Můj brácha má prima bráchu (1975)

Ať jsou scénář či film jakýkoliv, já se na něj prostě rád podívám, už jen kvůli hercům či nostalgii

Stáhni mě do pekla (2009)

Po dlouhé době dobrý horor. Sylvia Ganush je lepší a děsivější než všechny nadpřirozené příšery. Sam Raimi prostě patří k dobrému hororu, to je jeho parketa.

Souboj Titánů (1981)

Krásná vzpomínka na dětství. Dneska už to není ono, ale ve své době to byl prostě velkofilm.

Souboj Titánů (2010)

Nesmí se to srovnávat s prvním filmem a pak mi to přijde jako klidný nenásilný snímek. Jen ten Bubo mi tu chybí.

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Klasická pěkná pohádka. Je znát rok 1937, pohádka je čistá , neovlivněná dnešní akční dobou.

Vražda na Nilu (1978)

Výborní herci, hudba a samozřejmě nezaměnitelná perfektní předloha. To vše vyústilo v tuto výbornou detektivku. Tento film, Švejk a Jméno růže jsou filmy, které opravdu výborně obsáhly knižní předlohy.

Svatba na bitevním poli (2008)

Hodně podprůměrná komedie. Od Dušana Kleina jsem očekával komedii s iteligetním humorem a ne vlezlou frašku.

Slunce, seno, vesnice (2008) (TV film)

V podstatě shrnutí celé trilogie, která byla dle mého názoru díl od dílu trochu upadající. Snad proto dobře, že se 4 díl netočil. Je to dnes klasika a první díl byl asi nej.

Sedm (1995)

Asi nejlepší z thrillerů na podobné téma. Výborné herecké výkony a hluboký zážitek. David Fincher dokázal vytvořit film na který se opravdu nezapomíná. Strhující děj s nečekaným koncem, výborný český dabing, prostě celý film má všechno přesně tak, jak má mít. Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem kdy viděl.

Dobrý voják Švejk (1956)

Jeden z mála filmů, který se nemusí stydět stát jako rovný s rovným se svou knižní předlohou. Nebylo to jednoduché Haška a jeho humor zfilmovat, ale tady to je 1*. Perfektní Hrušínský, Filipovský, Kopecký a další to jen vyladili do toho nejlepšího z naší poválečné kinematografie.