• Krátkometrážní

Láska a jiné závislosti (2010)

Ono to mohla byť poctivá pekná romantická komédia. Mala na to všetky predpoklady - pekných a hlavne sexi hrdinov, sexi scény, ktoré boli na jednu romantickú komédiu niekedy fakt celkom sexi, miestami humor, ktorý neurazí, zápletku, ktorá môže vyústiť do niečoho krásne dojímavého... Áno, áno. Všetko ide správnym smerom. A v tom najlepšom sa to zrazu začne srať. Čo ja v tomto type filmov neznášam je, keď sa diametrálne zmení povaha a charakter postavy. Tak diametrálne, ako by sa v bežnom živote nikdy nestalo. Až tak, že zanechá celý svoj predošlý spôsob života a začne úplne od nuly nanovo budovať svoj super charakter. Nie, takto to nefunguje. A presne takto potom nefungoval ani ten film. Postavy vás bavia, kým sú tak trochu zlé. Akonáhle sú dobré, nie sú to oni. Ušlo to, ale neušlo by to za tri hviezdy, keby tam nebola super krásna Anne a super Jakeova riť :)

Team America: Světovej policajt (2004)

Najskôr sa ku mne dostalo super video, kde má Gary za úlohu dostať sa pod kožu teroristom. Nikdy predtým by som nepovedala, že by som takýto film pozerala. No po videu vo mne zostala zvedavosť a pocit, že by sa mohol dostaviť nevídaný humor. A tak som pripustila možosť, že si to niekedy mrknem. Ten čas prišiel a bolo to fajn. Fajn znamená, že sa nebudete smiať non stop, no pár momentov vám vytiahne kútiky úst nahor. Je škoda, že tých momentov nebolo možno viac, lebo príbeh samotný ako aj figúrky by na to mali vlohy. Podarená kôpka vtípkov na jedno pozretie, southparkovský fíling a keď sa zameriate na pohyby bábok, budete sa baviť ešte o stupeň viac :)

I Love You Phillip Morris (2009)

Tak absurdný výber homosexuálnych hrdinov, že človek až žasne. Keď sa dívam na Jimma Carreyho, často si neviem vybrať, či ma baví a je mi smiešny alebo či ma neskutočne irituje. Bolo to tak aj tu, ale niečo na jeho homosexualite bolo celkom presvedčivé. Evan ma očaril úplne, ale on je také všeobecné zlatíčko. Vlastne som si dosť dlho myslela, že Jim Evana chce z nejakého dôvodu tiež len osrať :) Nuž, asi musím viac veriť v pravú lásku :D Smiechu bolo viac, ako smútku. Film radím do kategórie rozpačitých, ale také mám ja vlastne mnohokrát rada...

Králové léta (2013)

Tak prostý, pekný a čistý príbeh, také malé spomienkovo na mladé časy, na to, čo všetko sa dalo zažiť a na čo ako dospeláci už nikdy nebudeme mať toľko odvahy. Moc moc príjemné. Tešte sa na postavičku Biaggia, je to skutočne nezabudnuteľný týpek.

Nymfomanka, část I. (2013)

Nie. Nie, nie, nie a nie. Stratený čas môjho života, totálna nezmyselnosť 90% scén. Úplne, že si nájdete pred domom dobitú ženu, ktorú si vezmete dnu a uložíte ju do čerstvo oblečených periniek. A potom s ňou vediete 145 minútový dialóg - na streidačku - o rybách a kundách. Inak, slovo kunda je tak odporné slovo, ako Charlottina dobitá tvár a rovnako odporné ako desiatky obrázkov chlpatých penisov... Že čo som čakala? No, zhnusenie. Morálny rozkol, neveriacke krútenie hlavou. Ale tu bola len znôška teoretických blábolov a jedna bezduchá žena. Nie je veľa filmov, od ktorých čakám živé obrazy reality, no tento bulšit sa vymyká všetkému, čo by si jeden triezvo uvažujúci človek dokázal vymyslieť. Prvoplánové, lacné a nevkusné s puncom nikým nepochopiteľnej filozofie. Hviezdičku za Umu Thurman ako brilantnú psychopatku. Vydržte to kvôli nej.

