Touha, opatrnost (2007)

Ang Lee má zřejmě dar přibližování: umí přiblížit homosexuály heterosexuálům, umí přiblížit Asiaty Evropanům. Strhující, nezvyklý (a trošku zdlouhavý) příběh čínské odbojářky, která propadne vášni (téměř) bez citu. Nádherná hudba, hluboce přesvědčivé výkony herců.

Superman se vrací (2006)

Velmi slabé zejména kvůli prkennému a umělohmotnému obsazení hlavních rolí i kvůli slabé zápletce a předimenzované hudbě (motivy z Indiana Jonese?) znějící ve zcela nevhodných okamžicích. Jediná slušná scéna je ta, kdy dávají Supermanovi nakládačku. Aspoň zde záchvěv lidskosti.

Solomon Kane (2009)

Výborná zábava, zejména James Purfoy je fakt sekáč, a k tomu docela drsná hudba. Klidně bych si dala druhý díl.

Hanebný pancharti (2009)

Pro mě prozatím nejzábavnější z Tarantinových filmů (prostě Quentin není můj šálek čaje...), sled událostí, kdy dialogy přecházejí do překvapivých point a akčních vyústění; vše trochu nesourodé, končící jako alternativní historie, s černohumorným nadhledem, a přesto silnými momenty.

Warlock (1989)

Julian Sands lítající nad hřbitovem jako vystřižený z filmů Eda Wooda. Béčko jako řemen.

Ivanhoe (1982) (TV film)

Zpracování, které nejvěrněji odpovídá Scottově romantickému románu (nikoli však historické realitě) včetně všech důležitých postav (a že jich není málo!), kde Ivanhoe je jen pasivní figurou, Židovka Rebeka je daleko silnější postavou než urozená blondýna Rowena a Robin Hood s družinou i šašek Wamba mají své důležité místo.. Prostě romantický film, s příjemným hereckým obsazením a krásnou romantickou hudbou. Je mi daleko sympatičtější než dnes tak oblíbené "demýtizace", které předstírají historické znalosti, ve skutečnosti je nemají a navíc nudí.

Lekce neslušného chování (2008)

Ze začátku bláznivá komedie končí jako hořké drama... Celé trochu divné, ač obsazené dobrými herci, zasazené do atraktivního prostředí zkomírajícho anglického venkova. Čekala jsem více humoru a romantiky, vcelku je můj dojem průměrný.

Císař a tambor (1998)

Na televizní produkci velmi příjemná pohádka s půvabnými exteriéry, neotřelou hudbou a sympatickými herci.

Cesta (2009)

Výborně natočené, výborně zahrané, ale trochu mi chybí smysl tohoto filmu. Jde jen o to vyděsit nás a vyzvat k přemýšlení, co bychom dělali v podobné situaci? Vím, není to holywoodský blocKbuster, ale nemohlo tam být trochu víc naděje?

Všechna jitra světa (1991)

Film s velmi citlivými hereckými výkony a malebnou kamerou ocení zejména příznivci barokní hudby. Přes veškeré kvality se jen obtížně vciťuji do pocitů asociálního hudebního génia.