Ostrov smrti (2009) (seriál)

Ja vlastne ani neviem, preco som to dopozerala. Po asi 290tej vrazde ma to aj prestalo bavit a pustala som si to ako background k nudnym domacim pracam. Utvrdila som sa v nazore, ze som uz podobnych serialov naozaj presytena a musi to byt naozaj nieco vynimocne aby ma to zaujalo.

Cesta do zatracení (2002)

Tom Hanks bol na zaciatku malo uveritelny v role gangstra, ale kedze je to pan herec tak som si postupne zvykla az do takej miery, az som zabudla na fakt, ze on vlastne zaporakov takmer nehrava. Bolo to predvidatelne ako vlastne vacsina hollywoodskych gangsteriek a vlastne filmov vobec, obcas vam vsak ta predvidatelnost neprekaza pokial je uveritelna a nie prilis pateticka.

Zvětšenina (1966)

Dej ukryty v rusku tajomstva. Nie je to detektivka. To, co sa v parku naozaj stalo vlastne vobec nie je az take dolezite. Napriek celkom vaznym udalostiam je film velmi hravy a svojim sposobom aj vtipny. Viem, ze bolo natocenych aj niekolko remakeov ale co si budeme klamat: Antonioni je pan reziser a napriek viacerym verziam jeho verzia zistava unikatom.

Pohrdání (1963)

Bardottovej obnazeny zadok skratka musel byt. Trochu ma to na zaciatku rozculilo, ale film kvoli tomu na kvalite rozhodne nestraca. Jednoduchy pribeh zobrazeny jednoduchym sposobom, ktory vsak neponuka vsetko ako na tanieri (Bardottovej zadne partie su jedinou vynimkou).

Zimní spánek (2014)

Tento film si zasluzi vsetky ocenenia, ktore ziskal. Vzdy ma vydesi, ak ma film viac ako tri hodiny a vacsina z tychto "dlhanov" ma po case zacne nudit. Pri zimnom spanku to bolo ale inak. Film je postaveny na dialogoch, jeho sila je presne v domyselnych, dlhych a obcas zdanlivo nezmyselnych konverzaciach. Vzdy ma potesia filmy z nezvycajneho prostredia (v tomto pripade som dokonca miesta vo filme pred niekolkymi miestami navstivila), neopozerane tvare a skvele herecke vykony. Zimny spanok ma vsetko, co vyborny film mat ma a obcas prihodi nieco extra.

Legenda o Kašparu Hauserovi (2012)

Toto bola sialena ale skvela jazda plna tuc tuc tuc a a strasne hlasneho smiechu. Osobitnu hviezdicku davam za soundtrack!

The Lords of Salem (2012)

Bolo to...zaujimave kazdopadne. Ani zdaleka nie to co som cakala. Ten film ma v sebe vsetko: horor, riadnu davku psychadelie, komediu, romantiku atd atd. Len si nie som ista, ci to bol az taky dobry napad. Vysledok je zmatocny a pri kazdej dalsej scene mate len vyssie dvihnute obocie a viac nechapavy pohlad. PS: is it just me alebo bolo v jednej scene vyrazne citit Tima Burtona?

Valčík s Bašírem (2008)

Nechybalo vela a bola by som mu dala aj tu poslednu hviezdicku, ostal vsak vo mne pocit, ze film skoncil skor, ako vlastne stihol vypovedat hlavnu myslienku. Nie je pravda, ze animovane filmy nemaju rovnaku silu ako hrane. Priznam sa, ze tato tema je pre mna tak trochu neznamou a o tom co sa stalo viem skutocne malo. Cas na studium!

Deník mrtvých (2007)

Vdaka filmom ako tento zacinam prichadzat na chut zombikom. Nie je tam zbytocne vela krvi a odtatych koncatin, dialogy su pateticke v unosnej miere a celkovo nemate pocit ze pozerate horor, skor znepokojivu dramu s obvyklou temou: svet ovladnu nemrtvi.

Harpya (1979)

Celkom som sa na tvojom kratase pobavila. Je natoceny zvlastnym a svojim sposobom inovativnym sposobom. Som zvedava aj na ine pociny rezisera.