenárista. Obrovské negatívum - pripravte sa na to, že budete počas 80% filmu hladne slintať a budete mať chuť zjesť na posedenie dve lyžice koriandru :D Príjemná oddychovka na jedno pozretie.

Malý princ (2015)

Nerozumiem, prečo niektorí užívatelia tu čakajú veselý smiešny film - nejdete na Disneyovku ani na Pixarovku, to si treba s ohľadom na literárne dielo uvedomiť. Pre mňa je to jeden z filmových zážitkov roka 2015... Som obrovský fanúšik knihy a do kina som išla s malými obavami, nakoľko mi môžu tvorcovia pokaziť dojem. Nestalo sa. Videla som vizuálne impozantné dielo, ktoré ma emocionálne niekoľkokrát rozbilo a poskladalo. Skladám dole imaginárny klobúk a ostávam očarená na ešte veľmi dlhé obdobie. Do pozornosti dávam ohromne príjemný soundtrack.

Poslední dům nalevo (2009)

Prekvapko sobotnej noci... Trápne upišťaný začiatok filmu vystrieda napätie zmiešané so súcitom a chuťou zničiť zlo. Áno, tieto vendety ja môžem, štyri hviezdy s prehľadom. Nech sa páči!

Grave Encounters (2011)

Premýšľam, že čo musí priniesť horor, aby bol hororom... Desivé, mrazivé, prostredie, hudba, zápletka, preľaknutia... Ok, to by sme mali. Stále tomu niečo chýba, nielen pri Grave Encounters, ale pri ďalších x hororoch. Prekvapenie. Pocit, že to nečakáte. Že je to tak hrozné, že si chcete zatvoriť oči. Že ste vydesení ešte pár minút po skončení... Ďalší horor, ktorý toto nesplnil. A to mňa tieto scenérie zo sanatória veľmi bavia. Škoda toho, potenciál tu bol...

Soumrak mrtvých (2004)

A po večeroch budem trénovať zombie zvuky a pohyby, pre istotu, veď čo keby ich boli plné ulice... Milo absurdné, scéna s LP platňami is da best!