• Reality-TV

Život na zámku (1995) (seriál)

Dobrá oddechovka při zimních nudných večerech. 65 %

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Advokáti. Za pár roků budou postávat před každým špitálem a lovit žalobce. Dali vám injekci? Bolelo to? Pojďte podat žalobu!

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Máloco je otravnější, než poslouchat cizí sny. Tak co třeba tenhle. Auto uprostřed přejezdu, na sedadle mrtvola a světla blížícího se vlaku. Akorát, že to není sen. Ponurá a na naše poměry značně syrová road-movie doplněná kapkou adrenalinu se skvěle zapadající hudbou. Za mě 1. i 2. řada 80 %

Oběti - Hadí tanec (2005) (epizoda)

Výborné herecké obsazení v podání Chýlkové a Švehlíka. Až mrazivě pravdivé v dnešním světě. 85 %

Dr. House (2004) (seriál)

Seriál z nemocničního prostředí ve fiktivní fakultní nemocni v Princeton-Plainsboro, jehož ústřední postavou je věčný morous a cynik Dr. Gregory House (Hugh Laurie). Ve svém týmu diagnostického oddělení řeší případy, které jsou zdánlivě nevyřešitelné. 80 %

Requiem pro panenku (1991)

Zdrcující příběh mladé Mariky (inspirovaný skutečnou událostí), která se administrativním omylem dostane místo do dětského domova do ústavu pro duševně nemocné. Snaží se na omyl upozornit, nikdo ji ale neposlouchá. Po nevydařeném útěku a sadistickém a lhostejném chování vychovatelek začne spřádat hrůzný plán. Zoufalá Marika škrtne sirkou a ústav s duševně nemocnými začne hořet. Příběh, který nahání hrůzu a zároveň poukazuje na skutečnosti, které se opravdu roku 1984 staly. 90 %

Sněženky a machři (1982)

Studenti pražského gymnázia se chystají na povinný lyžařský výcvik. Hlavními hrdiny jsou Viki Cabadaj (Jan Antonín Duchoslav), jeho kamarádi Radek Převrátil (Václav Kopta) a nesmělý Karel Mácha (Michal Suchánek). Nejednu pernou chvilku jim přichystá přísný učitel Karda (Radoslav Brzobohatý), který pro mladické fóry studentů nemá zrovna pochopení. Kultovní hlášku "Teda, ty máš péro, Viki!" zná snad každý.

V pasti - Katka (2001) (TV film)

Zajímavý časosběrný dokument Heleny Třeštíkové, který mapuje život mladé narkomanky Katky, kerá bojuje se svou závislostí na drogách a její snaha lišit se přerostla v bezbřehou závislost, z které není cesty zpět. Neméně zajímavými dokumenty jsou např. Sestřičky, Být Romkou či Manželské etudy po dvaceti letech.

Evo, vdej se! (1983)

Podle očekávání sladký průměr z let osmdesátých, ovšem scéna z autobusu hned v úvodu neměla chybu! Hvězdička navíc hlavní aktérce.