Pes baskervillský (2000) (TV film)

V skutočnosti to nie je dostatočne desivé, ale musel som to uviesť. Odporúčam to hororovým fanúšikom a fanúšikom kriminálno-záhadných príbehov, a/alebo Matta Frewera, ale ste nepochybne schopný nájsť si oveľa vhodnejšie veci, ktoré môžete robiť 90 minút. 60%

Pes baskervillský (1983) (TV film)

Tento skvelo vyzerajúci britský televízny film ma impozantné obsadenie a pravdepodobne najautentickejšie vyzerajúci močiar zo všetkých adaptácii, ale inak je nečakane plochý a nudný. Moja hlavná otázka musí byť: prečo sa obťažujú remakovať príbeh, ktorý už bol vyrozprávaný - niekedy výborne - toľkokrát predtým? Jediným dôvodom by bolo, že príbeh vezmeme zaujímavým, iným smerom, ale aby sa hlavne držal knihy a aby sa dovliekol ku inému záveru. Aj keď je to len televízny film, zdá sa, že rozpočet pre tento film bol pomerne vysoký, takže zabudnite na všetok suchý ľad čo bol natrepaný v kulisách v minulých verziách. Tu je hmla skutočná a zábery izolovaných močiarov pomahaju navodiť atmosféru. Bohužiaľ, hlupo vyzerajúce scény so psom s žiarivým obrysom rýchlo rozptýlia akúkoľvek atmosféru, ktorá mohla byť vybudovaná, aj keď niektoré nočné podfuky a vraždy jej pomáhajú. Pes Baskervillský je sam o sebe dostačujúci, ale pre fanúšikov, ktorý už videli verziu od Universalu z roku 1939 alebo Hammeracku adaptáciu z roku 1959, zostava otázka... prečo sa obťažovať? Dobre natočený, ale pomaly a únavný príbeh.

Pes Baskervillský (1959)

Vzrušujúci a dobre natočený film s fajnovým obsadením; aj keď s románom ma sem tam málo spoločného, ale stále ostáva najučinnejšou a najzábavnejšou Hammeráckou adaptáciou; bohužiaľ len jedinou.

Pes baskervillský (1939)

Jedná sa o ten typ filmu, ktorý pozerám cez temnú noc s vypnutým svetlom - vytvorí to "strašidelnú" atmosféru, rovnako ako vo filme.

Hrůzostrašné příběhy (1963)

Celkovo, ma to slabšiu poslednú tretinu, ale dve tretiny z toho, najmä druhý segment, sú vynikajúce.

The Bad Seed (1956)

Je zaujímavé, že v Hollywoodu museli zmeniť koniec (v divadle nič take dievčatku nespravia). Ak chcete vidieť, ako Hollywood zaobchádza s dievčatkami ktoré vraždia, ôozrite si to ak musíte, ale pripravete sa na viac ako dve hodiny zúfalstva a utrpenia. Ó, a postavy budu mať tiež svoje problémy.

Frankenstein: Děs a hrůza (1970)

Kulisy a kostými sú stále na vysokej úrovni, ale toto je iný Hammerovský Frankenstein. Zábavný a trochu diabolský scénar ktorý však nevystraší asi nikoho. 3 hviezdičky.

Frankenstein Must Be Destroyed (1969)

V tomto filme to už NAOZAJ ma výzam a je to už monštrum nie výtvor. Ward nemá čo robiť a chcem pripomenúť obzvlášť chorú scénu kde Carlson napadne Cushinga, mimochodom tu Cushing nechcel ani točiť. Jedine dve veci ktoré mi na tomto filme vadili sú že to bolo zbytočne dlhé a dosť mi vadilo liečenie Carlsonovej postavy. Ale inak je to jeden z najlepších Frankensteinov. Worth to vychytal.

Frankensteinovo zlo (1964)

Je zaujímave vidieť, že Cushing hraje šialeného barona v hrdinskejšom svetle. Odporúčam.