Hanebný pancharti (2009)

Pokud by to nebyl takový přehnaný úlet s ujetými scénami a oligofrenním Hitlerem, tak bych uvažoval i o pěti hvězdách. Ale to by už nebyl ten správný pošuk Tarantino a jeho svérázný výklad válečné historie.

Zelený sršeň (2011)

Bože to byla kravina. Celou dobu jsem doufal, že se dvojice sehraje jako silný tým do akční podoby, ale nesympatický milionářský synek byl teletem až téměř do finále. Japončík byl větší formát, zvláště za krásný lísteček v kávě, ale jediný opravdový drsňák byl starý dobrý Hans Landa-Christoph Waltz, který zachraňoval reputaci komedie, jež mě bohužel neoslovila.

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Úplně jiné provedení a rozhodně slabší než Zemanův výborný animovaný Čarodějův učeň.

Ben Hur (1959)

Úchvatné, skvělé, krásné krajiny, stavby, moře i celý obraz starověku.

Caligula (1979)

Jako historický snímek mě to příliš nevzalo a jako porno také ne (hodnotím nevystříhanou verzi). Herci hrají toporně (včetně McDowella v roli Botičky-Caliguly), málo scén v exteriérech. Více se mi zamlouval seriál: Já, Claudius.

Dracula (1992)

Podle mě nejlépe ztvárněný horror o Draculovi a ještě k tomu s hvězdným hereckým obsazením. Oproti knize více akční a některé scény skoro přehnaně zveličené, přesto dávám pět hvězd.

Vládce temnot (1987)

Strašidelné a na svou dobu kvalitně natočené. Film se mi moc líbí i dnes. Carpenter dokáže vykouzlit správnou atmosféru. Alice Cooper jako vůdce satanových služebníků nemá chybu.

Vetřelec (1979)

Vzpomínám na první shlédnutí v kině jako školák ještě za minulého režimu. Při scéně trhání břicha a rození Aliena se mi udělalo neskutečně špatně a celé kino křičelo hrůzou či nadšením. Bál jsem se lekacích scén a chvílemi se díval radši jinam. V té době v televizi nic takového k vidění nebylo. Nakonec jsem tento vynikající Scottův horror se stejně skvělým hereckým obsazením rozdýchal. Díky němu jsem začal podobné filmy nakonec milovat a jsem za ně rád.

Věc (1982)

Nechutný horror s nechutnými scénami a silně depresivním koncem. Carpenter ve své největší slávě a v nejlepších letech. Lepší a drsnější děj než v originální prastaré povídce. Jakmile slyším jméno Kurt Russell, vzpomenu si na The Thing.