Železná lady (2011)

Prvotní strach z naservírovaného vyprávění životopisu, které jsem očekával, naštěstí po několika minutách zmizelo a já mohl plynule sledovat chytře propracované přechody mezi životem kdysi slavné a "ostré" dámy světové politiky a životem stařeny, která je odkázána na pomoc a trpí Alzheimerovou chorobou. Že je to herecký Oscar pro Meryl Streepovou, Vám bude jasné a ještě nedokoukáte celý film. Když ne Oscara za tohle, pak už za co ?. Nevím kolik toho musela na svou roli prostudovat a naučit se, pravdou je že výsledek padá do té hranice, jestli ještě hrajete a nebo tou osobou v momentální chvíli jste. Tady mi to přijde jako ten druhý případ. Rovněž Jim Broadbent odvedl skvělou práci. Má svět Margaret milovat či nenávidět ? Vyberte si, ale vidíte i tady, je to taky jen člověk.

Tři tygři proti třem tygrům (1977)

Pro milovníky italské komedie to nejlepší možné spojení Pozzetto, Villaggio, Steno, S. Corbucci. De Angelisové dodali svou klasickou chytlavou hudbu a bláznivá komedie se může rozjet. Zpočátku poklidně s knězem v roli Pozzetta (tu nehrál naposledy - PANNA NEBO OREL, OTEC JE KNĚZ...). Klid je přerušen příjezdem amerického kněze a hlavně jeho doprovodu. Pozzetto ve své časté podobě "prosťáčka" opět výtečně. Montesano hraje ve scénce, která má asi nejzajímavější scénář a hlavně mu snímek vykrášluje Dalila di Lazzaro v roli "nadržené" šlechtičny. Že je vše skrytá kamera a chudák Montesano putuje zpět do basy aniž by si užil, je zajímavý konec snímku. Villaggio se svými fóbiemi, které doplňuje Anna Mazzamauro svými nenapodobitelnými grimasami je klasika humoru Paola Villaggia.

Já jsem tygr, ty jsi tygr, on je tygr (1978)

Klasická italská komedie u které nemá význam rozebírat zda jsou gagy nové či okoukané. Je to prostě rok 1978 a doba bláznivých italských komedií. Pozzeto jako režisér i herec vstoupil do filmu příběhem založeným zpočátku na krátkých dialozích a vtipech, postupně svůj příběh rozehrál do souboje dvou mužů a jedné ženy, kdo z koho. Samozřejmě, že ženská má poslední slovo :-). Villaggio s nejkratším příběhem o spisovateli, který je posedlý mimozemšťany a ti nakonec vstoupí do jeho života. Za zmínku jistě stojí spisovatelova žena Carla v podání krásné Nadii Cassini. Poslední příběh ve kterém Montesano zabloudí se svou vojenskou jednotkou na území Švýcarska a vyvolá mezinárodní konflikt, je vtipně natočenou cestou "za cigárem". Erika Blank dodá snímku svůj šmrnc. Pro milovníky italské komedie doporučuji, ostatní možná nebudou snímkem tolik potěšeni.

Rubber (2010)

Vůbec nevím co si mám po zkouknutí myslet. Je to geniální nebo debilní ?

Dvojnásobná vražda (2007) (TV film)

Nic nového, nic překvapjícího. Spíš podprůměrný snímek o jednom bohatém advokátovi, který připraví "boudu" a pak jde obviněnou obhajovat. Jak být obviněn z vraždy, v pohodě nejít k soudu, chodit po městě, policii si přiklonit na svou stranu. I když byla hezká, tohle by jí v realitě neprošlo.

Vyměřený čas (2011)

Byl jsem nadšen tím nápadem. Po čase zase něco, co se dá nazvat převratným tématem v těch mnoha sci-fi co se na nás valí. Herecky dobře obsazeno i zvládnuto, ale přeci jen mi k dokonalosti snímku něco chybělo. Když už někdo dostal do rukou takový báječný námět, je velikou škodou, že z něj nevymačkal více. Chtělo to napěrtí, zápletku, akčnost a nejen ideologicky směřující děj. Ale bavilo mě to, škoda, chtělo to přitáhnout šroub.

Zeťák (1993)

Hodně ujetá komedie, postavená na komediálnosti Shoreho. Ujetý blázen, kde se poprvé ocitá na farmě, kam ho na Vánoce bere jeho kamarádka ze školy Rebecca. Tu požádá její místní přítel o ruku a Crawl (P. Shore), jí zachraňuje oznámením, že už jí požádal o ruku on a dříve. Rebecca se vdávat nechce a přistupuje na tuto hru. Mnoho ujetých situací v uřvané komedii.

Odvlečen (2007)

Herecky dobře obsazeno, hudba příjemná a trefná. I propracovaná kamera, scény mučení to vše bylo kladem filmu. I časová smyčka, která nás vrátila o těch šest dní zpět měla dobrý vliv na tempo a rozuzlení filmu. Zděsil mě naopak závěr. Opravdu si někdo myslí že agent CIA, je schopen po 11. září pustit na svobodu egypťana, který se ač po mučení, přizná ke spolupráci s teroristy. Je to lidské, ale nemožné.

Spadl z oblaků (2003)

Romantický nesmysl u kterého jsem se párkrát zasmál a mnohokrát věděl co přijde. Když je nudné odpoledne a chcete se jen válet u bedny, pak se to jednou zkouknout dá.

Simonův vesmír (2010)

Možná více lítosti než humoru. To ve mně zůstává po shlédnutí tohoto filmu. Oni pacienti s Aspergerovým syndromem to nemají vůbec jednoduché. Po filmařské stránce se snímek, ale docela povedl.