Sedm statečných (1960)

Jednoduchý, ale krásně zpracovaný příběh se sympatickými hrdiny, skvělou hudbou a všudypřítomnými přestřelkami. Co víc si v daném žánru ještě přát?

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Hudba má Mozarta, malířství Da Vinciho, fotbal Pelého, porno Johnnyho Sinse a film má Stevena Spielberga. Poslední křížová výprava je dost možná nejvtipnější, nejvyváženější a nejkrásněji odvyprávěný velkofilm, jaký kdy v Hollywoodu vznikl. Vzrušující jízda napříč bombastickým lokacemi, osázená inteligentním vtipem, až překvapivým akčním nábojem a tak sympatickými klaďasi, že celý James Cameron se může jít vycpat. Až dramaticky lepší a hravější než už tak úžasný první díl. Továrna na zážitky... 100%

Smrtonosná past (1988)

Nejlepší akční film. Lavina hlášek, vynalézavých atrakcí a vtipných interakcí mezi aktéry, k nimž si okamžitě najdeme cestu. V porovnání s neméně napěchovanými třaskavinami Johna Woo hraje ve prospěch Die Hard, že je fyzicky bolestivější, motivačně přesvědčivější a navzdory nutné přepálenosti i uvěřitelnější. Bruce Willis v životní roli, jíž zasvětil duši. Lahůdka.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Když napíšu, že je to ta nejzábavnější a nejlépe obsazená česká komedie, tak už vlastně není třeba ni víc dodávat. Scénář od mistrů Svěráka se Smoljakem je geniální a dává hodně prostoru k vyniknutí skvělých herců v čele s Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem, ten mě v tomhle filmu fakt hodně pobavil. Pět hvězd je naprosto zasloužených a bez debat. Kde jinde byste také našli film s takovým množstvím vžitých a legendárních hlášek, které nikdy neztratí nic ze své originality a rozesmějí nás po každém dalším shlédnutí?

Looney Tunes: To nejlepší z kohoutka Uličníka - 1.čast (2005) (video kompilace)

Chudák kojot, já mu vždycky tak strašně držím palce, ale on toho zatracenýho Uličníka stejně nikdy nedostane. Jestliže jste někdy obdivovali genialitu a beprostřednost Looney Tunes, pak se mnou jistě souhlasíte, že tato povedená dvojka je to nejzábavnější, nejakčnější a někdy i nejsmutnější z tvorby Warner Bros. Kojot Vilda neustále vymýšlí ty nejrafinovanější a nejkrutější pasti, a i když to vždy končí stejně, zábava je královská a nekončící. Pamatuji si, jak jednou na ptáka Uličníka už slítával ohromný balvan, a když se pak obrátil a dopadl na radujícího se kojota, tak už jsem to nevydržel a vzteky vypl televizi.

Honičky králička Bugse (1981)

Looney Tunes jsem v mladším věku neskutečně žral a po shlédnutí tohoto animáku musím říct, že kouzlo stále přetrvává. Koho by také nerozesmál věčně navztekaný Yosemite Sam snažící se jednou provždy zamést s vychytralým Bugsem, Duffy snášející zlaté vejce nebo předávání Oswaldů jako parodie na Oscara? skvělá podívaná, byť určená spíše mladšímu publiku

Plnou parou vzad! (2002)

Přiznávám, že mě tato zhovadilost dokázala několikrát slušně rozesmát a Cuba Gooding Jr. s Horatio Sanzem vytvořili poměrně sympatickou dvojici. ale založit veškerý děj na sprosťárnách, přihřátých chlapech nebo záběrech na sexy polonahé modelky( což by pro nás chlapi teda zas tak špatné nebylo) se mi zdá dost uhozené a předem odsouzené k nízkému hodnocení, Opravdu, dokud se na scéně neobjevili zmíněné modelky, film mě dokázal tak akorát zhnusit. Ani pak to sice není žádná sláva, ovšem nadržený Horatio a zamilovaný Cuba Gooding dělají maximum pro pobavení a společně se sympatickou Roselyn Sanchez a "šarmantním" Rogerem Moorem se jim daří udělat z Plnou parou vzad koukatelnou a svižně ubíhající podívanou. Tuto pubertální komedii bych tedy jistě do odpadu nestrčil, ale znovu ji jen tak vidět nemusim.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Tato česká klasika mi zas až tak skvělá nepřipadala a čtyři hvězdy dávám jen za několik zábavných scének a hlavně za skvělého Tomáše Holého. Takoví umělci by neměli umírat vůbec, natož v tak mladém věku.

Spláchnutej (2006)

Je to tak svižné, zábavné a originální, že se mi Spláchnutej prostě nemůže nelíbit. Animáky bývají povětšinou spojené s vytvořením nějakého neexistujícího, vyhynulého, budoucího nebo člověku nepřístupného světa plného roztodivných a sympatických postaviček, přičemž úspěch celého filmu z velké části závisí na tom, jak vtipně a originálně se tvůrcům tento svět podaří zobrazit. V této britské animované komedii se to dle mého povedlo na jedničku, krysí svět splňuje vše potřebné k zábavné podívané a hlavní hrdinové zažijí v boji proti neschopným a povedeným záporákům tolik dobrodružství, že pětaosmdesát minut uběhne jako voda. Z pozice dítěte jasných pět, až mě mrzí, že sám už jsem dávno dospěl... Hezké 4*.

Život je krásný (1997)

Zážitek na celý život. Kdyby všechny snímky nesly poselství a emoce jako tento, tak by byl civilizovaný svět možná opravdu krásný, radostný a oproštěný od hnusných etických zločinů. Protože kdybychom namísto krvavých jatek a obhajoby násilí sledovali pouze Roberta Benigniho, jak si v koncentráku prozpěvuje a hraje si s nechápavým synkem, nemohli bychom nikdy přijít na špatné myšlenky.... No dobře, zanedlouho by to jistě začalo nudit, ale projednou je to zkrátka nepopsatelná divácká extáze. Díky ti, Roberte. 100%