Supernova (2000)

Coppolu nelze jinak, než plně podpořit

Divoši (2012) odpad!

Oliver by měl méně šňupat a hulit a raději zapřemýšlet nad svou zpackanou, dříve tak slibnou režijní dráhou

Gerry (2002)

je zde jeden komentář, se který nelze jinak, než souhlasit. Pouštějte si to místo rohypnolu:-) Filmů o sebevraždách nebo se jich nějak týkajíchc je obrovské množství, protože sebevražda je velmi silné téma. Osobně si o filmu Gerry myslím, že Gus Van Sant vůbec nevyužil možnosti a divákovi odprezentoval pouze fragment z natočeného materiálu, což je velká škoda, protože ten film mohl být o mnoho hodin delší a výrobci rohypnolu by konečně zkrachovali.

Norimberský proces (1961) odpad!

Musím se bránit filmům, jejichž jedinou rolí je propaganda. Američané ani další západní spojenci o soud vůbec nestáli. Chtěli označené prominenty nacistického režimu zastřelit bez soudu. Jedině díky extrémnímu nátlaku tehdejšího SSSR došlo k Norimberským procesům... V tomto slavném a vysoce hodnoceném filmu není sebemenší o něčem takovém sebemenší zmínka. Film sám o sobě je čistou esencí propagandy, která se snaží vytvořit dojem, že američané - západní spojenci - chtějí spravedlnost a touží odhlalit pravdu. Američané nic takového nechtěli a naopak tutlali vše co se dalo. Němce ve velkém ukrývali, odváželi do USA a do jiných bezpečných zemí a podobně. Ostatně stačí se podívat na propastný rozdíl toho, jak probíhala denacifikace v sovětském pásmu Německa a jak to zkouleli hoši z US army. Monstrproces pro ně bylo nutné zlo a jakmile to bylo možné, mávli nad tím rukou a nechali to plavat. Žádný film, i výborně natočený a zahraný tuto skutečnost nemůže změnit.

Pouta (2009) odpad!

film hodnotím jako odpad, i když se musím s omluvou přiznat, že jsem nedokoukal první záběr. Možná jsem to vzdal předčasně, ale dle mého soudu co je moc, to je moc. Například u Tarkovského filmů jsem alespoň tušil, proč tam dlouhý záběr je, zde jsem to prostě nepobral. Takže pardon.

Lincoln (2012)

Na aktualne.cz vyšla recenze od Kokeše, který film hodnotil na 100%. Diváci jsou rozpačití a filmu dávají 60%, i přes výzvu Kokeše, který říká, že k filmu je nutné přistoupit určitým způsobem... Každému lze dnes doporučit shlédnutí traileru, ze kterého přímo čiší Spielbergův formalismus, který jsem měl možnost již několikrát konzumovat. Problém je v obsahu. Zatímco u Indiana Jonese mi formalismus nevadí, protože nejde o sdělování, ale pouhou popcornovou zábavu na úrovni kabaretu (tam je také vše jen jako a všichni se tam pouze baví - nikdo tam nečte vážně míněné básně), tak u vážně míněného sdělení je to poměrně zásadní překážka. Ostatně představme si v kabaretu zahraného Hamleta nebo zazpívanou Toscu. S takovou představou asi budeme mít problém. Je naprosto lhostejné jaké postupy bychom užili pro adaptaci vážného díla do prostředí kabaretu, jak bychom byli sofistikovaní po stránce práce střihem, kamerou, zvukem, výpravou. Prostě kabaret by stejně ovládl naše pocity a velmi rychle bychom mohli začít uvažovat o příměru s cimrmanovskými živými obrazy. Ano, snad tento příměr nejlépe vystihuje tu absurdní prkenost, patos, neuvěřitelnost, přestylizovanost, překombinovanost a okázale luxusní perfekcionismus, který v celé své vážnosti působí spíše neuvěitelně a tragikomicky

Zabít tiše (2012)

díky závěrečné citaci Jeffersona a jeho výkladu, uzavřeného konstatováním kde či v čem hlavní hrdina žije, spolu s definicí typicky existenciální dávám dva bodíky - to prostě bylo milé a již jsem nic, ale naprosto nic neočekával. Druhý plán věnovaný médiím v době prezidentských voleb v USA se vůbec nechová jako druhý plán, ale jako plán první a to je jaksi špatně. Typicky americký přístup k divákům, které asi tvůrci považují za naprosté pitomce neschopné samostatného uvažování. Díky tomu vznikl film, který je naprosto příšerný a nefunkční a zpomalené záběry doplněné o 3D efekty to spíše ještě více pohřbívají.

Zapomenuté transporty do Polska (2010) odpad!

Přestaňme řešit Šoa. Již se toho natočilo dost. Přestaňme se zabývat vytvářením monotónní historie lkající nad jednou skupinou označovanou jako židé. Historie poslední světové války však není ani zdaleka jen a jedině o utrpení této, z hlediska světa, malé skupiny, která však na sebe systematicky strhává pozornost, nutíc veřejnost ke sdílení proklamativního utrpení, které jak se jim zdá, v mnohém předčilo utrpení všech ostatních. Je to nesmírně pobuřující, protože to vytváří falešný obraz a navíc akcent na brutalitu němců je natolik prvoplánovitý, že nezasvěcený konzument takto servírovaných "pravd" nabude přesvědčení, že multimilionová německá armáda, byla složena z vrahů, sadistů a jiných psychopatů a nabízí se tak i pohled na celé Německo... Proto píši - přestaňme řešit Šoa, všeho moc škodí.

Nespoutaný Django (2012) odpad!

Tolik talentu užitého na takové blbosti. Jaká věčná škoda.

Nickyho rodina (2011) odpad!

nalezl jsem zde názory, které mi konvenují, tak nemá smysl je opakovat. bassator, honajs, jakubisko a podobně