Zákon přitažlivosti (2004)

Nádherná chemie mezi oběma herci, kteří se navzájem doplňují. Můj Kůň jménem Brosnan - naprostý pohodář, neformální, šarmantní, prostě neupravený elegán. Na druhé straně Juliane Moore - hodně sexy zrzka, co bere vše vážně, strašně úzkoprsá, ale postupem času se více otvírá a sakra, že mě to jejich pošťuchování bavilo!

Drž hubu! (2003)

Srdcovka.Tuto dvojku si můžu pustit i 4krát do roka a vždy se budu bavit. "Jmenuju se Kentán a jsem z Montaži" aneb největší debil na světě. :D Pro mě jednoznačně nejlepší věc, co mi kdy Francie doposud nabídla a zařadil bych ji mezi mé vůbec nejoblíbenější filmy, jestli není vůbec ten nejlepší.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Další skvělá epizoda žluté rodinky, akorát prostě ve filmu. Homer je nejlepší táta a imbecil zároveň :D a Springfield zase město měst. Je to perfektní, úžasné, brilantní, fantastické...

O.C. (2003) (seriál)

Snad nejlepší na tom je soundtrack. Seriál na mě dnes působí hodně nostalgickým dojmem. I když jsem jej nikdy nedodíval celý, už bych si jej nepustil, ale zároveň si rád zavzpomínám na ty dny, kdy jsem kvůli toho vstával pro mě brzo ráno v sobotu. Ta povrchnost, ti bohatí "fracani," ta Kalifornie a přenádherné počasí...musím se opakovat: rád na to vzpomínám, ale nejspíš už nikdy víc...

Kopačky (2008)

Skvělá romantická komedie, která mi ihned pomohla k zlepšení nálady. Marshall Eriksen mě přesvědčil, že není zrozen pouze pro jednu roli a Mila Kunis je jako vždy HOT. K tomu připočítejme nádherné prostředí Havaje + velice zajímavé nejen postavy hlavní, ale i vedlejší a máme tu hodnocení v podobě 5 hvězd :)

Láska nebeská (2003)

Moje klasika na Štědrý večer. Na romantické komedie si potrpím a k téhle chovám velký sentiment. Příběhy všech postav jsou tak srdeční záležitostí, že Vás neotráví ani po x-tém zhlédnutí. Keira Knightley se mi zde líbí 2x víc než v Pirátech a dalších filmech, Bill Nighy prostě a jednoduše exceluje, sympaťáci Hugh Grant a Colin Firth tomu všemu dodávají tu správnou romantickou esenci. Nechybí ani komik Rowan Atkinson...prostě perfektní vánoční film, ať už je nálada jakákoliv.

Dospělost (2008)

Oproti Kidulthood rozhodně více emocí, až jsem hlavní postavu začal litovat, i přesto, co v jedničce natropila. Noví herci zapadli dobře a celkově mám z filmu opět 5hvězdičkový pocit. Důvody jsou jasné: to co v 1 nebylo, se ve 2 doplnilo, znovu perfektní hudba a scénář a v neposlední řadě ona proměna hlavního hrdiny uvědomujícího si smysl života. Bohužel trochu pozdě...

Kidulthood (2006)

Fíha. Tak to je pro mě silné kafe. Neskutečná realita, nedivil bych se kdyby to bylo přikrášlené minimálně. Ta brutalita, to násilí, 15leté dě*ky...film parádně natočen, skvělý scénář a kupodivu, ač hip-hop nesnáším, i dobrá hudba. Ještě teď mi leze mráz po zádech, když si vybavím konec, který byl sice očekávaný, leč stále strašný.

Syn pláže (2000) (seriál) odpad!

Co to je?! ODPAD! Absolutně nic dobrého na tom nevidím. Vtipy jsou divné, postavy ještě divnější..prostě celý seriál stojí za starou belu.

500 dní se Summer (2009)

Tak nevím no, konec sice neobvyklý, ale ten zbytek takové vlažné. Pro většinu lidí netypické, pro mě sice taky, ale zároveň i nudné bez nějaké větší vášně. U mě to ani není průměrný film. UPDATE: Šest let je v mém současném věkovém rozmezí dlouhá doba na to, abych se určitým způsobem vyvinul a 500 dní se Summer je toho jasným důkazem. Za tu neuvěřitelnou přirozenost dávám plné hodnocení.