Svedená a opuštěná (1964)

Po pár letech jsem se k filmu vrátil a mé hodnocení pěti hvězd bylo tenkrát oprávněné. Klenot italské kinematografie o životě na sicilském venkově a pravidlech nad kterými se dnes jen žasne.

Dokonalá loupež (2018)

Po dlouhé době jsem viděl kvalitní akční jízdu. I na poměrně dlouhou stopáž filmu jsem se nenudil a po celou dobu má snímek svižné tempo. Butler skvěle ztvárnil drsného poldu, ale i ostatní nezklamali, i 50 Cent sem zapadl. Návrat k zlatým akčním thrillerům devadesátých let.

Vzpomeň si (2015)

Skvělé natočené drama podtržené hereckou kvalitou. Zvolna ubíhající děj graduje famózním finále. Scénář je vynikajícím stavebním kamenem celého snímku. Za mě 90%.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Nikdy jsem nečetl, jestli se Petr Kolečko a Jan Prušinovský inspirovali ke svému Okresnímu přeboru právě tímto snímkem a námětem Karla Čabrádka. Každopádně je to takový výborný základní kámen. Mnoho lidí tyto dvě přirozené ukázky, fotbalového života na vesnici, porovnává. Nutno si ale uvědomit osm let rozdílu a také to, "kdo tu byl první". Takže pro mě výborná komedie a přirozený pohled na fotbal na nejnižší úrovni. Kdo se fotbalu věnuje tak ví, kdo nevěnuje, tak věřte, že to je ze života. Ondra Vetchý a David Novotný si tady asi jasně řekli o role v Okresním přeboru. Herecké obsazení této komedie je špičkové, je vidět Karel Kachyňa s dirigentskou taktovkou.

Jupiter vychází (2015)

Digitální akční podívaná. Film je pro milovníky tohoto žánru asi snesitelný. Pro mě se to zhoršovalo minutu od minuty. Herecké výkony a dialogy působí spíš komicky, ale příčinou nejsou asi herci, ale scénář. Vše se tu zaměřuje na efekty a tak nějak autorům utekla podstata dobré filmařiny.

Jedno přání (2003) (TV film)

Průměrné, ale na televizní tvorbu poctivé dílko. Scénář průhledný od A do Z, přesto to není klasická americká školní blbina.

Příliš osobní známost (2020)

Dobrá komedie se časem mění v celkem husté drama. Ono když se jedná o dítě, je to vždy více emociální. Valentýna Bečková byla vynikající a v rámci hereckého obsazení se neztratila, právě naopak, byla jedničkou filmu. Film se mi líbil už jen tím, že není žánrově vymezen jedním směrem.

Vysoká hra (2020) (TV film)

Sice předvídatelné, ale ono to asi nějak podobně funguje. Vadily my scény, kdy je na každém rohu kamera a to dokonce i pod mostem. Hodnotit reálnost nemůžu, protože se v tom naštěstí nepohybuji, ale jako dobrý český thriller to beru. Když dobrý, tak za 3.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

To je tak blbý, že jsem se místy i zasmál. Samozřejmě je tam cítit ta Nova, což je blbě, ale herecky se to povedlo. Každá parodie musí být přiblblá a tady to platí dvojnásob.