Koleje osudu (2013)

Zní to otřepaně, ale je to pravda. Nejpozoruhodnější příběhy píše sám život...

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

Je to lepší, než jsem čekal. A docela o dost. Nejvíce jsem se bál, že postava Luka nebude mít to potřebné charisma, aby fungoval jako hlavní hrdina. Mé pochyby ale Luke setřásl rychle. Dávám však čtyři hvězdy a zároveň zvedám u Daredevila a Jessicy Jones na plný počet, protože přeci jen menší propast mezi těmito seriály vidím. Daredevil má hutnější atmosféru, lepší vedlejší postavy a hlavně skvělé záporáky. To samé se dá říct i o Jessice, která akorát oplývá jinou aurou. Tyhle tři komponenty Luke postrádal. Atmosféra Harlemu byla jasně daná už od začátku a její klima se nikterak neměnilo. Vedlejší postavy až na osvědčenou doktorku Claire fakt bída. A záporáci? To je největší slabina. Černých se vystřídalo habaděj, ale ani jeden mě nepřesvědčil, ať už podnícením strachu a respektu, chytrostí nebo něčím jiným. Celkově vzato však solidní práce, zvládl jsem to za čtyři dny, takže žádná nuda. Luke Cage však v mých očích bude asi nejlépe fungovat v Defenders, ačkoliv se z oné superhrdinské čtyřky jedná o nejsilnějšího člena týmu.

Kniha džunglí (2016)

Vizuálně digitální skvost s legendárním příběhem, ale pane jo: bestiálnější potvoru než Šer Chána si momentálně v pohádce snad nedokážu vybavit. Šel z něj obrovský strach a respekt. Dokonce ani ten HAD! v podání Scarlett Johansson mě tak nevystrašil.

Café society (2016)

Woodyho filmy prostě poznáte svou charakterističností stejně jako ty od Tarantina nebo Luhrmanna. Tento film dělí od plného počtu až příliš velké klišé. Vše bylo až moc prediktabilní. Zároveň mi to však nabídlo kromě tradičně výborné Allenovské konverzačky skvělého Jesseho Eisenberga a zachycení starého Hollywoodu. I ta Kristen Stewart se mi líbila!

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Dětské vzpomínky skoro vyprchaly, a tak bylo opětovné zhlédnutí nutností. Pocity přibližně stále stejné. Zkrátka kouzelný, dětský příběh, který dojímá v každé scéně, kdy se ta roztomilá obluda objeví :)

Stranger Things (2016) (seriál)

Seriál me gusta. Povedenou stylizaci osmdesátek nevnímám v tak plném rozsahu, protože jsem toho z této doby zas tolik neviděl, ale rozhodně to byl jeden z faktorů, který na mě zapůsobil. Hlavním jádrem všeho dobrého na tomto dílku je pro mě kvartet (ne)obyčejných kluků, kteří vám ukáži pravý smysl kamarádství a mezitím rozehrají silnou partii s mysterióznem. A samozřejmě nesmí chybět ani silné a uvěřitelné postavy dospělých: šerif + Joyce. Celková délka nějakých osmi hodin zaručuje stálé tempo, které vás udrží po celou dobu napjaté jak struny. Prakticky není, co vytknout. Druhá řada? Sem s ní! NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Mike Wheeler, Dustin Henderson, Jim Hopper.

V zajetí démonů 2 (2016)

Už jednička byla masivně strašidelná, ale dvojka jde ještě dál - ve stejných šlépějích, a přesto je mnohem lekavější, démoničtější, hrůzostrašnější. Bojím se usnout. Ale fakt!

Laggies (2014)

Vše plyne pohodovým, víceméně nedojáckým tempem, ale dojem z chování hlavní postavy mě tak vytáčí a zraňuje, že mi je celkový obrázek spíše proti srsti. Zkrátka ženy dokážou být pěkné bezcitné bitches, ale dokážou to zahrát tak, že jsou stejně nejdůležitější na světě. Pro mě to jen potvrzuje vyvracení mýtu, že ženy jsou citově vyspělejší.

Pokání (2007)

Filmů, u kterých od první až do poslední minuty vím, že mě obrovsky naplňují, je jako šafránu. Atonement ve mně vzbudil nekončené spektrum emocí - okouzlil, rozesmál, rozvášnil, rozesmutnil, rozbrečel...V případě Briony jsem pak cítil takovou nenávist, až jsem chtěl pěstí prorazit obrazovku. A pak ve druhé polovině filmu se to smíchalo s lítostí. Cítím se strašně zlomený a zároveň neskutečně naplněný. Vidět Keiru Knightley s Jamesem McAvoyem vedle sebe bylo dechberoucí. Joe Wright (a vlastně i Keira) mě po Pýše a předsudku znovu dostali do naprosto šílené katarze a už si do poznámek píšu: dát Anně Karenině druhou šanci.

Sebevražedný oddíl (2016)

Film vystřílel své nejlepší momenty už v trailerech a nejvíce mi na něm vadily zejména tři postavy: Joker (Leta nemusím a zde mě vůbec nepřesvědčil o opaku, nehledě na to, že jeho postava byla ve filmu totálně zbytečná), Amanda Waller (nějak jsem ji tu vůdčí roli ála I AM FUCKING BOSS nežral) a Rick Flag (prvotřídní voják? Pche! Možná tak prvotřídní posera). Zato Harley Quinn s Deadshotem byli skvělí a škoda, že Krokodýl nedostal více prostoru. Celkově vzato film docela bavil. Jako popcornovka super, ale byl to takový mišmaš, ze kterého vylezlo jen pár povedených padouchů, co dělali bordel a mj. zachránili svět. Jedna naprostá crazy sexy bitch to pak výrazně táhla po celou dobu. Základní problém v DC filmech hotl tkví v tom, že divák si nestihne utvořit k jednotlivým postavám hlubší vztah a celkový dojem z filmu pak vyzní poněkud prázdně, byť propadákem nebo podprůměrákem BvS ani SS nazvat nemůžu.