Hvězdná brána (1997) (seriál)

Co na tomhle seriálu všichni vidíte? Miluji hru Mass effect, kde je určitá podobnost, ale toto se mě vůbec nelíbí.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

"I´m not insane, my mother had me tested," tak kvůli této hlášce jsem si dokonce i koupil triko! Sheldon Cooper mě nepřestává udivovat ani po 4. sérii. Jeho chování a hlášky dostanou každého. Nechápu lidi, co tento seriál nemají rádi, vždyť to ani snad nejde! Krom dr. Coopera tu totiž vystupuje také nádherná Penny, zvrhlý Žid jménem Howard či Ind s neschopností mluvit se ženami bez špetky alkoholu v sobě. Prostě skvěle namíchaný koktejl postav - 4 nerdi + jedna "normální" krásná holka, což zaručuje velice zábavnou podívanou. První dvě série naprosto fenomenální, a když už to vypadalo, že to nemá co nového nabídnout, přijdou režiséři s 5. sérii, jež mě opět vrátila do doby, kdy jsem tento seriál zbožňoval. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Sheldon, Penny, Howard.

Nepohodlný (2005)

Bohužel, v takovém "sviňském" světě dnes žijeme. Film krásně ukazuje, jak farmaceutické společnosti nakládají s lidským životem a kam až jsou schopny zajít, když jim jde někdo po krku. Neskutečně mě dojal konec, a to nejen kvůli toho SPOILER, že musel zemřít jeden láskyplný pár, ale také ta hudba k tomu byla povedená. Rachel byla zde opět skvělá a po zásluze získala Oscara.

Match Point - Hra osudu (2005)

Snad moje nejoblíbenější drama. Neodolatelná Scarlett a také hodně krásná Emily + jeden z mých oblíbených herců Rhys-Meyers v hlavní roli. K těmto hereckým hvězdám režisér režisérů Woody Allen a něco úžasného! Ten zvrat, to drastické řešení problému mi skoro vyhodilo "hubu z bantů." Napětím jsem se třepal a čekal, jak to skončí. No a jak vidno hlavní myšlenka filmu "Raději mít štěstí než být dobrý" byla perfektně dodržena.

Čarodějky (1998) (seriál)

Suďte mě jak chcete, ale já tento seriál vždy "žral." Plný počet už by dnes asi sestry Halliwellovy nedostaly, ale ta nostalgie k tomuto seriálu je tak velká, že nemůžu jinak. A ten úplně poslední díl? No prostě něco fantastického. Ještě jsem neviděl seriál, který byl tak nádherně zakončen a dostal mě do hodně, až skoro brečící nálady. Prostě ta hudba a jak Leo s Piper na úplném konci jako dva důchodci jdou po těch schodech a ty vzpomínky - prostě to mě dostalo. A nakonec zavření dveří malou holčičkou, novou čarodějkou, mávnutím ruky...prostě jsem moc, moc chtěl ať to nekončí. Ale marné, někdy se skončit musí..

Megamysl (2010)

Absolutely awesome! Netypický animák, opak těch hrdinských, obsahující několik (alespoň pro mě určitě) zvratů a hlavně parádní zábavy. Skvělé nejen na uvolnění a pozvednutí nálady, ale celkově to ve mě zanechalo pěkný dojem, který musím ohodnotit jedině pěti hvězdami.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Sice už běží 7. řada a nejspíš budou i další, ale stále si to drží kvalitu, a to je ta hlavní příčina toho, že to je snad nejúspěšnější komediální seriál za poslední dekádu. Skvělá zábava skloubená s občasnými silnými emocemi a originalita příběhů zaručují "nesmrtelnost" tohoto seriálu. Zkrátka a dobře: This is Legen...wait for it....dary! :) UPDATE: Tak máme tu konec. Nevím, jak přesně pojmenovat své pocity, aniž bych nebyl moc sprostý, a abych řekl, vše, co mám na srdci. Takže k samotnému závěru napíšu jen: HEARTBROKEN FOREVER :( a zvažování odstranění seriálu z top 10. Ano, až tak to bolí, až tak to dojebali, až tak...NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Barney, Marshall, Ted.

Surfařka (2011)

Stále mě mrazí v zádech, když pomyslím na to, že ten film je podle skutečné události, že ta neuvěřitelně odhodlaná, nezdolná a cílevědomá dívka opravdu existuje a i po tak těžkém a traumatickém zranění, které ji bude limitovat po celý zbytek života, se dokázala po několika týdnech vrátit a vyhrávat závody a patřit ke špičce světového ženského surfingu. To je prostě pro mě něco neuvěřitelného! Ta její víra v sebe, to odhodlání, ta nekonečná láska ke sportu...pro mě zkrátka a dobře jeden, ne-li vůbec nejsilnější, filmový zážitek co se týče sportu. AnnaSophia Robb zahrála roli perfektně, prakticky celý film od doby, co ji žralok ukousnul ruku, jsem jen nevěřícně hleděl a sledoval jak to ta holka nevzdává a jde za svým cílem, i když to bylo nadlidsky těžké. Bethany Hamilton je živoucí ZÁZRAK!

Californication (2007) (seriál)

Dámy a páni, tento seriál je v rámci možností nejsprostější a nejelegantnější zároveň (díky Moodymu). Duchovny se pro tuto roli bezesporu narodil, snad není díl, u kterého bych se nezasmál. Třetí řada, ta byla prostě jedním slovem SENZACE! Určitě se najdou lidé, co tomu nepřijdou na chuť, ovšem ti druzí si v něm libují stejně jako já. Hlavní postava Hanka je tak zkažená a mizerná, ovšem tak gentlemanská a romantická, že prakticky není možné, abyste si jej neoblíbili. A když se k němu přidá "mistr honič" jménem Charlie Runkle, tak to stojí za to! NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Hank, Charlie, Lew Ashby.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Bones a Castle. Kriminálky nikterak nemusím, ale tyhle dvě jsou perfektní výjimkou. Ta chemie mezi hlavními postavami je v obou seriálech prostě fantastická. Stana Katič je HOT a k ní dokonalý gentleman Rick Castle, jehož humor "žeru." Další chválihodnou věcí je, že se těžko odhaluje vrah. Není zde nějaký otřepaný vzorec na všechny díly, vždy mě překvapí, že to není ten, ale ten druhý. Prostě skvělá 40minutovka! UPDATE: Do seriálu jsem se zažral naplno a zaručil si mou nesmrtelnost. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Castle, Beckett, Martha.