Avengers (2012)

Zabavnejsie ako X-meni, lahky styl a paradne efekty. Ironmen najlepsi... Na 2x zlepšené na 5*.

V temnotě (2011)

Napinavy pribeh, ktoremu clovek uveri. Okrem potkanov z kanala, ktori pobehuju pomedzi zidovske deti vidi aj premenu charakteru hlavneho hrdinu, ktori pomaha s nasadenim vlastneho zivota.

Lovci hlav (2011)

Skvelý thriller, tak ma to vtiahlo i rozrušilo, že miestami som si to musel zastaviť, prestať jesť čoko guličky, predýchať to a s rozbúchaným srdcom pustiť zasa ďalej. Uf, malo to teda šťavu.

Svatý Augustin (2010) (TV film)

Zaujimavy zivot sv.Augustina od hyrivca filozofa po biskupa myslitela popretkavany skvelymi citatmi: trestaj s laskou napr.

Lacombe Lucien (1974)

Chlapec bez otca hľadajúci vzory alebo aspoň svoju cestu ako sa realizovať rýchlo siahne po pohodlnom živote bez hodnôt. Neskutočne rýchlo sa prispôsobí a psychicky deptá židovskú rodinu, ktorá mu prišla vhod do cesty.

Expres na západ (2011) (TV film)

Obrazne to bol akoby rozhovor anjela s diablom. Presne takto si viem predstaviť človeka, ktorý sa v okamžiku smrti nerozhodne pre NEBO. Človeka bez vzťahov, bez lásky, nádeje na zmenu. Ódy na smrť mi pripomínali existencionalistického Sartra. Presvedčiť človeka, ktorý nepoznal šťastie, o nutnosti ho hľadať, nebolo pre Blacka ľahké. 5* za filozofický obsah.

Warrior (2011)

Výborne vygradovaný príbeh, kde okrem surových súbojov je i vykreslená nádherná mozaika charakterov postáv. Hodnoty ako zmierenie, odpustenie a vzájomná láska a pomoc sa ukázali ako nosný prvok filmu.

Bůh masakru (2011)

Rozpačitý dojem to vo mne zanechalo. Hoci vtipné to bolo dosť, ale s množstvom alkoholu sa stupňovala horkosť vtipu, o vzťahoch medzi hrdinami ani nehovoriac.

96 hodin (2008)

Napätie, nekompromisnosť a heslo: Nemám čo stratiť, sa otec rúti voči všetkým zločincom Francúzka...

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Film o životných hodnotách ľudí veriacich, ich postojoch, sporoch i morálke. Zobrazuje nádherný vzťah otca a dcéry, dcéra ako otcovo svedomie bola úplne autentická. Otec zase ako vzor trpezlivosti pri opatere chorého otca. Napriek rozuzleniu v závere názorne ukázané, koľko ťažkosti i zla spôsobuje prisahanie. Jeden z mála filmov, kde je pravdovravnosť šik. A lúbil sa mi tiež duchovný poradca na telefóne, ktorý vedel poradiť bezhriešne riešenie v každej životnej situácii.