Sedm psychopatů (2012)

Dost dobrý úlet vystřižený jako od Tarantina. Také si v něm dost hereckých psychopatů zahrálo a celkem dobře. Až jsem si k nim během filmu vytvořil kladný vztah s pochopením. Dokonce i k záporákovi Harrelsonovi.

Pozdrav od juggerů (1989)

Hůře hodnotilený film. Nejde o žádné dílo, ale přesto nemohu dát nízké hodnocení. Namísto pestrých efektů nebo hereckých výkonů je zde silnou stránkou atmosféra civilizace budoucnosti, jejich zvyky, drsný sport a finální zápas, kdy čekáte, jak to vlastně dopadne. A Hauer se mi zde celkem líbil. Viděl jsem i podobné filmy natočené ve stejné době, ovšem daleko horší.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Pokračování jako nejsilnější díl série. Syrová, postkatastrofická sci-fi. Mel Gibson jako správný drsňák zde předvádí dobrý výkon. Od Mad Maxe jsem jej začal mít rád a těšil se na každý jeho film.

Žhavé výstřely (1991)

Miluji Abrahamsovy parodie a v nich ulítlého Lloyda Bridgese. Pro někoho možná praštěný filmový styl, ale já se u ničeho tolik nebavil, jako u těchto parodií. Je to účelový styl, který slouží pouze pro pobavení a svou roli plní na 100%. Lepší už je jen dvojka.

Malý Buddha (1993)

Film, na který jsem dlouho čekal, ale který úplně nenaplnil mé očekávání. Myslím, že by mi více sedla jen ta historická část. Část ze současnosti spíše děj tříštila a odváděla pozornost. O Buddhovi je to snad jediný celovečerní film (oproti snad stovce různých filmů a variací na Ježíše, který již jako mediální hvězda by měl otisknout své dlaně do hollywoodského chodníku slávy). Bertolucci se snažil a přesto že nedokázal zcela přenést poselství Buddhy i jeho učení na filmové plátno, jsem za něj rád. Reeves mi jako mladý Siddhártha v hlavní roli naprosto sednul.

Policejní akademie (1984)

Pro mě jedna z nejlepších komedií 80ých let, ještě v originálním prostředí. Další díly už bohužel neměly takovou sílu jako jednička.

Můj nepřítel (1985)

Parádní sci-fi. Jak film, tak povídka. Sledoval jsem několikrát za sebou. Efekty i prostředí výborné. Téměř pět hvězd - 90%.

Hrobka (1987) (TV film)

Lamberto Bava, jakého jsem měl rád. Mix humoru, fantasy a horroru pro teenagery. Kdo není fanoušek klasických a především italských horrorů, tak nepochopí. Dnes bych se zřejmě nad filmem pousmál, ale když si vzpomenu na první shlédnutí, kdy jsme v partě seděli u jednoho videorekordéru a hleděli na film koupený na černé burze, namluvený jedním hlasem, každý s pivem v ruce komentující děj různými vtipy, tak paráda. Takové domácí kino. Úplně jiná atmosféra, než dnes ve velkém obýváku se zvukem 5.1, kde se dívá člověk na film sám. Tento horror je dnes už téměř nesehnatelná retroklasika.

Vamp (1986)

Solidní horror mého mládí, dnes bohužel těžko sehnatelný. Nevěděli jste, zda se bát anebo smát. Pravda, bylo to určeno spíše pro teenagery.

Války a zbraně (2006) (seriál)

Vynikající kolekce o historii jednotlivých zbraní, technik a s vybranými válečnými operacemi, především z druhé světové války, ale i z pozdějších konfliktů.