Maurice (1987)

Citlivě, v duchu nejlepších britských tradic natočený příběh o hledání lásky. Skvělé obsazení, řada tehdejších i budoucích hvězd v malých roličkách; Hugh Grant v té době ještě uměl hrát, ač nepříliš známý James Wilby byl velmi přesvědčivý a kouzelný byl i mladý Rupert Graves; výborně vykreslené prostředí konce viktoriánské éry.

V Bruggách (2008)

Překvapivě se ukázalo, že Martin McDonagh je stejně dobrý filmový režisér jako autor divadelních her. Napsal a natočil drsné moralizující drama, které (kvůli "fucking" v každé větě) nelze považovat za komedii. Neobvyklé obsazení skvělých herců ne zcela v souladu s jejich škatulkami, pár nečekaných zvratů, a navíc krásné Bruggy.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Rozhodně ne žádné velké zklamání. I když upřímně - je tam spousta nelogičností, ale taky spousta dobrých nápadů (už průřez dějinami posledních dvou století na rozličných bojištích stojí za to). A čtyři hvězdy už jen za hlavního sympaťáka i hlavního záporáka.

Iluzionista (2006)

Edward Norton i Paul Giamatti ( na rozdíl od Jessicy Biel) znovu dokazují, že i s nevýraznými obličeji se dají zahrát strhujícíc charaktery. Příjemně starosvětské pojetí, pražské exteriéry (rušivě působil mix německých a anglických nápisů), výborná hudba. Celkově ovšem nepříliš překvapivý příběh, ve srovnání s tematicky podobným Dokonalým trikem nelze dát víc než tak 70%.

Na Větrné hůrce (1970)

Timothy Dalton je dokonalý jako i Heathcliff i jako pan Rochester v Janě Eyrové, ovšem představitelka Cathy působí podivně a vůbec se k němu nehodí. Celkově o hodně slabší než verze z roku 1992, ale za Daltona i krásné exteriéry 4*.

Pevnost (1983) odpad!

Chápu, že i herci jako Ian McKellen, Gabriel Byrne a Jürgen Prochnow a režiséři jako Michael Mann potřebují vydělávat na nájem, ale vše má své hranice! Tohle bylo jako amaterské video natočené chovanci pomocné školy. K nevydržení!

Ned Kelly (2003)

Kýčovitá "Austrálie" Baze Luhrmana se může jít schovat. Strhující, realisticky pojatý příběh, skvělá hudba a výborní herci , zejména Geoffrey Rush a Heath Ledger (dej mu Pán Bůh věčnou slávu!), prostě silný dojem z dobrého filmu!

Předčítač (2008)

O první lásce, o primitivnosti, o vině, trestu a pokání... Kniha mi utkvěla v paměti jen v základních rysech, výborný film dojmy ukotvil. Nesouhlasím s tím, že bylo chybou ponechat Kate Winsletovou i v roli "staré" Hanny; naopak mne rušila odlišnost mladičkého Michaela Davida Crosse od dospělého v podání bezchybného Ralpha Fiennese. Povedená adaptace těžko zfilmovatelného románu.

Romeo a Julie (1996)

Je to opravdu těžké, natočit nejznámějšího Shakespeara nově a zajímavě, zvláště po dokonalé a dosud nepřekonané Zeffirelliho adaptaci z 60. let, nicméně DiCaprio i Danesová jsou typově velmi vhodní, dobře hrají, silná je i hudební složka. Divoké, novátorské, nikoli však nezpomenutelné.

Papež Jan Pavel II. (2005) (TV film)

Nadprůměrně natočený televizní životopis o jedné z osobností utvářejících dějiny 20.století. Silný příběh, výborně zahrané; zvláště vtipně je vyřešena "výměna" herců - v momentu zvolení papežem působí výměna Elwese za Voighta naprosto přirozeně.