Chytrá horákyně (2009) (TV film)

Kde berou Němci tolik nehezkých princezen pro své pohádky? I tam je množství krásných hereček, ale v pohádkách jsou většinou všechny záporné postavy mnohem hezčí.

Šarlatová sůl (2008)

Mexičané asi udělali maximum. Věřím, že mít tento námět v ruce například David Fincher a mít nějaký ten dolar navíc, mohl to být trhák. Temný thriller o vraždách mladých dívek ve městě s továrnou na zpracování soli. Dobře napsaná role detektiva. Pro mě OK.

Na vlky železa (2008) (TV film)

Tak to mě mile překvapilo. Herecky kvalitně obsazené a pohled na privatizaci tak, jak to asi ve většině případů bylo. Boj s větrnými mlýny končí očekávaně a ne nepravděpodobným vítězstvím nad zlem. Dobro vítězí v pohádkách, tohle je život.

Svět po Hitlerovi (2016) (TV film)

Zajímavě sestavené dobové dokumenty. Nejen Hitler měl své plány s Evropou. Co se nepodařilo jemu, zvládli jiní a to za cenu, která nebyla o tolik menší než Hitlerova zvěrstva.

Přes prsty (2019)

Vtipná komedie a ať jsou názory na Langmajera jakékoliv, on vždycky tyhle filmy pozvedne. Nesvačilová s Hřebíčkovou asi musely pěkně máknout pro tuhle roli, ale jsou to kočky. Vtipné hlášky a Kolečko pokračuje ve svém příspěvku české kinematografii jednoduchými ale chytlavými náměty.

Na nože (2019)

Taková roztomilá a předem odhadnutelná Agatha Christie, ale herecky skvěle obsazená. Bál jsem se dlouhé stopáže, ale film nenudí, naopak graduje. Jen víc takových počinů, které se obejdou bez scén typu Kobra 11.

Zpětná reakce (1996)

Dokoukal jsem, přežil děravý scénář, užil si dobrou hudbu a celkově jsem viděl podprůměrný film. Do teď mi nejde do hlavy, proč sháněli benzín na celých 540 mil. Jestli pumpy nefungovaly ani 100 mil před cílem, proč teda odjížděli někam, kde byl výpadek proudu také. Mimochodem výpadek byl v celé čtvrti, ta musela být sakra velká.

Bitva v Ardenách (1965)

Herci výborní, skvělé bojové scény se střídají s hroznými záběry na dosazované pozadí. Točeno jako velkofilm, ale historicky paskvil.

Tichá msta (2017)

Hodnocení jsou tu poměrně nízká, ale v poslední době se v oblasti thrillerů objevují taková zvěrstva, že tohle je poměrně slušné. Tichý mstitel ztvárněný Banderasem je charismatická postava a klobouk dolů před tím, co Banderas v 57 letech předvádí. A postava, teda ta fyzická, Cristiny Serafini to je taky nádhera. Dějově žádný trhák, ale jako celek, včetně hudby, mi to celkem sedlo.

Dívka v mlze (2017)

Výborná atmosféra a děj který, alespoň mě, vedl k jinému pachateli než je realita. Není to pravý italský žánr a má v sobě prvky severských detektivek. Závěr možná trochu překombinovaný, ale Italové i nadále umí kvalitní krimi.