Svatební dort (2010)

Snad ta podobnost, ale během filmu jsem myšlenkami stále utíkal k anglickému snímku HORŠÍ NEŽ SMRT. Tohle je horší než anglický snímek, ale není to horší než smrt. Je to francouzký mix HORŠÍ NEŽ SMRT a DOPISY PRO JULII. Během svatby vlivem okolností, většina svatebčanů udělá radikální změny ve svém životě. Někdo pošle matku do..., někdo v sobě objeví homosexuální orientaci, někdo opustí manžela, někdo najde starou lásku, někdo zemře. Podruhé to už asi neuvidím.

Návrat k vítězství (1981)

Jsem příznivec fotbalu, takže mě potěšil Pelé a i ve 41 letech byl stále výborný. Námět je také zajímavou myšlenkou a ještě vychválím hudbu. Jinak to zase nebylo nic mimořádného. Stallone jako Rocky je přirozený, ale jako fotbalový brankář, to byla tragédie. Určitě stále v brance při natáčení poprvé v životě. Výsledek 4:4 byl morálním vítěztvím pro spojence i obecenstvo a pro mě je to přesně za tři.

Street Kings (2008)

Povedená podívání, která po celou dobu neztrácí nic na svém tempu a akčnosti. Samozřejmě můžeme namítat, že nejde o nic nového, ale přijďte se scénářem kriminálky, který bude převratný. Klasický příběh je dobře propracován, herecky dobře obsazen a výborně vykonán. Takové filmy já můžu.

Vždycky jsem chtěl být gangster (2007)

Černobílý snímek, doplněný texty stylu grotesky, není špatný. Čtyři příběhy jejíž linie se spojí v kavárně. Suzie servírka kavárny má být přepadena Francem, ten si však celou akci rozmyslí. Sama Suzie ho pak k přepadení přemlouvá, neboť ona sama se k této práci dostala, přes nepovedené vyloupení této kavárny. Druhý příběh je asi nejlepší a únosci Leon a Paul zjistí, že jejich oběť, dcera bohaté průmyslníka má sebevražedné sklony a jejich role se mění. Leon nebyl žádný chytrák, ale Paula bych asi zabil. Pak ještě přichází hudebník, který "krade" díla a partička kriminálníků, kteří nemají ani v důchodu klid. Humor je to ironický, místy až černý. Možná to není scénáristický skvost, ale pobavil jsem se.

Doktor Jekyll a pan Hyde (2008) (TV film)

Není to zpracování notoricky známého příběhu při kterém by běhal mráz po zádech, ale neokoukaní herci a jiný styl odvyprávění příběhu zase nejsou až tak špatným tahem. Samotný snímek má místy napětí a zajímavé úseky, jiná část filmu jako je třeba soud, jsou zase podle mého názoru slabým místem. Kdyby člověk tuto legendu neznal, pak je to zajímavý snímek na jedno zkouknutí. Jinak, ale určitě najdete mnohem zajímavější zpracování.

Pět mužů a jedno srdce (1971)

Jednotlivé příběhy pracovníků chirurgického oddělení jsou staženy do celistvého snímku. Navštívíme jeden běžný den s náročnými a složitými operacemi a starosti a život personálu. Přiznávám, že do dnešního den jsem film neznal a TV Barrandov mi zase rozšířil obzor. Vcelku zajímavý film s vynikajícím obsazením a výborným vypravěčem panem Hlinomazem.

Drazí, zatracení přátelé (1994)

Příjemná ač smutná komedie o poválečné Itálii a partě dobrodruhů, kteří se rozhodnou objíždět města s boxerským vystoupením. S boxem, ale nemají kromě své šéfa (Villaggio) žádné zkušenosti. Jejich vystoupení v ringu jsou opravdu povedená :-). Villaggio, zde hraje jinou roli, než-li jsou jeho ztřeštěné postavy a hraje opravdu dobře. Při své cestě narazí boxeři na amerického "černého" vojenského zběha, kolaborantku s nacisty i půvabnou dívku, která jim připraví nemilé překvapení. Poklidná a rozverná Monicelliho cesta do Florencie je příjemný snímek, který určitě nenudí.

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad) odpad!

Já nedávám moc rád "odpad", vždy se snažím dát alespoň jednu hvězdu za snahu, jeden dobrý vtip, popřípadě hezkou holku. V tomto případě jdu ale až na dno. Proč nás s něčím takovým stále někdo otravuje. Populární hudba si stejně půjde svým směrem, bez ohledu na to co se tady děje. Čtyři celebrity, které jsou sice mediálně známé, jsou ale opravdu "ti", kteří mají rozhodnout o umění či neumění ? Michal David zblbnul mladé před třiceti roky, dnešní mládež je jinde. Pepa Vojtek je roker a jde si svým směrem, mnoho mladých mu svým zjevem a stylem nemůže nic říct. Rolincová nazpívala jedny "zvonky" a co od té doby ? Ten poslední exot je úplně bez komentáře. Ten má opravdu možná jen rytmus, ale rytmus není hudba. Do toho poblázněné publikum, když někdo zmáčkne svůj "čudl" a všichni hltají proč je chtějí do týmu. Pro pána krále o čem to je, vždyť je to pořád to stejné dokola. Vlastně pardon, dokola se točí teprve až teď, ten kdo chce mít ksicht přes celou obrazovku.

Dopisy pro Julii (2010)

Předem předvídatelný děj sladké romantické story. Nutno ocenit krásu italské přírody, ale je to asi love-story, která spíš potěší ženskou část publika.

Hrabě Dracula (1970)

Možná trochu méně známé a ne tak dokonale provedené ztvárnění Drákuly. Snímek má ale silnou hudbu a Soledad Mirandu.