Kruh Osmi (2009)

Celkem slibný začátek, kde se Jessica stěhuje z venkova do činžáku v Los Angeles, který sám o sobě působí depresivním dojmem. Když Evan mluví o zrcadle o kterém nemohl vědět a správce Ed na to Jessicu upozorní, vypadá snímek na zajímavý příběh. Bohužel se postupně zhoupne do nesmyslně tajemných narážek většiny nájemníků a vše se prolíná se vzpomínkami Jessicy na utonulého brášku, kterého nedokázala zachránit. Bohužel i konec nedává smysluplné rozuzlení.

Panenství a kriminál (1969)

Ještě. že tu TV Barrandov máme. Občas se zjeví film, který opravdu neznám a sám se podivuji, proč některé snímky běží pětkrát ročně střídavě na různých kanálech a něco prostě vůbec. Pan Václav Lohniský a režisér je pro mě také novinka. Jinak film je cynická povedená a reálná komedie, s vynikajícím hereckým obsazením. Upovídaný strýček, byla role přesně pro Vladimíra Menšíka.

Kachna na pomerančích (1975)

Velice vtipný snímek. Opravdové herecké mistrovství Tognazziho i Vitti. Livio(Ugo Tognazzi) a Lisa (Monica Vitti) mají po deseti letech manželství krizi a oba pokukují po milenckém vztahu. Lise se to plně podaří a když jí Livio "nachytá" při lži během večeře, vše praskne. Oba vzpomínají na své začátky vztahu a Livio se nakonec rozhodne pozvat nového milence své ženy (John Richardson) k nim domů na víkend. Rozhodne se ho zesměšnit při tenise, ale končí to jinak. O své sekretářce se před manželkou vyjadřuje jako o "vyschlé šišce" a na víkend ji pozve také. Samozřejmě, že Patty (Barbara Bouchet) je okouzlující a manželé spouštějí válku kdo z koho. Vzájemná žárlivost se však stupňuje a jejich vztah na tom ještě nebude tak špatně. Velice povedené scény jako například vzájemné předhánění se v hlasitosti fingovaného sexu a další jsou zárukou skvělé zábavy. V tomto případě neubral snímku nic ani náš dabing, ve výborném provedení Vladimíra Brabce a Elišky Balzerové.

Kurt strašně zuří (2008)

Ale ano, docela mě ten "ještěrkář" pobavil zejména jako doktor. Pacientům přeci do břicha nevidí ne ? Opravdu vtipné úseky se střídají s těmi nudnějšími. Zase trochu jiná animace je osvěžení a hlavně ten originál jazyk. Jak krásně vyslovují "doktor" :-)

Rána deštníkem (1980)

Pierre Richard ve své nejlepší formě. Spontální a bláznivý milovník žen, řešící každou situaci s neuvěřitelnou lehkostí a šarmem. Já bych na jeho místě asi dostal infarkt a on se stačí usmívat. Doplněno vynikajícím českým dabingem. Tento film u mě vede scénou s malým kmotřencem Grégoirem, který mu opravdu není vůbec podobný. Výborné, vtipné, svěží...

Bastardi 2 (2011)

Velké zklamání. Z původního filmu o nepřizpůsobivé mládeži, zde zůstává jen pár vulgarismů a celý film se přenesl do podprůměrné kriminálky, která by měla problém, být jedním z dílů KRIMINÁLKY ANDĚL. Vše je ušité horkou jehlou i když námět byl možná dobrý. Chtělo si to pohrát si se scénářem, blbiny typu honičky Favorita a Audi vyhodit a zaměřit se někam trochu jinam. Osoba záporná je tu prostě záporná, kladná zase jen kladná. Snad jen paní učitelka se rozhodla přiznat, že krade mobily :-) a naši drazí spoluobčané nás zase přesvědčovali, jak jdou druhý den do práce.

Máma mezi Marťany (2011)

Nijak moc mě to nevzalo. Animace na vysoké úrovni, ale jak jinak dneska. Nebudu zas tvrdit, že jsem to nedokoukal, to ne, ale bylo to takové syrové.

Odsun (2010)

Stejně jako KLÍČ K MINULOSTI je i tento snímek jehož hlavním námětem je 16.červenec 1942 a zátah na židovské obyvatelstvo v Paříži, ukázkou hrůzy, kterou si Evropa prošla během druhé světové války. Film nepotřebuji nějaké výrazné tlaky na city, neboť jen pouhý náznak toho čím si lidé museli projít, je dostačující. Věřím, že skutečnost byla ještě mnohem horší. Výborný výkon Mélanie Laurent vše jen podtrhl. Během filmu pocítíte bolest i vztek, ale to už filmy této tématiky mají. Po filmařské stránce je to okolo průměru a trochu mě mrzí ten Hitler, to byl přeci někdo úplně jiný, fanatik a blázen.

Krvavá pomsta (2005) (TV film)

Jeden z těch televizních filmů, které v klidu zkouknete, nenaštvou Vás, ale ani nenadchnou. Vraždy drogových dealerů, jsou vyloženě popravy a zdá se, že v ulicích L.A. vzal někdo právo do svých rukou. Čerstvě povýšený detektiv Kathryn Shaunessy se svým zkušeným parťákem, se postupně dostávají na stopu. V tu chvíli se ale dostávají do nebezpečí nejen oni, ale i rodiny. Nitky jsou propleteny policií a to až do těch nejvyšších míst, takže každý krok ve vyšetřování je rizikem vlastního života. Tento snímek by v kratší verzi zapadl v pohodě jako jeden z dílů amerických krimi seriálů.

Zima za války (2008)

Nizozemci prostě tyhle filmy umí. ČERNÁ KNIHA byl ohromný hit a ani tento snímek nezklamal mé očekávání. Snímek po celou dobu nenudí, zajímavá zápletka v rodině hlavního hrdiny, jehož herecký výkon byl podle všech komentářů výborný, což uznávám, ale že by chlapec v tomhle věku, čelil válce s takovou suverenitou ? Celkově, ale zase jeden vcelku povedený evropský pohled na 2. světovou válku,