Rogue One: Star Wars Story (2016)

Některým známým se to dokonce líbí ještě víc než The Force Awakens. To zase ne, přeci jen nostalgická sedmička byla mocnější, ale! Nevěděl jsem, co čekat, bál jsem se, že mě to nebude bez lightsaberů bavit. Ale ono to bez nich jde! Emocemi strašně nabouchané, přitom hlubší mytologii postav neznáte a neváže vás k ním nějaké pouto. Konec graduje do těch nejepičtějších záběrů, scéna s Vaderem je pak jen třešničkou na dortu a jen potvrzuje fakt, že tohle byl jeden samostatný ucelený příběh o neobyčejných hrdinech, kteří snad dokonce přesáhli práh významu slova sebeobětování.

Inkarnace (2016)

Pár dní po peckovém Rogue One jsem šel do kina poprvé na ryzí horor a zvládl jsem to! :D Oproti předem namachrované kamarádce jsem si nepřipsal ani jedno cuknutí, leknutí či skřek. Ale to asi není dobře? Každopádně film jako takový působil strašně levně ve všech ohledech. Na konci jsem pak našel ještě dvě, tři nesrovnalosti, možná jsem to špatně pochopil...ale zkrtáka nemělo to čím upoutat. Zcela obyčejný, průměrný horor, na který zítra zapomenete.

Viktorie (2016) (seriál)

Oproti The Crown méně politické, více vztahové a celkové někdy až s nádechem romantického dramatu. To je škoda, protože u The Crown je to vyvážené vše, a proto to hodnotím výš. Jinak ale naprostá spokojenost. Victoria je nádherná, Lord Melbourne neskonale charismatický a Albert je ten správný "Němec", který disponuje kromě velmi specifického šarmu a gentlemanství pořádným drajvem. Už se těším na další série, kde se snad dočkám plného startu průmyslové revoluce a celkového rozkvětu Anglie vůbec.

Koruna (2016) (seriál)

Ať už jde o filmové nebo seriálové zpracování z oblasti britské koruny, tak vždy to na mě dýchne nepopsatelným způsobem vzbuzující mnoho podivných, ale unikátních emocí. U The Crown tomu není jinak. Dokonce jsem k tomu napsal svou první rádoby recenzi: http://www.fandimeserialum.cz/clanek/9239-recenze-the-crown-1-sezona

S láskou, Rosie (2014)

Možná z toho sálá plno klišé, ale je to nepopsatelně kouzelné. Citová ždímačka jako hrom, ale sakra, když vidíte Lily Collins, jak se trápí, tak nemůžete jinak, než to naplno s ní prožívat až do konce. Scénářem to není žádný unikát, a přece je v tom něco speciálního. Osud je hravá svině a já jako občasně silný fatalista jsem si tenhle příběh bez debat zamiloval.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Škoda, že obě hlavní postavy mi jsou nesympatické. Redmayne je prostě vyoraná myš, ale po hodině filmu už jsem si na něj nějak zvykl. O to víc mi však nakonec vadila Porpentina - hloupější postavu jsem dlouho neviděl. Naproti tomu její sestra nitrozpytka byla kouzelná a společně s Kowalskim film jednoznačně táhli, primárně na vlně humoru, ale to nevadí. Narativ je totiž vcelku o ničem, a tak si musí divák najít něco jiného. Co se týká zpracování zvířat samotných, tak chválím, ať už zlatem nenasytného hrabáka nebo baby Groota v zeleném. Jako úvod se to dá hodnotit velmi dobře, čekal jsem méně. Ovšem pokud na stejné vlně pojedou i další díly, tak to půjde rychle do kytek. UPDATE: Po druhém zhlédnutí mám ještě více pozitivní dojmy. Ač Redmaynea fakt nemám rád, tak nemůžu mu upřít, že Mloka zahrál skvěle. Je přesně ideálně pošahaný pro hraní této postavy. Každopádně Queenie a Kowalski jsou nejvíc. Snad se v pokračování oba ještě objeví.

Whiplash (2014)

Fucking Hell...Nadupaná kamera, neskutečný střih, grandiózní tempo a kralující J.K. Simmons. K tématu filmu nemám prakticky žádný vztah, ale to v tomhle případě absolutně nevadí. Neskutečná kraso-krvavě-bestiální jízda. Damiene Chazelli, už se nemohu dočkat La La Land.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Vážně to je tak průměrné? Na truc nižšímu hodnocení dávám plný počet. Scénář je velice zajímavý a možná se s ním dalo vyhrát více, ale styl, k jakému se nakonec průběh filmu stočil se mi moc líbil. Je to vážné, absurdní a především vtipné zároveň. Zejména charakter Keiry Knightley několikrát pobavil, ale stejně tak i věčný dobrosrdečný suchar Steve Carell, pro něhož jsou tyto role z mého pohledu přesně tím pravým ořechovým.

Dívka ve vlaku (2016)

Už kniha nebyla ničím zvlášť speciální, ač se četla dobře a podobné pocity mám i z filmu, který předlohu zvládl věrohodně. Prim zde hraje ženské trio v čele s mou milovanou Emilkou (díky ní dávám 4 hvězdy). Snad se nominace na Oscara dostaví, zasloužila by si ji. Ale tam, kde herečky ve svých rolích válí, tak režisér a tempo příběhu tápe. Srovnání se Zmizelou se nevyhnu ani já a bez debat Fincherův film vyhrává na všech frontách včetně podmanivého soundtracku.

Napříč vesmírem (2007)

Normálně by to stačilo na průměr, ale to by tam nesměla být nadpozemsky krásná Evan Rachel Wood a tématika Beatles. Let It Be, If I Fell, Hey Jude, All You Need Is Love - tyto úseky samotné vyváží jinak pokulhávající celek.