Já, padouch 3 (2017)

Opět šíleně infantilní, avšak chápu, pro malé děti, skvělé. Já už jsem však oproti předchozím dílům střídmější, a to i proto, že mimoni dostali málo prostoru, i když to byli z 90 % oni, kdo mě dokázal rozesmát.

Mumie (2017)

S původními trilogii to nemůžete absolutně srovnávat, ale to mi došlo už po trailerech. Za mě určitě povedený start Dark Universe. Tom Cruise je ve formě jako vždy a jsem rád, že hodně prostoru dostala také má oblíbenkyně už z dob Tudorovců Anabelle Wallis. Sice tomu chybí něco extra, zarážející je pro mě náhlá charakterová proměna Nicka Mortona, ale jako celek film drží poměrně dobře.

Wonder Woman (2017)

Konečně, DC, konečně! Wonder Woman je perfektní a rovnou se řadí nejen na úroveň Marvelovek, ale mnoho jich také překonává. Patty Jenkins natočila nesmírně komplexní film, který je neuvěřitelně vtipný, překvapivě romantický a i přes svou délku víc než jen koukatelnou popcornovkou. Asi vím, proč mi to tolik sedlo - protože Captain America. Stejně jako Steve Rogers je i Diana tím nejlepším archetypem obětavého, čestného a spravedlivého hrdiny, který je vždy i přes svou naivitu připraven reprezentovat dobro proti zlu. Paralel s prvním dílem Captaina Americy je ve filmu habaděj, ale Wonder Woman jde přesto svou cestou. Gal Gadot se pro roli narodila a Chris Pine znovu prokázal, že je bez debat áčkový herec, který si zaslouží mnohem větší pozornost, než se mu dostává.

Co dokáže lež (2016) (TV film)

Jako student žurnalistiky si plně uvědomuji závažnost tohoto problému. Snad vznikne v budoucnu více takových projektů. Jestli to otevře lidem oči? Těžko říct, na tom se musí podílet více faktorů.

Red Nose Day Actually (2017) (TV film)

Cituji slova dO_od: "Aspoň trochu originální nebo vtipný to být mohlo, ne?"

Kráska a zvíře (2017)

Kráska a zvíře má v sobě jednoduše všechno potřebné, co od pohádky čekám. Kouzelný příběh s jedinečnou (leč dnes už profláklou) romantickou zápletkou od Disneyho... Hraná verze sice nedosahuje neotřesitelných výšin animovaného originálu, ale přesto si v pohodě doskočí na plné hodnocení. Emma Watson jako Belle úžasná, ale to asi víme všichni :)

Thirteen (2016) (seriál)

Jodie Comer na mě zapůsobila v prvních dílech The White Princess natolik, že jsem si musel pustit i tohle. Úžasným výkonem si nominaci na BAFTA opravdu zasloužila. Postavu Ivy zvládla vykreslit mistrovsky, od mimik, přes gestika, vyjadřování až po celkový obraz psychické stránky člověka, který byl 13 let držen v rukou šíleného únosce. Poslední díl mi přišel možná až moc uspěchaný, ale na mém celkovém dojmu se to moc nepodepsalo. Bravurní.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Z rychlého střihu bolí oči, z příběhu jsem nepochopil nic kromě základní premisy, k hlavní postavě jsem si vybudoval skoro až antipatii a vyvolání hnusného hada bylo pro mě konečnou. V kině jsme místy usínal, asi jsem na horším filmu ještě nikdy nebyl.

Atlantida: Tajemná říše (2001)

Škoda nezáživných vedlejších postav, ale co se týče Mila a vizuálního zpracování celé Atlantidy, pro jejíž mytologickou záhadnost mám slabost, tak rozhodně nemám, co vytknout.