Zemský ráj to napohled (2009)

Po nesnesitelně zdlouhavé a vcelku zbytečné první polovině se film dovleče k celkem zajímavému (nikoli však překvapivému) konci. Kdyby byl významněji prostříhaný, nebyly v něm křečovité herecké výkony (např. Etzler), měl nápaditější provedení (živější exteriéry, zajímavější hudba), mohl by být neotřelým, demýtizujícím pohledem na některé představitele protikomunistického disentu . Bohužel se tak nestalo. 50%

Billy Elliot (2000)

Filmu jsem dlouho odolávala - bála jsem se drsného, pesimistického sociálního dramatu. A byla jsem příjemně překvapena. Čím to, že Angláni (na rozdíl od Čechů) dokážou natočit i s nevelkými prostředky tak poutavý snímek, plný lásky a pochopení k jednotlivým postavám, s výbornými hereckými výkony, a přitomy bez nadbytku kýčovitosti?

Účastníci zájezdu (2006)

Je to povrchní lidová zábava, ale upřímně: na všech svých zájezdech si to stále připomínám, jak to bylo výstižné!

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Bohužel asi nejslabší z dosavadní série, zejména z důvodu nedotaženého scénáře, který opomenul řadu podstatných a nabízejících se motivů a přidal leccos nepodstatného. Přesto - nesouhlasím s četnými odpůrci: triky byly velmi slušné, koráb na moři mi připomínal doby, kdy moře ještě nevytvářel počítač, ale poctivá filmařina, děti hrály slušně (předpokládám, že hodně kazil - jako už tradičně - český dabing v čele se šišlavým Edmundem a mizerným překladem), bohužel mi chyběl Petr se Zuzanou, skvěle byly zvládnuty přechody z Anglie do Narnie a zpět, závěrečné loučení bylo přiměřeně dojemné... A pět hvězdiček? Zaslouží čtyři, ale musím Vás něčím naštvat, přátelé :-)

Tahle země není pro starý (2007)

Javier Bardem jako Anton Chigurh strčí do kapsy všechny Hannibaly i Normany Batese. Magor k pohledání. Úžasná atmosféra amerického zapadákova u mexické hranice, vybroušená zápletka, vše téměř dokonalé ... až na ten podivný konec.

Protektor (2009)

V rámci české produkce rozhodně nadstandard: zajímavá stylizace do starých filmů, neokoukané tváře herců, dobrá hudba i slušný scénář, který vyzývá k otázce "co bych asi v podobné sizuaci dělal já".

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Peníze opět zvítězily nad zdravým řemeslem. Nastavovaná kaše, kdy se za více než 2 hodiny prakticky nic neuděje. Nicméně, neurazí, nenadchne, Daniel Radcliffe definitivně přerostl podivný pubertální výzor a stává se dospělým hercem, sem-tam nějaký zajímavý moment... snad to závěr série vylepší.

Spartakus (2010) (seriál)

Největší devizou seriálů na HBO je vždy kvalitní, promyšlený scénář, který sofistikovaně kombinuje historické reálie s fikcí. Vytváří propletné, strhující příběhy s množstvím zajímavých postav, doplní hereckými výkony, opepří digitální krví a usekanými končetinami a hlavami, scénami na hranici pornografie, dostatečně bohatou výpravou a hlavně skvělými hereckými výkony. Díky tomu všemu se Lucy Lawless propracovala od Xeny k charakterní herečce a já jsem Spartaka hltala jedním dechem. Chybičky? Příšerný první díl, únavná kamera a la 300, mnohé odrazující přebytek násilí a komparsu maorského původu... ale byl by to bez toho ještě tenhle nový Spartakus?! ---1. 4. 2012 Druhá série "Vengeance" dost pokulhává jak za Blood and Sand, tak zejména za dokonalými Gods of the Arena. Jakmile parta gladiátorů opustí villu v Capui, chybí tomu ty úžasné zvraty, intriky, překvapení... navíc - i když to s historií asi nemá moc společného - lze partu asi 50 lidí těžko považovat za povstání ohrožující samotné základy Republiky. Dost tomu uškodilo přeobsazení některých rolí - zejména Spartacus (RIP, Andy...) je příliš mladý, jemný a málo vůdcovský, Naevia ztratila původní křehkost. Nejlepší je stále Gannicus a samozřejmě domina Lucretia.

10 000 př. n. l. (2008)

Nechápu, kdo Emmerichovi dává peníze na jeho megablbosti, když poslední aspoň trochu zábavný film natočil v roce 1996. To pravěké modrooké dítě s rozplývajícím se make-upem ve mně zanechalo skutečně hluboký dojem!