• Krátkometrážní

Apollo 18 (2011)

Film sem 3x rozkoukal, ale vždycky mě po chvilkce začal tak nějak štvát, že sem ho vypl. Nedalo mi to a na počtvrtý sem si ho pustil celej odznova. Udělal sem dobře. Žádný novodobý alien se nekoná, dostaneme jen šutro-kraby, ale atmosféra je celkem slušná. Found footage z měsíce mohl dopadnout mnohem lépe, ale taky mnohem hůř a popravdě, čekal sem že dopadne hůř...

Muži v naději (2011)

Na českou komedii, potom co sem viděl Líbáš jako bůh, Román pro muže i Román pro ženy, sem byl mile překvapen! V rámci žánru si myslím, že se jedná o nadprůměrný kousek, který mě rozhodně bavil. Do kina sem na to jít nechtěl, protože po již zmiňovaných filmech, sem se bál, že dostanu něco stejného zrna, snad ještě horšího. Klidně sem na to do kina jít ale mohl, film mě neurazil, ani mi nepřišel přehnaně tupý. Fanouškem české komedie, ani vlastně komedie nejsem (možná proto mě to bavilo), ale jako film na odreagování bez nutnosti přemýšlet, super. Hodnocení bych viděl na 3*, ale vzhledem k tomu, že musím zase porovnat s ostatnímy nedávno natočenými českými komediemi, tak hodnotím 4*.

Válka Bohů (2011)

Čekal sem alespoň nějaké audio-vizuální orgie, ale co mělo být tohle, nepochopím. Přestylizovaná vizuální slátanina, znásilnění řecké mytologie. Debilita postav (viz. vběhnutí Thesea a mnicha do pasti. Theseus vlastně bájný luk Epirus odevzdal tak lacině, že bych brečel), kdyby je nezachránil bůh z laciného pornofilmu, tak mohlo skončit utrpení daleko dříve. Další dechberoucí věc je nepozorované proniknutí Hyperiona až do svatyně, která měla být tak intenzivně chráněna a on si jen tak nerušeně vysvobodí titány (kteří byli také dost odfláknutí, ostatně jako všechno). Dlouho sem nic podobného neviděl !

Hostel III (2011)

Milé překvapení, celý film měl vyvážené tempo a na nudu moc nepřišlo. Zásadním rozdílem od předchozích dílů je změna prostředí, ze Slovenska se podívá rovnou do Las Vegas. Tato změna mi vůbec nevadí a s tím, že pátrat po zmizelé šlapce začne policije minimálně po týdnu, co je nezvěstná zcela věřím. Film je to samozřejmě laciný, ale umí párkrát příjemně překvapit. Mohlo být více gore scén a promyšlenějších, ale což. Film bych hodnotil spíše 2*, ale ve srovnání s předchozími díly musím dát 3*.

Tajemství starého hotelu (2011)

Doporučuji pustit si film a první hodinku se u toho třeba prospat. Vůbec o nic nepřijdete, nebo že by vám unikl děj, to už vubec ne. A ještě z filmu budete mít vcelku dobrý pocit, protože závěrečnou půlhodinku je místy i slušná atmosféra a konečně se něco děje. Další věc je, že bych do popisku filmu napsal "horor/komedie", asi nejlepší scéna z celého filmu je, jak Claire vyhazuje pytel s odpadky do kontejneru. Postavy se chovají tupě. Ignorant Luke, zdá se že velký fanoušek duchařin a všeho kolem, uteče hned, jak se zdá, že se jedná o kontakt s duchem (pardon, duchovní bytostí). Naskočí do auta a odjede, ovšem za 5 minut je zpět jako vyměněný a uklidňuje Claire, jak je vše v pořádku a že se nic nestalo. :D Další věc, proč jde Claire hledat Lee do sklepa, když ví, že šla nahoru? Ano! Aby mohla spadnout ze schodů, rozbít si hlavu a aby jí pak mohl duch zabít. Další věc - proč chce duch Madeline proboha zabít teenku Claire, když zhrzený duch Madeline vlastně jen čeká na svou lásku. popřípadě hledá novou lásku?! Čekal sem na konci na nějaké vysvětlení alespoň něčeho a taky sem čekal, že Lee sehraje nějakou roli ještě, ale kdepak.Nechápu, jak tohle může nějaký hororový fanoušek hodnotit více jak 3* ! Proboha za co...?! Dávám 2* za poslední půlhodinku a za vyhazování odpadků do kontejneru. Kdybych film hodnotil hned včera po shlídnutí, dal bych mu snad samým rozčílením jen 1*

Sex ve městě (1998) (seriál)

Jsem alergický na rady z tohoto seriálu!! Většinu času mě seriál nijak nevadí, dokonce se i párkrát od srdce zasměju. Jak dojde ale na "rady do života", tak pěním. A občas mi opravdu vadí vyprávění vysloužilých žen o sexu, když je toho přespříliš, Chápu, je to seriál pro ženy a těm se asi líbí vidina postarších zachovalých a úspěšných žen.

Bazén (2001)

Líbilo se mi prostředí bazénu a tobogán s mačetou.

Mlha (2007)

Z béčkového scénáře udělat takovýto film je pozoruhodné. Triky byly vcelku na nízké úrovni, příšerky byly zajímavé. Z filmu vyplývá, že větším nepřítelem lidem, než podivné stvůry z mlhy, jsou samy lidé. Díky konci musím dát 5*

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Skvělá zábava, která se nemůže s českým "Farmářem" rovnat! Skvělý a trefný komentátor, Kleopatra.....nemám slov :D

Braindead - Živí mrtví (1992)

Nezapomenutelný. Ze začátku má film pomalejší a tajemnější tempo, aby se to pak mohlo změnit v neskutečnej závěr. Neuvěřitelné, briliantně (černo)humorné a krvavé, úchylné. Tento film nemá obdoby, 100%ně 5 hvězdiček. (btw. je mi jedno, že to natočil Jackson, i kdyby to natočil kdokoliv jiný, dal bych stejné hodnocení)