Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Závěr trilogie mi přišel asi nejvíc natahovaný a "ukecaný". Z původní kriminálky v díle prvním a thrilleru v díle druhém, se zde dostáváme do vyloženého souboje novinářů s agenty tajné skupiny, založené vládou v sedmdesátých letech. Novináři nechybují a sbírají jeden důkaz za druhým. Lisbeth se pomalu zotavuje a postupně si uleví na neoblíbených příbuzných. Ohromný happy end na závěr. Není to vyloženě špatné, ale kdyby to nebylo součástí trilogie, asi bych na to koukal jinak. Nevím jak to chodí ve Švédsku, ale zda by Lisbeth dostala do vazební věznice své punkerské oblečení a mohla odkráčet k soudu s množstvím kovových doplňků, včetně obojku pro dogu ?

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Druhé pokračování trilogie, se posouvá na trochu jinou notu. Z původního rozpletání rodiné záhady se tady přenášíme mezi organizovanou skupinu špiónů, práci novinářů při souboji s "celým světem" a rodinou zápletku Lisbeth, která se rozehraje do tvrdého boje na život a na smrt. Jako thriller není snímek špatný, ale první díl sedl mému vkusu více. Trochu mě dostala Lisbeth, když vylezla z hrobu, ale budiž...

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Na plátno povedeně přenesený román. Jedna z nejprodávanějších knih, dostala novou filmou podobu a podle mého, se s ní autoři popasovali velmi dobře. Neokoukané tváře, jsou další z předností snímku, který nepostrádá hned od počátku napětí a postupně se dostane až na hranici odhalování pravdy stylem Agatha Christie. Celé klubko čtyřicet let staré historie je postupně rozpleteno a mi se seznamujeme také s osobním životem obou hlavních protagonistů Lisbeth a Mikaela.

Kouzlo na plátně (2010)

Ve věhlasném snímku BIO RÁJ jsme mohli vidět jaké šílenství bylo pro Itálii kino v jeho počátcích. Tady nám Alfonso Arau celkem věrohodně ukazuje úplné počátky filmu na Sicílii a zmatení lidí z tohoto "čertovského" vynálezu. Mladý Federico, který nemá žaludek na studium medicíny (což nám ukázal při pitvě), velice rád přijal úkol natočit film. Po tajném natočení Marianny, uvede tuto místní dívku, do nepříjemné situace. Itálie a ženská nahota, to zrovna nebyla ideální kombinace počátkem minulého století. Problematické počátky kinematografie a nádherná Maria Grazia Cucinotta jako Marianna jsou hlavní náplní tohoto snímku.

Zkáza rodu Hickmanů (2003)

Ač zajímavé téma, žádný zázrak se nekonal. Dědictví po babičce překvapilo trojici asi méně, než nález mrtvého muže v objeveném jazzovém klubu. Ne moc zajímavý fim s podezřelým koncem. Takových filmů jsou bohužel velká množství.

Victor (2009)

Už to není ten potrhlý blondýn, ale starší sarkastický Victor. Jako by možná hrál Pierre chvilkami sám sebe a zavzpomínal: " jo před pár lety bych jí zbalil jako nic". Postava Victora je sympatický stárnoucí muž, který právě proto, že není tím za koho se vydává, dokáže poklidnou a usedlou rodinu obrátit vzhůru nohama. Kdyby to byl stařík, za kterého se vydává, asi by s ním babička nekouřila trávu atd. To by seděl a v křesle a zapadl do rodiny jako první a vděčná cena. Zajímavý nápad, ale asi se z toho dalo vyždímat trochu víc. Začátek byl slibný, pak to nějak vadne. Bez Pierra Richarda a Clémentine Célarié by to byl podprůměrný snímek.

Ginostra - mafie nespí, mlčí (2002)

Opravdu jsem čekal víc. Mafiánský snímek na kterém se podílejí Italové i Francouzi postrádal akčnost a atmosféru Sicílie. Alespoň Francesca Neri byla pro mě takovou malou náplastí. Film delší než dvě hodiny by měl divákovi přinést napětí a zvrat, tady se to všechno nějak moc vleklo.

Bubliňák (2001)

Ale jo, jako ujetý film je to dobrý. Bubliňák se vydává překazit svatbu své celoživotní lásce a s hromadou "praštěných" přátel se mu to samozřejmě podaří. Už jsem viděl mnohem větší blbiny, tady se člověk opravdu někdy zasměje. "Ty jsi ta kurvička od vedle" a další povedené hlášky.

Sedm životů (2008)

Gabrielle Muccino přistoupil na americkou cestu vymámit z diváka slzy a emoce za každou cenu, v případě romantického dramatu. Ne že by film neměl zajímavý podtext, ale délka filmu není úměrná tomu, že po půlhodině je každému jasná pointa a závěr filmu. Will Smith je dobrý herec, Rosario Dawson přesvědčivá, když se jí koukáte do jejích krásných očí. Oba bych ale raději viděl v pořádném thrilleru, než v dojemné romantice. Hudba ještě podporuje nastolený směr, takže milovníci romantiky a slz si tady přijdou na své.

Okouzlený (1967)

Výborná komedie, suchý a poklidný humor ze strany ďábla a pokus Stanleyho dostat svou tajnou lásku Margaret pro sebe. 7 přání za jednu duši. To by šlo, ale on ten ďábel ví jak ty přání vždy trochu pokroutit. Chce-li vášnivou, tak je, ale pro jiné. Chce-li být obdivován, je tu někdo kdo bude víc. Chce-li být okouzlujícím řečníkem, je jen řečníkem. Moucha být nechtěl, šťastná rodina taky nebylo to pravé. Prostě mnoho pokusů jak se dostat milé na kobylku, ale s ďáblem to není jednoduché.