Číslo 9 (2009)

Krásne milé vizuálne dielko, človek má chuť vziať kúsok vrecoviny, ihlu, niť a nožničky a vytvoriť si podobnú postavičku. S dušou, odhodlaním a nebojácnosťou (úplne nefeministicky, ale - páčilo sa mi, že najsuper odvahu malo jediné "dievča", ktoré sa tam vyskytlo) :)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Takto má vyzerať poctivý kvalitný film. Ktorý si herci odpykajú na vlastnej koži, ktorý pôsobí tak reálne, že vás z toho mrazí, pri ktorom vám je zima, pri ktorom chcete niekoľkokrát plakať, kričať, pri ktorom odvraciate zrak, no aj tak vás niečo núti pozerať sa. Baví ma pomerne jednoduchý príbeh putovania muža nehostinnou krajinou a vôbec mi nevadí jeho one man show... Leo stále herecky neuveriteľne rastie a ja sa teším, že ma ešte vždy dokáže prekvapiť novou polohou stvárnenia. Bol to zážitok, kedy nepozeráte na hodinky, kedy sa len necháte unášať príbehom. Krásna práca kamery, máte pocit, že ste tam s nimi, akékoľvek 3D môže ísť do prdele - toto, čo som videla tu, je filmárske umenie. Pre mňa jedna veľká NÁD-HE-RA!

Osm hrozných (2015)

Takto - budem veľmi úprimná. Keby som na film nešla do kina, doma ho v priebehu prvej hodiny vypnem. A späť nezapnem. Úroveň mojej pobavenosti a zaujatosti bola mimoriadne mizivá. Odísť z kina sa mi kvôli karamelovému popcornu nechcelo, no CHVALABOHU, nastal zvrat. A prišiel Tarantino vo svojej plnej kráse, zvrátenosti, šialenosti a zábave. Avšak nepresvedčil ma, na vážkach filmového zážitku zostal ako lepší priemer. Ono je to tak - Tarantino má fanúšikov a Fanúšikov. Ja si jeho filmy pozriem rada, je to muž s impozantným príbehovým talentom, dokáže vás vtiahnuť do deja a prežívať absurdné zážitky. No nie som Fanúšik. Ten, ktorý pozná všetky jeho tipy, triky, kúzla a čary, skryté odkazy a zábavu takpovediac "za oponou". Hateful 8 je podľa mňa Tarantinovka pre Fanúšikov. Jeden malý milý detail - tlieskam o sto šesť dentálnym makeup artistom. To, čo dokážu vyprodukovať v jeho filmoch, to je umenie škaredého chrupu!

Pozemšťan (2007)

Určite si toto mrknite, lebo sa môžu stať dve veci - film budete milovať alebo neznášať (alebo si nebudete vedieť vybrať ako ja)... Chvíľku vás postavy serú, chvíľku bavia, chvíľku im veríte, chvíľku nie, chvíľku si myslíte, aká blbosť a chvíľku, aké geniálne. Netrúfam si hviezdičkovať, lebo mám príliš zmiešané dojmy. Každopádne, keby som ja prežila 14 000 rokov, stretla by som Kleopatru, Caesara, Johanku z Arku, Dalajlámu, Napoleona, Audry H. a možno Elvisa, keby mal čas... :-)

Mučedníci (2008)

Prosím, prečo som toto pozerala? Pri sledovaní tohto filmu som sa cítila ako Martýr, ktorý má videnie, ako pôjde po celom tom utrpení na wecko a napiť sa vody. A rýchlo zaspí, lebo chce zabudnúť na toto celé... Uf, no preveľké nešťastie postihlo jeden útulný rodinný dom s milou ukážkovou rodinkou. Plynúce ponaučenie - nekamaráťte sa s týranými sirotami, lebo zle skončíte. Hlúposť nad hlúposť, celá táto masakrálna krvavá hovadina. Prečo hviezdička? Lebo ma chvíľku držali v napätí. Možno budú aj vás. Potom sa vykašlite na to a vypnite to. Nájdete minimálne 466686 lepších vecí, ktoré by ste mohli robiť, namiesto sledovania tohto tu.