Čarovný les (2014)

Muzikál s jednou jedinou dobrou písní. Marshall se vzdal svého prověřeného stylu, kdy muzikálová vystoupení odděluje od hlavní dějové linky a místo toho se rozhodl nasrat zpívání, kam to jenom jde, což fungovalo v Bídnících, ale ne tady. Pro mě asi nejhorší zklamání roku 2014, jako největší plus beru Deppovo cameo.

Poslední Mohykán (1992)

Válečný film, který raději hovoří nežli válčí. To je sice hezký, ale mě to ani zdaleka nestačí. Vůbec mi to nepřijde, jako kdybych viděl celý film, spíš tak první půlku, což dávám za vinu Mannovi, který není schopný ani s neuvěřitelnou produkcí stupňovat děj a vyvolat ve mě jakýkoliv pocit napětí či starosti. Jako kdyby bylo režisérovi úplně jedno, co se ve filmu zrovna děje a to hlavně ke konci, kdy začnou umírat hlavní postavy. Pro mě teda obrovské zklamání, dokonce ani ten Day-Lewis mě nijak neuchvátil.

Láska na kari (2014)

Filmová krása každým coulem. Helen Mirren, je v devětašedesáti naprosto okouzlující a že se v kolonce producentů objevuje jméno Steven Spielberg, mě taky vůbec nepřekvapuje. Už dlouho jsem neviděl prijemnější film.

Goodbye, Norma Jean (1976) odpad!

No ty píčo. Film začíná titulkem: "This is how she happened. Not legend, nor even the way she told it. This is the way it was." Ani nemá smysl vypisovat všechny nepřesnosti, to bych to nikdy nedopsal. Hádám, že tohle veledílo v ČR kromě mě nikdo neviděl, problém je, že by ho neměl vidět nikdo na světě.

The Lost Marilyn's Movie (1948) odpad!

Falešná porno nahrávka "Marilyn Monroe", objevená jistým Mikelem Barsou, který na ní začal okamžitě vydělávat. Tenhle člověk tvrdí, že "Marilyn" na videu není podobná Marilyn, jak jí známe kvůli tomu, že byla M.M. na nahrávce velmi mladá a měla teprve před sebou různé plastické operace, kterým se podrobila, což je naprostý nesmysl, jelikož když se podíváte na fotky Marilyn z roku 1948, kdy podstoupila první zákrok (a to pouhé odstranění dvou teček na bradě), tak si není vůbec podobná, nehledě na to, že Marilyn v letech 46,47 byla modelkou a byla hubenější než v době její největší slávy, oproti ní žena na videu musí mít alespoň 10 kilo navíc. Naprosto nechápu, jak se to vůbec dostalo na ČSFD, ale celkem určitě by měl být tento kousek, při nejmenším odstraněn z filmografie Marilyn Monroe, jestli ne úplně.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tohle je přesně důvod proč miluju filmy. U posledního Hobita jsem si připadal, jako by mi zas bylo 10. Víc ani nebudu dodávat, snad jenom, že mě hrozně mrzí, že je Bitva pěti armád definitivně posledním dobrodružstvím ze Středozemě. A Evangeline Lilly je nejkrásnější elfka.

Zmizelá (2014)

Vírám na pohyblivé obrázky bez radosti, bez lásky. Vírám víc a víc, s pocitem, že tím chtěl Fincher něco říct. DOST PÍČOVIN. Fincherův statický fetish nad kterým masturbuje skoro celá planeta, páč se pod ním mistr ráčil podepsat. Radši budu "Zmizelej" já, než tenhle 145. minutovej očistec podstoupit znova. Hodně neštěstí na Oskarech.

Steve (2010)

"Tea! Now!"

Emperor (2012)

Malý ale velmi dobrý film o rozhodnutí Americké armády, jak naložit s císařem Hirohitem. Moje očekávání byla poměrně malá, takže jsem jedině příjemně překvapený a to hlavně kvůli následujícím elementům: 1. Skvělým výkonům Matthewa Foxe a T. L. Jonese, 2. Prvotřídnímu hudebnímu doprovodu. Posledních 30 minut naprostá špička jenom škoda, že se v podobném duchu nenesl celý film.

Jersey Boys (2014)

Po prvním zhlédnutí jsem hodnotil pouze třemi, přesto se mi film strašně zaryl do paměti a musel jsem ho zhlédnout znova. Nuže jsem tak učinil a změnil jsem hodnocení rovnou na pět, protože jsem si uvědomil, jak to Eastwood asi myslel. Jersey Boys je filmová adaptace Broadwayovského muzikálu a to velmi dobrá. Celý film je pestrobarevný a až neuvěřitelně umělý, ale vůbec to není na škodu, právě naopak. Je celkem patrné, že Eastwood chová k The Four Seasons a Frankiemu Vallimu velkou úctu a snaží se přesvědčit diváka, že on by ji měl mít taky, což u mě nakonec zabralo. No každopádně to je ode mě asi jedno z nejmíň objektivních hodnocení, protože Jersey Boys mají opravdu hodně vad na kráse (jako třeba úplně zbytečné CGI záběry, look Johna Loyda Younga, který ve filmu vypadá úplně stejně ve čyřitecti, jako vypadal, když mu bylo 16, atd.), ovšem já jsem je stejně ochotný odpustit, jelikož tohle je zkrátka filmová pocta jednomu famóznímu zpěvákovi a jeho třem kolegům. A podobně jako jsem to měl s Bobbym Darinem u filmu Za mořem, tak nebýt Jersey Boys nejspíš bych se o The Four Seasons nikdy nedověděl.