Ascension (2002)

Nemělo to hlavu ani patu. Hvězda za originální nápad, který se nepodařilo převést do poutavého děje a ani výběr prostředí se bohužel vůbec nezadařil. Opuštěná zchátralá továrna. Rozpočet musel být pár stovek dolarů.

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Celkem dobře zfilmovaná kniha. Pro mě první řada ne až tak zajímavá a pomalejší. Druhá se mi líbila mnohem více, zvláště předposlední díl plný bitev.

Poslední království: Sedm králů musí zemřít (2023)

Pěkný bonus k zakončení celé série. Už ne s takovým napětím jako seriál, ale jinak velmi dobré. Jsem rád, že jsme se mohli díky tomuto filmu ještě navrátit do světa staré Anglie.

Lživý svědek (2009) (TV film)

Promrhaný potenciál jinak dobrého nápadu. Stojatý děj, malý rozpočet, slabé výkony herců a málo akce. Tempo snižuje i množství opakovaných vzpomínek. Spíše za dvě než za tři hvězdy.

Médium (2022) (seriál)

Brilantně zpracovaná kniha otce kyberpunku (i Neuromancera a Johnnyho Mnemonice) Williama Gibsona. Mrazivě přesná (napsaná v roce 2014) předpověď toho, co nás čeká a co se již začalo bohužel dít (jak to často ve sci-fi bývá i od jiných autorů). Díky digitálním technologiím je kniha zfilmována s patřičnými detaily a správnou atmosférou. Ačkoliv jsem Chloë vůbec nemusel v Páté vlně, zde nemám žádných špatných připomínek. Za mě seriál roku a již se těším na druhou řadu.

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Na tento skvělý seriál se dá dívat po několika letech stále dokola, aniž by omrzel.

The Last of Us (2023) (seriál)

Za mě splnilo očekávání, přesto že je zde silná podobnost s Walking Dead (a také stejné hodnocení). Musel jsem jen přimhouřit obě oči při homo dílu a protivnosti genderované hrdinky. Ale tyto zhovadilosti již dnes patří mezi "skvělý standard" HBO i Netflixu. Pro sympatie s PC předlohou dávám i pátou hvězdu. Pokud někdo žehrá, že děj má nelogičnosti, jako rychlé probrání Pedro Pascala z vážného zranění, tak si musí uvědomit, že jde o zfilmovanou hru, kde platí trochu jiné fyzikální zákony a pravidla. U Supermana nikdo ani nemrknul, když lítal silou vůle nad atmosférou a nemusel dýchat. Proti tomu zde nikdo neremcal.

Gladiátoři (2010)

Tak to bylo silně amatérské a laciné. Jako když se studenti po paření nějaké videohry rozhodnou, že s malým rozpočtem natočí skvělý herní počin. Jedna hvězda za snahu je ažaž.

Cesta za smířením (2021)

A nejlepší byl důchodce tatínek, který v pravou chvíli pomohl. A pak že důchodci patří do starého železa :-)

Stroj času (2002)

Mně se to líbilo. A už jsem to viděl po několikáté. Má to pro mě pěkné kouzlo. Divím se zdejšímu nízkému hodnocení. Je to romanticko dobrodružná pohádka pro dospělé a tak se to musí brát. A Guye Pearce mám rád.