Pelíšky (1999)

Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií. Hlášky z filmu jsou dnes již legendární.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Po celkem slibném začátku děj stagnoval, atmosféra povrchní, podoba s popcornovým Stmíváním a dlouhá stopáž kvalitě nepřidala. Není to úplně k zahození, ale kniha je napínavější.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Typická italská úchylnost. V horrorech by to bylo místy ještě snesitelné, ale zde nevím ani jakou známkou hodnotit a ani si nejsem jistý, zda se mi to trochu líbilo nebo vůbec ne. Oproti dřívějšku jsem to teď ani nedokoukal. Snesu úplně každý film, když se rozhodnu jej vidět, ale opravdu nechápu, jak tomuto může někdo dávat pět hvězd. V ničem to za pět hvězd nestojí, ani po umělecké stránce, ani po žádné jiné, oproti jiným skutečně přelomovým dílům. Pouze po stránce úchylnosti to je za pět hvězd. Ale jestli někdo miluje žraní hoven a rád to vidí i na filmovém plátnu, tak budiž. Proti gustu žádný dišputát.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Ale koukat se na to celkem dalo a stopáž také nebyla přehnaná. Jen božské magie zoufale málo.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Skvělé a věrně se držící knih. Úpěnlivě čekám na slibované vydání podrobné mapy celého knižního světa, jelikož se místy ztrácím. Slabou útěchou je úvodní titulková sekvence seriálu. Svět je složitější než Tolkienova Středozemě, či Howardovy (Conanovy) světy. A také pevně doufám, že se mistr dokope a svou mnohaletou ságu konečně dopíše, jinak se dokončení seriálu my ani herci nedočkáme. Jinak vynikající soundtrack Ramina Djawadiho, zvláště u první série, kvalitou předčící i Útěk z vězení.