Fino a farti male (2004)

Psychologický snímek o manželství, nevěře lesbické a síly či slaboty lidské duše. Agnese Nano jako by role byla psána přímo na míru. Křehká jemná, zranitelná. Zajímavý snímek, který nenadchne, ale určitě nezklame.

Dva lumpové a jeden malý navíc (2007) (TV film)

Italská komedie je stále perfektní. Dvojice podvodníčků, která se obohacuje pomocí triků, bez použití násilí, jen svým důmyslem, připravuje svou velkou akci ve Švýcarsku. K tomu potřebují Lello (Claudio Bisio) a jeho přítelkyně Gina (Sabrina Ferilli) luxusní značkový vůz. Při jeho krádeži přehlédnou na zadním sedadle spícího chlapce Nina (Gianluca Grecchi), který se nakonec s nimi pouští za dobrodružstvím do Švýcarska, neboť chce utéct od rodičů, kteří se chtějí rozvést. Malý Nino změní fingovaným únosem nejen chování rodičů, ale podaří se mu přivést i dvojici podvodníků na správnou cestu. Milá komedie a nádherná Sabrina zaručují pohodovou hodinku a půl.

Předehra k vraždě (1946)

Skvělá klasika, Sir Arthur Conan Doyle a jeho příběh opět zpracovává režisér Roy William Neill. Oblíbená dvojice Rathbone jako Holmes a Bruce jako Watson se opět dostávají do příběhu krádeží a vražd. Tentokrát se jim do cesty postavila velice chytrá soupeřka (Patricia Morison). Vzájemný souboj Holmese a jeho soupeřky o to, kdo se dříve dostane ke třem hracím skříňkám, které skrývají důležitou zprávu, se naklání na stranu Holmese. Watson, ale zachybuje, trošku nedomyslí situaci a trošku podlehne krásné ženě. Přesto Holmes samozřejmě na závěr triumfuje. A mimochodem, takový hudební sluch bych bral také :-)

Lo strano vizio della Signora Wardh (1971)

Opětovně geniální Martinovo giallo. Já jsem nejprve viděl LA CODA DELLA SCORPIONE a teprve potom tento snímek. Martino opět volil padoucha George Hiltona, ze kterého se z neodolatelného playboe opět vyklube nelítostný zabiják. Edwige Fenech více než příjemná a stejně jako Anita Strindberg v prvním případě, dodává filmu potřebný erotický náboj. Snímek se z obyčejné kriminálky, díky zápletkám, skvělé hudbě a podmanivé atmosféře chvilkami opravdu pohybuje v žánru hororu. Výborné finále, když už jsem čekal jasný konec, přijde ještě překvapení. Jsem velký milovník italské komedie, ale začínám přicházet giallu opravdu moc a moc na chuť.

La coda dello scorpione (1971)

Tak tyhle dílka miluji. Skvělá zábava, ve které nechybí nic. Násilí, erotika, zápletka, příroda a trefná hudba. Martino je určitě mistrem svého oboru a dokáže pro diváka připravit hodinku a půl, která Vám uteče jako voda a nudit se rozhodně nebudete. Naopak od jiných snímku film graduje, než aby ztrácel na tempu. George Hilton předvedl dobrý herecký výkon, ale já raději obdivoval Anitu. Zejména jak stojí na ostrově v tom mokrém tričku.....

Strach v nočním vlaku (1946)

Tyhle filmečky já můžu. Klasická detektivka. Sherlock Holmes se svým bezchybným úsudkem, Watson je zde vylíčen jako opravdový naivka a samozřejmě nechybí Scotland Yard a jeden vychytralý zloděj diamantů a vrah. Watson má uchránit diamant v hodnotě 50 000 liber a samozřejmě se mu to podaří a zloděj a vrah je dopaden i se svými komplici. Mezitím proběhne vyšetřování, 3 vraždy a záverečný triumf Holmese. Atmosféra vlaku má své kouzlo a k detektivkám se určitě skvěle hodí.

Lhář má čtyři tváře (2010)

Teda já osobně nejsem velký příznivec americké romantické produkce a film jsem viděl bez prvních cca 8minut, když jsem náhodou přepnul na Cinemax. Čekal jsem až začne něco jiného na jiném kanále a musím se přiznat, že už jsem nepřepnul. Celkovou atmosférou tohoto snímku a rovněž tak hudbou skvěle "ušitou" k tomuto filmu, jsem byl vtažen do děje, že jsem absolutně v pohodě dokoukal film, který můžu doporučit. Film je vlastně hrou jestli je víc zamilovanost a oddanost, nebo prostě neodolatelný přírodní chtíč. Snímek neurazí je milý, je ze života.

Shifty (2008)

Hudba je určitě to, co tento "levný" snímek pozdvihlo. Rovněž závěr, i když možná předem očekávaný, je tím lepším ve filmu. Příběh je vyprávěn tak nějak syrově a docela překvapivě je ten, koho by člověk měl brát na tu kladnější stranu hrdinů snímku, muslimský drogový dealer. Netvrdím, že to takhle nechodí, ale od západní produkce bych čekal, větší útok směrem na tyto osoby. I když snímek spíš pojednává o tom, kam se dostanou ty magoři co to svinstvo berou.

Na stopě (1985)

Jestliže detektivní komedie, pak je toto přesně dle mého gusta. Stejně jako VRAŽDA NA VEČEŘI je i tento snímek plný překvapení, humoru, děj se odehrává v ponurém sídle, herecké výkony pobaví. Myslím, že oba jmenované snímky, musely být zárukou zábavy i pro samotné protagonisty během natáčení. Tohle mě přesně kápne do noty a jestli někdo, bude někdy číst tento komentář a znát film podobný, prosím ihned mě informujte, už teď jsem Vám vděčný :-)

Poslední obrněný vlak (2006)

Původní snímek z roku 2003 jsem neviděl. Film je ukázka toho jaká panovala ve druhé světové válce atmosféra, nedůvěra k vlastním lidem (v tomto případě i oprávněná), bezcitné zabíjení, protože platilo kdo z koho. To vše ano, ale trochu jsem se pozastavil nad diverzanty ovládající ruštinu tak, že to ani Rusové nepoznají (i když netvrdím, že se takový nenašel, ale tipoval bych spíše rodilého Rusa ve službách Německa). I samotné obsazení mostu mi přišlo až moc "jednoduché", naopak scéna z lesa, kdy byli nemilosrdně pobiti všichni byla reálná. Nedostatky technické rázu neřeším, není to válečný velkofilm, ale snímek s jednoduchým scénářem. Ovšem kdo rád sleduje válečné filmy, nemůže poslat tento snímek na úplné dno.