Elvíra - strašidelný zámek (2001)

I když rozpočet nepatřil mezi největší ( dozvíme se i v průběhu filmu ), je to celkem úsměvný příběh s dobrými hláškami. A to je Elvíra ještě vzhledem spíš z erotické show než ze středověku :-)

Červená Karkulka (1962)

Klasické pohádky z 50 a 60 let mají prostě svoje kouzlo. I když se nejedná o "oscarové" herecké výkony či scénář, je to prostě oddechovka na nedělní odpoledne.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Stejně jako na první díl, mám i na tento vzpomínky do dneška. Byla to prostě klasika a oba díly tak nějak patřili k sobě. Tenkrát velké trháky, dnes kultovní záležitosti. Horory jsou to velice dobré.

Lesní duch (1981)

První horor, který jsem shédl asi v 15-ti letech. Vzpomínky mám do dneška, i když dnes už je to po zkouknutí omšelé. Tenkrát ale velký trhák a dnes kultovní záležitost.

Zapomenutá kletba (2007) (TV film) odpad!

Mám rád Indiana Jonese a zkouknu i Jacka Huntera nebo Flynna Carsena, ale tohle je opravdu odpad a ostuda pro tento žánr

Krtek a orel (1992)

Díky své 18-ti měsíční dcerce jsem to viděl asi 50x. I přesto se na to dá znovu podívat, což je u většiny filmů nemyslitelné. Paní s kočárkem na domě u mě vede.

Fontána (2006)

Zajímavý náhled na život, nemoc, smrt. Nejvíce mi dal film po jeho skončení, teprve pak se dá docenit obsah filmu. Začátek je hodně těžká zkouška toho, zda se to dá dokoukat celé. Od filmu předem chváleného veškerou kritikou jsem měl očekávání větší. Za blábol to jako někteří nepovažuji, ale zase takový trhák na 5 hvězdiček to není. Dobrá hudba to drží místy nad vodou.

Kladivo na čarodějnice (1969)

I když je ve filmu pár historických nepřesností a obsah je trochu ovlivněn dobou vzniku ( Kaplického román i Vávrův scénář - stejně jako u Jana Žižky či Jana Husa ) a komunistickým náhledem na tuto dobu, musí se ocenit celkový dojem filmu, výborné scény a ukázka neveselé doby. Nechci a obsahově ani nemůžu srovnávat toto dílo s filmem Jméno růže, ale oba filmy jsou pefektní ukázkou síly a moci tehdejší inkvizice.

Maso pro zámeckou paní (1996) odpad!

Viděl jsem dost blbých filmů, ale tohle je opravdu těžká hovadina, kdo to viděl, je mu jasné, že rozpočet musel být téměř nulový. On Jesús Franco točil blbiny, ale tohle je totální vítěz.

Brácha za všechny peníze (1978)

První díl mám raději, ale hodnocení je pro mě stejné = výborní herci, vzpomínky na dětství