• Rodinný

Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

Ako malému sa mi to páčilo,najmä veta:"Prosím vás,kde bychom tady našli nějakou zatracenou skurvenou práci?"a Jiránkové ilustrácie.Časom som z tohto hodnotenia vytriezvel.Hlavné mínus=dĺžka.

Město nic neví (1975)

Asi najhorší Kleinov snímok 70.rokov.Pracovníci VB a ich všedný pracovný deň v socialistickej ČSSR.Je to tak didaktické,až je to dobré.Veď ja mám vlastne ten film vo svojej zvrátenosti rád ! ! !

Jak rodí chlap (1979)

slusne.troska mi prisiel tak trochu pedofilny....v eklovi mi zas vadila ta vzdelavacia hmla reportaznym sposobom komentujuca pracu vzornej verejnej bezpecnosti.jediny bez pripomienok u mna presiel drha.

Restaurace (1983) (TV film)

Paráda ! Jeden z najlepších TV filmov polovice 80. rokov.

Zelená vlna (1982)

Najhorší Vorlíček akeho som videl.Technickou kvalitou mi to pripomína relácie typu Azimut a Kompas.Televízne strihy-neviem,prečo to Vorlíček natočil.Ale-niektoré poviedky nie sú až také zlé/hlavne Lukavského psychológ/.Mizerná kvalita,nepostrádajúca silnejšie miesta ale vata víťazí.

Jak básníkům chutná život (1987)

Ešte pred 2 rokmi by som dal****/Vejmělková je kus ! /,zvolená poetika mi cekom vyhovuje,ale:1-film obsahuje na môj vkus nadmerné množstvo retrospektív;2-90 min.by bolo tak akurát.****

Sázka na třináctku (1977)

Nie je to krimi,ale film s kriminálnou zápletkou.Film,ktorý vydržíte pozerať.Nepostráda náladu-Klein to po Město nic neví a "mrtvom mužovi"neodflákol,mierny nadpriemer.Dal by som*** a pol,ale volím systém váh.

Případ mrtvého muže (1974)

Chladne remeselná,narýchlo spíchnutá realizácia tomuto snímku vypálila pečať najpriemernejšieho priemeru čo ma mrzí o to viac,že samotný námet je dosť atraktívny.Čiže-výborný obsah+nezaujímavo priemerná forma=***.Škoda...