Hra o trůny (2011) (seriál)

Televízny počin s precíznym vykreslením charakterov, kde nič nie je čierno-biele. Pritom fantasy sága, ktorá konečne vystupuje z tieňa pána Tolkiena a prvý seriál, ktorý ma priviedol do kníhkupectva. Winter is coming.

Amy (2015)

Komplexne zachytený príbeh prostredníctvom správne poskladaných autentických záberov, ktorý ponúka viacej rôznych pohľadov rodiny a priateľov na život Amy. V druhej polovici som sa pozeral na dokument o parazitovaní novinármi, manželom a otcom na kráse a úspechu výnimočnej osoby, ktorý zanecháva smutný pocit.

50/50 (2011)

Na jednej strane krutý a reálny, na druhej krásny a úprimný film v celkovej myšlienke, prevedení aj v úplných maličkostiach. Rozhodne dodá chuť do života.

Lincoln (2012)

Zvažoval som, či na Lincolna ísť do kina. O filme som nevedel skoro nič a na nejaký Spielbergov pseudopolitický popcorn som chuť veľmi nemal. Avšak s nie veľkými očakávaniami som v kinosále nakoniec skončil a videl som, na rozdiel od vás, mimoriadne autentické a nenásilné politické drama, ktoré vo mne zanechalo stopu. Náročnejší divák si príde na svoje, pretože nám Hollywood konečne ponúkol historický film plný faktov a dialógov. Na epické scény a mýty v tomto prípade zabudnite.

Parkway Drive: Home Is for the Heartless (2012)

Pútavo a zároveň jednoducho spravený hudobný dokument, ktorý osloví aj človeka čo sa o kapelu/žáner vôbec nezaujíma. Film nám ukazuje ako hudba všetkých ľudí na svete spája a to svoje si v ňom nájde každý, kto má srdce na pravom mieste.

21 gramů (2003)

Koľko váži vina, pomsta alebo láska? Skvelé výkony hercov podtrhávajú silnú myšlienku filmu.

Marley a já (2008)

Film šitý na mieru. Marley je presne rovnaký ako môj, tiež dosť ťažko zvládnuteľný, biely labrador. :) Pes nepotrebuje rýchle autá, veľké domy, alebo značkové oblečenie. Mokrý kus dreva bohate postačí. Psovi je jedno, či ste bohatí, chudobní, múdri, hlúpi, škaredí, pekní... Dajte mu srdce a on vám dá to svoje.

Útěk do divočiny (2007)

Into the Wild je krásny film svojim dejom a myšlienkou, ale tiež aj po vizuálnej a hudobnej stránke. A tak to má byť. Happiness only real when shared. -Christopher McCandless

Dr. House (2004) (seriál)

Hugh Laurie sa pre rolu Dr. Housa narodil. Housova charizma, inteligencia a sarkazmus vytrháva tento seriál od iných s podobnou témou/prostredím a robí ho jedinečným.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Nie je to tak dávno, keď brázdilo svetové oceány 300'000 vráskavcov obrovských. V súčasnosti z tohto množstva ostali necelé 3 percentá. Naša planéta je stále plná zázrakov prírody. Keď ich skúmame, prináša nám to nielen lepšie porozumenie, ale aj moc. V našich rukách teraz leží nielen budúcnosť týchto majestátnych tvorov, ale aj pretrvanie sveta prírody na všetkých miestach našej planéty. Môžeme ju ničiť a môžeme ju chrániť. Rozhodnutie je len na nás. - David Attenborough