• Romantický

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Niekedy čistý priestrel, ale väčšinou dobrá zábava, aj keď celkom predvídateľná - až na... a milý mimozemšťan, tie jeho hlboké oči! :))

Naposledy bez tebe (2011)

Milé, komorné a skromné, ale... Ken Duken má akýsi zvláštny štýl hrania, ktorý mi sem-tam zabŕdol do očú (či to bola špecialita práve pre tento snímok?). Nicole B. naopak svieži kukuč a oživenie. Také akurátne, ale ničím nevybočujúce z rady.

Náhradnice (2011)

"Nooo, prišiel som ukradnúť ovce. A možno aj ženu, ale... viac mi ide o tie ovce..." :D Krásny humor a pohľadné škótske prostredie :)

Hon na čarodějnice (2011)

Rytierska road trip?? :) Dobréé. Jedno moje oko malo síce problém s tými nie veľmi podarenými efektami, ale druhému zase lahodili herecké "prednesy" a hlavne tváre čarodejnice. Nedostatky veru sú, ale bolo to dobré a k uvereniu temné.

Total Recall (1990)

Vravím si, keď tak ľudia odsudzujú (vtedy) ešte nerealizovaný filmový remake, tak ten originál musí stáť za to. Remake som síce ešte nevidela, ale rozhodne to nemôže byť horšie ako toto. Pre mňa rozhodne. A to som bola maximálne otvorená možnostiam aké so sebou prináša sci-fi žáner. Nuž, nedočkala som sa ani - ani. A tie nevýrazné herecké blamy, to aj v pilcherovkách vedia nahodiť lepší pohľad. Sklamanie ako hrom. PS: hrozitánske poňatie zlosynov (konkrétne jedného vykonávateľa zlovôle) ako chlapíkov s orieškovým mozgom, bez štipky rozumu, kreatívnosti... (aj barbie by vyhrala) - guľka do čela.

Bez dechu (2011)

Žánrový výsmech, v ktorom nič nefungovalo ako malo. Na vážnych dialógoch sa človek predsa nemá smiať,... alebo je niečo sakramentsky zle. A všetky tie nelogickosti, na ktoré inak veľmi nedám, ale tu ma priam mlátili do čela! Nad to všetko vedie Lautnerov mramorový výraz. Jediná zmena sa udiala vtedy, keď sa mu slzy rinuli po tvári. Pekne plytký zážitok.

Ztracený Valentýn (2011) (TV film)

Pekne podaný patriotizmus! :) Berú to z tej svetlejšej stránky, keď už musia. V každom prípade, príbehy sa im podarili celkom dobre odkrútiť, aj keď sem-tam prihodili o čosi viac sentimentu, ale aké by to bolo zobrazovanie vojnou ošľahaného života bez sentimentu? Páčivé. Jop a pripravte sa na krásnu swingovú a džezovú hudbu! Sedí ako uliata :)

Život bez konca (1982) (seriál)

Prvá časť bola čarovná. Stará škola, ale dobrá a viac ako to. Vystavuje na výslnie roztopašnosť spoločnosti, tragiku a silu osobnosti.

Jarní úklid s.r.o. (2008)

Žánrové zaradenie je trošku zavádzajúce. Ja by som určite vynechala označenie komédia. Skôr to bola ozaj len trpká (nie doslovne) dráma, resp. pojednanie o vzletoch a pádoch života s optimistickým koncom. Amy A. tu bola vynikajúca.