Bourneovo ultimátum (2007)

Před pěti lety jsme nastoupili na pouť za ztracenou pamětí. Takže se pořádně nadechněte, protože jakmile usednete a začnete sledovat finální část honičky za minulostí budete 111 minut naprosto bez dechu. To, jak to Greengrass rozjede je omračující. Hned ze začátku se dostaneme k novináři, který narazí na projekt Černá růže a kolotoč se rozjíždí znovu. Jason je tu Ultimátní v každém úhlu. To jak zaválí na Waterloo a honička v Tangeeru, zakončená full-contact soubojem je to nejlepší co nám mohl loňský rok nabídnout. Zapomenout se nesmí na Deja-vu momenty rozesetém po celém filmu. Například když si Niky stříhá vlasy, to vám nažene husí kůži. A když ve více než půlce filmu zjistíte, že to co jste doposud viděli byl "jen" flashback vás naprosto odrovná. Následuje ultimátní honička New Yorkem a zakončení poutě slovy "I remember, I remember everything." A konec vás uzemní tak, že se s husí kůží pouze natánete po ovladači zvýšíte volume dáte si remixovaný Extreme Ways a sjedete to znovu.

Bournův mýtus (2004)

Pátrání po minulosti pokračuje. Jason se schovává v Indii ale minulost ho dohnala sama. A zavedla ho přes celý svět až do Moskvy, kde vám režisér přinese tak intenzivní automobilovou honičku, jakou jste ještě neviděli. Občas jsem se přistihnul, že mám zadržený dech. Taková jízda se hned tak nevidí. Jason nám ukázal, že ho CIA měla nechat na pokoji. A to poznáme na vlastní kůži. Abych nezapomněl: kamera nás vtahuje do dějě přímo pelně. Po skončení jsem chtěl víc a víc. Film uzavírá už podruhé Mobyho geniální song Extreme Ways, který padne jak ulitý. Hudba Johna Powella je bezchybná a vůbec: šup sem s Ultimátem

Agent bez minulosti (2002)

Nevím co napsat. Jednička je nářez jak Brno. Objevování Jasonových ztracených vzpomínek a schopností; útěk z ambasády a potkání Marie... Na začátku jsem moc nevěřil Mattovi to jeho "tajnoagentování" ale pak už nebylo nejmenších pochyb - Matt se tak vžil do role "Agenta bez minulosti", že budete sotva popadat dech. Zrodil se nový hrdina.

Úsvit mrtvých (2004)

Snyder je vizuální mág. Co na tom, že je to už ohraný téma. Když to umíte podat tak se na to dá i dívat 75%

Monstrum (2008)

Se spožděním ale přece. Včera večer jsem zažil jeden ze svých nejkrásnějších a nejintenzivnějších filmových zážitků. Hned ze začátku na mě vybafnul styl jakým to bylo natočeno, a až do konce jsem byl pohlcen. Při útěku do metra jsem nedýchal, při útěku z metra jsem se malem podělal strachy. Z Monstra samotného jsem byl nadšen a řeknu vám, vidět to na vlastní bulvy tak se asi podělám a nikdo se mnou nehne. Taky mi vůbec nevadili herci, všechno co dělali bylo naprosto uvěřitelné. A konec, ten konec! To už byla pouze třešnička na dortu. PS.: Jako obdivovateli americké armády (hlavně teda letectva), se mi tento film líbil ještě o to víc. Vidět skrze ruční kameru jak se kolem vás valí pěchota a kosí Monstrum, všechno hlučí, nic neslyšíte... Prostě k nezaplacení 98%

Buena Vista Social Club (1999)

Je nádhera sledovat co s vámi svede parta staříků. Je nádhera sledovat je hrát. Je nádhera to jen poslouchat. Celé to byla nádhera... 90%

Východní přísliby (2007)

Dějiny násilí byly úchvatný, ale to co se děje tady, to hraničí s genialitou.

Battlestar Galactica: Břitva (2007) (TV film)

Hodně dobrá výplň mezi třetí a čtvrtou řadou. Zjistit, že admirál Cainová byla ještě větší pizda než se zdálo, a vůbec jak to všechno fungovalo na Pegasu, za to stálo. Možná ještě trošku lepší než pilot. Tam to ze začátku skřípalo. Tady to jelo celou dobu... P.S.: Pořiďte si Extended&Unrated verzi. Ještě lepší!

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Vizuálně nejúchvatnější seriál co znám. Vesmirné souboje jsou prostě omračující. Postavy a jejich povahy jsou profesionálně vykresleny. Radím Vám dopředu, neoblibujte si někoho, poněvadž se téměř vždy objeví situace a vy budete zklamaní. Sledovat každodenní život na palubě Battlestaru je něco naprosto nového. Celé je to doprovázeno naprosto geniální hudbou. Před začátkem 4. řady jsem celej seriál viděl třikrát. A stejně to nestačí. Tohle číslo půjde hodně nahorů. první edit 5.4.2008 Začátek čtvrté řady je nářez jak sviňa. Galactica má našlápnuto k nejlepší řadě... SO SAY WE ALL ! ! ! edit 23.3.2009 Finále, jako žádné jiné. To jak všechno vysvětlili, jak všechno zapadlo, a jak tvůrci zvládli zakončit seriál je na poklonu. Bear se vyznamenal a epilog kandiduje na nejlepší co jsem kdy viděl. 100%