Hrůza v temných uličkách (1984)

Moc podařený dokument na dobu svého vzniku. V osmdesátých letech mi z nedostatku informací sloužil také jako průvodce po jednotlivých hororových snímcích. Celkem dostatečně mapuje hororovou filmovou scénu od počátku až po osmdesátá léta a Donald Pleasence jako hlavní průvodce je dobrou volbou.

Faces of Death (1978)

Těžko hodnotit. Je to určitě nechutná podívaná, přesto lákající ke shlédnutí (nemusel jsem to elektrické křeslo). Šlo nejspíš o první ucelený dokument, zaobírající se smrtí a vším co s ní souvisí. Na dobu vzniku originální téma, které je místy bráno jako vědecký dokument. Kvalit této jedničky další pokračování nedosáhla (včetně dalších typů těchto dokumentů, kde jde jen o násilí a co nejnechutnější záběry).

Démoni (1985)

Klasická italská vyvražďovačka. Tyto šílenosti udávaly ráz hororů evropské produkce osmdesátých let. Bava herecké výkony neřešil, zde šlo jen o rychlou akci, strach, lekání a nechutnost. A toho je zde plná porce. Kazetu jsem přehrával až do omrzení a divil se že takové věci je dovoleno dát do prodeje a kam až mohou režiséři se svou fantazií zajít. Co na tom, že dabing byl proveden amatérsky jedním hlasem a překladatel si myslel, že Nostradamus byly prastaré bytosti.

Ninjova nadvláda (1984)

Dobrý průměr, ačkoliv v osmdesátých letech v éře ninja filmů a Dudikoffa bych hodnotil lépe. Děj je roztříštěný mezi různé filmové žánry, nejde o klasickou akci jako u jiných Ninja filmů. Kosugiho výkon posouvá hranici hodnocení k 60%.

Matrix (1999)

Tak tento film změnil můj pohled na filmovou sci-fi a v podstatě i na svět. Oběma bratrům se podařilo obohatit mé pojmy a myšlenky k realitě. Vše šlo potom lépe popisovat :-) Jednoznačně nejlepší díl série s vlastním ukončením. Další nastavování nedosáhlo kvalit jedničky a přineslo víc otázek než odpovědí. Asi to bylo nevyhnutelné, jak by řekl Hugo Weaving.

Kamarádi ve zbrani (1991)

Tento film na originální kazetě mi kdysi věnoval kamarád místo peněz, co mi dlužil. Po shlédnutí (najednou to ani nešlo) jsem pochopil že kamarád vydělal a zbavil se ještě nepotřebného braku. Alespoň se tam střílí, děj je však slabý, výkony herců také. Ideální film do televize mezi laciné horory vysílané v jednu po půlnoci.

Kukuřičné děti (1984)

Nejlepší díl celé série (jak už to často u prvních dílů bývá). Plně nevyužitý potenciál knihy (to byl vždy problém filmů točených podle Kingových románů, zvláště v osmdesátých letech). Přesto se podařilo navodit tajemnou a děsivou atmosféru, kde nepřátelé jsou děti.

Choking Hazard (2004)

Český úlet, který mě mile překvapil. Koho by napadlo natočit blbinu se zombie myslivci, přestože jde o povedenou parodii. Dušek opět nezklamal i s jeho filozofickými bláboly (podoba jména Dr. Reiniše s indickým guru Osho Rajneeshem /čteno Reinišem/ je čistě náhodná ???) Parodie mám rád a nehledím na logiku děje či přehnané záběry. Bavil jsem se skvěle a uvolněně po celou dobu. Jen si musím od teďka dávat pozor na myslivce v hospodách (a že jich je).

Barbaři (1987)

Jó, tihle chlapci nejsou žádní dobří herci a jejich výkony působí velmi rušivě. Přesto jsem se u filmu bavil (kdysi u videokazety). Filmy tohoto typu mám rád, tak jsem Deodatovy hrůznosti trochu přehlížel. Film se nesmí brát moc vážně a potom za dvě hvězdy stojí. Viděl jsem z té doby horší snímky.