Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Pre mna jeden z najlepsich komedialnych serialov vobec.

Trans (2013)

Jeden z tych filmov, ktory sa zapletie sam do seba a stane sa zbytocne komplikovanym (pre mna kategoria Inception). Napriek tomu som si ho celkom uzila a na Vincenta Cassela je vzdy velmi prijemna podivana.

Long Branch (2011)

Mile, prijemne, divacky nenarocne a s peknou hudbou. Nic viac a nic menej.

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013)

Ono vlastne ta Linda ani nebola ktovieaka krasavica ze? Ale film s neznamym menom a serednou hereckou by zrejme tak dobre nepredaval. Bolo to take vlazne. Nechalo to vo mne pocit sflaknutosti a na pasaze, ktore mi prisli dolezite, sa akosi pozabudlo, respektive sa im nevenovalo dostatocne vela priestoru.

Pehavý Max a strašidlá (1987)

Jakubiskove filmy pre deti nie su nikdy tak uplne pre deti. To plati aj o Pehavom Maxovi a jeho strasidlach. Reziser sa nezaprie ani tu, nechybaju cirkusanti, ludia a strasidla so svojimi slabostami a hlavne vzdy pritomna laska. Pre mna velmi prijemny navrat do detstva.

Lick the Star (1998)

Tazko uverit, ze toto je dielo reziserky takych silnych filmov ako Marie Antoinette ci Virgin suicides. Pre mna tak trochu tinedzersky blabol bez vacsej myslienky.

Shortbus (2006)

Tento film bura veskere tabu. Hranica medzi umenim a pornom je naozaj krehka, napriek tomu som vobec nemala pocit, ze pozeram porno. Je to tak trochu o citovej prazdnote, ktoru sa hlavni "hrdinovia" snazia zaplnit sexom, ale ono to nikdy tak uplne nefunguje. Necakajte ziadnych super atraktivnych hrdinov, prave naopak. Vacsina z nich su obycajni "tuctovi" ludia. Ocenujem originalitu a vynachadzavost pri sexualnych scenach, skoda len, ze ta prazdnota sa ma nejak extremne nedokazala dotknut.

Most (2011) (seriál)

Tak trochu prekvapujuci koniec prvej serie ma donutil rozmyslat, ci ma vyznam pustat sa do dalsej, ale dala som mu sancu a zatial sa to vyplaca. Vyborne prepracovana zaplatka s naozaj vynikajucimi hercami v chladnom severskom prostredi.

Vše na prodej (1969)

Film, ktory sa vyborne pozera az do sceny s pohrebom. Potom som sa uz zacala v pribehu (?) uplne stracat.

Call Girl (2012)

Je zaujimave sledovat film o detskych prostitutkach v krajine, ktora je tak trochu zaslubenou zemou, kde vsetko funguje a ceny su vysoke. Akosi necakate, ze nazriete az tak hlboko pod povrch a uplne strhnete masku pokryteckej spolocnosti 70. rokov. Napriek tomu film ostava tak trochu ako krajina povodu - chladnym a bez emocii.